Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana dwumasy na sztywne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78432)

Adi_ 10-09-2009 18:50

Wymiana dwumasy na sztywne
 
Panowie sypie mi sie dwumasa w mojej foczce (2004) i mam pytanie czy ktoś zakładał sztywne koło zamoachowe ?? Chce miec swiety spokuj z tym wynalazkiem bo wyadaje mi sie że jak ktos umie jezdzić i nie strzela ze sprzegła to te dodatkowe sprezyny w tym kole zamoachwym sa na nic potrzebne.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jester 10-09-2009 19:12

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Chyba nikt jeszcze się nie odważył. Poza tym czytałem na innym forum (zdaje się tdi.pl), że użytkownicy VW i Mercedesów nie byli zadowoleni z koła litego. Skarżyli się na znacznie odczuwalne wibracje i ciężej pracujące sprzęgło. Moim zdaniem siła nacisku na pedał nie powinna się zmienić, ale przy litym kole sprzęgło bierze bardziej ostro/gwałtownie.

Adi_ 10-09-2009 21:20

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Jester owsze racja tylko że pieniadze te same jezeli chodzi o dwumase a o sztywne. Mi głównie chodzi o to aby do tematu nie podchodzic jeszcze raz.

lucash 10-09-2009 22:02

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Było! Jeśli nie na tym forum to na 100% na forum focusa!
Szukaj, bo kolega Grzybek zmieniał i opisywał.

wojtekjanus 11-09-2009 08:42

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Adi, "jak ktoś umie jeździć i nie strzela ze sprzęgła", to na obecnie produkowanych kołach dwumasowych w ruchu mieszanym (miasto - trasa) przejedzie co najmniej 200 tys km. Fakt, że koła z lat 2000 -2004 były mniej wytrzymałe. Ale lepiej nie poprawiać fabryki.

przemkok77 11-09-2009 23:00

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Po przejechaniu 210 000 km wymieniłem na sztywne. Wielkiej różnicy w komforcie jazdy nie odczuwam. A co do innej pracy pedału sprzęgła - miałem
wymieniany cały komplet: koło, sprzęgło, docisk i łożysko ze sprzęg-likiem, więc muszą być różnice. Najgorsze, że sprzęgło było jeszcze dobre, ale jak dwu-masa się rozpadła, to trochę "narozrabiała".

mkaminski100 11-09-2009 23:17

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1243040)
Adi, "jak ktoś umie jeździć i nie strzela ze sprzęgła", to na obecnie produkowanych kołach dwumasowych w ruchu mieszanym (miasto - trasa) przejedzie co najmniej 200 tys km. Fakt, że koła z lat 2000 -2004 były mniej wytrzymałe. Ale lepiej nie poprawiać fabryki.

Niestety nie wiesz jak jeździli poprzedni właściciele, no i znam ludzi którzy jeżdzą normalnie i dwumasa padła po 70 tys km :(

A co do niezadowolenia to przecież TDDI ma lite koło i jakoś ludzie tym jeźdzą (np ja). Jak się zaczyna od TDDI to nie przeszkadza, ale pewnie dla wielu przesiadka z miękkośći dwumasy na lite może się nie podobać.


Adi - to co pokazałeś dotyczy zamiennika dla FOcusa czy Mondeo? Pytam się bo jeszcze niedawno Docus nie mial bezpośredniego zamiennika na lite koło tylko zestaw z TDDI.

phantom-kk 12-09-2009 01:27

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1243536)
A co do niezadowolenia to przecież TDDI ma lite koło i jakoś ludzie tym jeźdzą (np ja). Jak się zaczyna od TDDI to nie przeszkadza, ale pewnie dla wielu przesiadka z miękkośći dwumasy na lite może się nie podobać.

Tddi ma też 25KM mniej, dużo mniejsze siły działają na koło zamachowe, dlatego zwykłe lite wystarcza.

mkaminski100 12-09-2009 08:52

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Cytat:

Napisał phantom-kk (Post 1243582)
Tddi ma też 25KM mniej, dużo mniejsze siły działają na koło zamachowe, dlatego zwykłe lite wystarcza.

Myslisz, że te 25 KM daje aż takie wibracje? Wg mnie nie. Tym bardziej, że stare silniki o większej mocy chodziły na litym kole.

sebapl01 12-09-2009 10:26

Odp: Wymiana dwumasy na sztywne
 
Ja mam TDDi po tuningu i ma te 25KM więcej i jeździ się całkiem normalnie. Nie czuje żadnych zbędnych wibracji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.