Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|mazowiecka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=126)
-   -   Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101495)

pkuzniarz 28-05-2010 16:44

Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
Witam,
gdzie w Warszawie można zrobić diagnostykę sprzęgła, konkretnie chodzi mi o koło dwu masowe, bo byłem u elektromechanika (wymiana ERG) i radził mi z tym podjechać i sprawdzić.
Gdzie najlepiej?? i gdzie nie będzie przesadnie drogo ;)

A może ktoś z was podpowie jak zwykły zjadacz chleba ;) może sam zdiagnozować pracę tego koła:

jak stuka?, jak puka?, z jaką częstotliwością?, co drga?, jak drga?, jak to się ma do pracy silnika?, obrotów silnika? dymi?, nie dymi? ;)

proszę o pomoc.
dziękuję i pozdrawiam ;)

MMarcin76 28-05-2010 22:38

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
Cytat:

Napisał pkuzniarz (Post 1445648)
A może ktoś z was podpowie jak zwykły zjadacz chleba ;) może sam zdiagnozować pracę tego koła:

jak stuka?, jak puka?, z jaką częstotliwością?, co drga?, jak drga?, jak to się ma do pracy silnika?, obrotów silnika? dymi?, nie dymi? ;)

proszę o pomoc.
dziękuję i pozdrawiam ;)

Jak masz drgania przenoszone na karoserię w trakcie wkręcania się na obroty to wtedy jest to prawdopodobnie koło masowe

sterowiec68 30-05-2010 19:48

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
Do tego wyłącz silnik bez sprzęgła. Jak zatrzepie budą i będzie słuchać głuche stuki z okolic sprzęgła, to właśnie dwumasa się odzywa.

pkuzniarz 31-05-2010 16:20

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
jak gaszę bez sprzęgła, to zaklekocze coś pod maska.
jak gaszę ze sprzęgłem, to nie klekocze.
przy gaszeniu na razie budą nie trzepie :)
ale szarpie jak ruszam ;/

jak ruszam z jedynki, to mi szarpie tak jak bym się pedałem gazu bawił zanim na obroty nie wejdzie. jak go podciągnę do jakiś 3tys. i na dwójeczkę dam to już później ok. a jak wcześniej wrzucę dwójkę to i na dwójce potrafi szarpnąć ;/ efekt takiego falowania jak bym wciskał i puszczał gaz szybko, szarpnie 2,3 razy i wchodzi na obroty.
na biegach 3-6 idzie normalnie.

no i nie występuje to za każdym razem, raz szarpnie, a raz normalnie idzie

co wy na to??
proszę o radę.
pozdrawiam.

Lelon 31-05-2010 17:10

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
a ja na to tak: jeździj i się nie przejmuj. Jak zacznie się coś poważnie dziać to na pewno to zauważysz, teraz nie zamartwiaj się bez sensu.

pkuzniarz 31-05-2010 21:38

;) ;)

wszystko by było ok, gdyby nie to szarpanie przy ruszaniu, tak jak byś wciskał i puszczał pedał gazu ;/

audi80jettronic 21-07-2010 14:28

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
Witam.
Przyjacielu widzę,że kilka osób wypowiadało się i powiem cos od siebie,bo posiadam troszeczkę doświadczenia (8lat FORD-mechanika)...
Jeśli te objawy są takie jak piszesz poniżej to musisz wymienić zespół sprzęgła najlepiej jak najszybciej...
Koło dwumasowe potrzafi się rozlecieć,a wtedy nie tylko wymiana koła+tarcza+łożysko oporowe z wysprzęglikiem wchodzi w grę ,lecz obudowa skrzyni biegów-kołnierz...
Koło dwumasy gdy rozleci się to po pierwsze uszkodzić może kołnierz skrzyni biegów,po 2 drgania szkodzą wałkowi zdawczemu skrzyni biegów i łożysko na nim się wybija,po 3 wał korbowy silnika tak dostaje w tytłek,że katastrofalne mogą być tego skutki-koło dwumasy nie spełnia swojego zadania... Nie tłumi drgań przenoszonych z silnika za układ przeniesienia napędu-skrzynię...
Mechaniką zajmuję się już długo i powiem Tobie,że są warsztaty,które wymienią kompletne sprzęgło za 400zł na Mazowszu,a koło dwumasowe motocraft powinno byc założone lub LUK ostatecznie.
Sam pracuję w takim małym warsztacie i widziałem przez tych kilka lat sporo różnych przypadków właśnie-"jeździj,aż nie padnie całkiem"... Koszta wzrastają dwu,a nawet cztero krotnie...
Pozdrawiam.
Artur.

P.S. Sprawdź najpierw luz na przegubach półosi napędowych...

trociu 22-07-2010 11:40

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
Dodatkowo przy padającym sprzęgle i kole podobno standardem jest również awaria rozrusznika. Jak mój Focus zaczął przestawać odpalać i podjechałem do warsztatu to była pierwsza diagnoza:
- na już wymienić/wyczyścić rozrusznik
- potem wymienić koło i sprzęgło.

Po tych dwóch naprawach jak ręką odjął.

radar72 02-08-2010 15:57

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
A jakiej firmy założyłeś koło dwumasowe?

kitek1120 09-10-2010 20:56

Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??
 
Ja też mam w tym problem przy przebiegu 107 tyś... jak puszcze sprzęgło to słyszę warkot a przy gaszeniu czuje jakby silnik mial wyskoczyc z pod machy. Pytanie jak w temacie : gdzie to zrobic w Wawie lub tańszych okolicach żeby nas nie oszukali, nie zpaprali i nie zdarli.?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.