Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214932)

lipas70 31-08-2009 19:30

Licznik kilometrów
 
Witam. Żona kupiła focusa Mk2 z 2006 r. i dziś wieczorem zauważyła, że mimo namknięscia samochodu nie gasi się podświetlenie licznika km. między zegarami. Świeci się on cały czas niezależnie od sytuacji (oczywiście w dzień tego nie widać). Co to może być ?

Walut 31-08-2009 19:34

Odp: Licznik kilometrów
 
przecież już tyle razy było ze się nudzi, nie można poszukać?? ten typ tak ma , usiądź w środku , zaqmów kawe i poczekaj aż zgaśnie , a zgaśnie napewno po ok 15 minutach

mijus72 31-08-2009 20:39

Odp: Licznik kilometrów
 
Tak -- długo świeci nie wiadomo w jakim celu

Sender 01-09-2009 11:03

Odp: Licznik kilometrów
 
podświetlenie licznika i radia gaśnie po zamknięciu drzwi po kilku minutach. nie przejmuj się :)

wolf67 01-09-2009 19:31

Odp: Licznik kilometrów
 
temat nieraz poruszany poswieci i zgasnie a zradia tak samo poswieci i zgasnie

Marta22 11-10-2009 19:52

Odp: Licznik kilometrów
 
witam mam mondeo 2,0 16 v z 2000r, i nieswieci mi licznik kilometrow,pomozcie zaroweczki sa ok

grzeniu10 17-11-2014 11:14

Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.
 
Witam.
Po wyczytaniu chyba całego inetrnetu :) poddałem się.
Proszę o radę.

Pacjent to focus 1,6 ti-vct przed fl. Bogato wyposażony (navi denso, bluetooth, 2 str climatronic, dodatkowa nagrzewnica, KEYFREE).

Borykam się z problemem notorycznie rozładowującego się akumulatora.
Prawie nigdy nie wygasza się podświetlenie komputera pokładowego ani tego drugiego ekraniku na którym wyświetlane są strzałki navi.

Rozłączenie klem przeważnie skutkuje poprawnym wygaszaniem zegarów na kilka godzin - np. dwa,trzy cykle odpalenia i jazdy. Następnie znów świeci się jak świąteczna choinka.

Rozrusznik i alternator nie mają apetytu na prąd.
Pomierzyłem pobór prądu na bezpiecznikach w GEM.
bezp. 46 - 0,23-0,26A
bezp. 58 - 0,14A
na pozostałych bezpiecznikach pobór 0 bądź na modułach drzwiowych 0,02-0,05 a więc minimalny.

Brak błędów w GEM, liczniku - Forscan, ElmConfig.

Czy Ktođ ma jakieś pomysły ? Gem ? Licznik ? Denso ?

Dodatkowo pytanie o GEM. Mam wszystkomający 4M5T 14A073 DH czy przy doborze innego najważniejsza jest dla mnie literka ''D'' ? Może być np ''DG'' ?

Dodatkowy problem przy ''przekładce'' - system KEYFREE - czy wysypie się przy zakodowaniu ElmConfigiem ?


Pozdrawiam

slyboots 17-11-2014 12:14

Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.
 
Co do przeczytania całego internetu na ten temat to przesadzasz ostatnio dużo było na dokładnie taki sam problem jaki Ty masz.

Podświetlenie zegarów samo się wygasza po jakimś czasie od 15 do 40 minut różnie ludzie opisywali.

Podajesz wartości:
bezp. 46 - 0,23-0,26A
bezp. 58 - 0,14A

Wartości te są zdecydowanie za duże więc nie ma się co dziwić że akumulator się rozładowuje możesz napisać od czego są to bezpieczniki ?

grzeniu10 17-11-2014 13:41

Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.
 
Pierwszy to zasilanie napieciem akumulatora zestawu wskaznikow a drugi to zasilanie radia
Po jakim czasie ma sie auto uspic wiem doskonale ale dlaczego sie nie usypia ? Wiem i to ze pobor jest za duzy, ale jak ma byc inny skoro auto nie spi.
Jeski zas chodzi o tematy na forum, to owszem sa, ale konkretnych rozwiazan brak.

qwerty112 17-11-2014 17:46

Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.
 
Mam czasami ten sam problem.
A jedyne rozwiazanie z tematow na forach to 'tak juz jest, wygasza po 15min'. Po co takie gadanie skoro tak sie nie dzieje?
2 tyg temu nie zgasl mi od piatku do niedzieli i przez to aku siadl do zera.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.