Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206368)

ToszS 12-06-2014 15:16

Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witam
Mam problem z ryglowaniem klapki wlewu paliwa. Polega to na tym że klapka jest ryglowana prawidłowo, ale po otwarciu auta nie odryglowuje się - nie ma napięcia na wtyczce Z schematów wynika że przekaźniki od tego są w BCM. Niestety nie potrafię zidentyfikować które to są po jego rozebraniu. Mam również problem z nie działającymi przeciwmgielnymi z przodu - instalacja jest sprawna ale przekaźnik w BCM od przeciwmgielnych nie załącza się mimo ze na desce rozdzielczej kontrolka zapala się i też nie wiem który to jest.
Dlatego mam pytanie czy posiada ktoś schemat BCM w wersji 7G9T-14A073-AD albo chociaż zdjęcie górnej płytki z przekaźnikami - kupiłem auto i wygląda że ten sterownik był naprawiany, i że górna płytka nie jest orginalna chyba była wymieniana. Alternatywnie pytanie jaki moduł kupić na podmianke - nigdzie nie udało mi się znaleźć z końcówka AD - czy mogę zastosować z inną końcówką symbolu - na co to ma wpływ?
pozdrawiam

tedi_k 12-06-2014 15:32

Odp: Wymiana modułu BSM - jaki na podmianę
 
Samochód na zwykłe kluczyki?
Jeśli tak, to wymiana BCMi wiąże się programowaniem całego IMMO. Główny element IMMO w S-maxie/MND4 w wersji kluczykowej to BCMi właśnie. Ostatnia litera p/n nie ma żadnego znaczenia. Masz wersję -Ax - czyli najuboższą. Jak sobie znajdziesz i założycs -Dx, to będziesz mógł w przyszłości np. uruchomić sobie system kontroli ciśnienia w oponach (TPMS).

piotrali 12-06-2014 16:34

Odp: Wymiana modułu BSM - jaki na podmianę
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2225420)
Jak sobie znajdziesz i założycs -Dx, to będziesz mógł w przyszłości np. uruchomić sobie system kontroli ciśnienia w oponach (TPMS).

Seria -Dx nie obsługuje TPMS'a poprawnie - dopiero seria -Cx obsługuje TPMS'a.

ToszS 12-06-2014 16:41

Odp: Wymiana modułu BSM - jaki na podmianę
 
Tak auto z kluczykami. O imo wiem - zaprogramuje sobie konfigurację i podjadę do elektryka który to robi.
Czyli wnioskuję że taki najpopularniejszy na alledrogo i szrotach moduł z końcówką DD nadaje się bez problemu.
Dzięki za pomoc :)

tedi_k 12-06-2014 18:20

Odp: Wymiana modułu BSM - jaki na podmianę
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał piotrali (Post 2225444)
Seria -Dx nie obsługuje TPMS'a poprawnie - dopiero seria -Cx obsługuje TPMS'a.

Nie wymieniałem. W dokumentacji Forda napisane jest dokładnie odwrotnie... No ale materiały Forda znane są z braku precyzji...

wojtekn 13-06-2014 07:12

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
ToszS daj mi vin to ci podam numery które do twojego są. ;)

wojtekn 14-06-2014 07:43

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Z vinu wychodzą takie, oczywiście jeśli nie chcesz nic sobie dokładać tylko zamienić 1:1. ;)

Najnowszy numer:

7G9T-14A073-CF

Starsze:

7G9T-14A073-CE
7G9T-14A073-CD
6G9T-14A073-CA
6G9T-14A073-CB
6G9T-14A073-CC
6G9T-14A073-CD
6G9T-14A073-CE
6G9T-14A073-CF
6G9T-14A073-CG
6G9T-14A073-CH
6G9T-14A073-CJ
6G9T-14A073-CK
7G9T-14A073-CA
7G9T-14A073-CB
7G9T-14A073-CC
6G9T-14A073-DA
6G9T-14A073-DB
6G9T-14A073-DC
6G9T-14A073-DD
6G9T-14A073-DE
6G9T-14A073-DF
6G9T-14A073-DG
6G9T-14A073-DH
6G9T-14A073-DI
6G9T-14A073-DJ
6G9T-14A073-ZA
6G9T-14A073-ZB
6G9T-14A073-DK
7G9T-14A073-BB
7G9T-14A073-BC

uff :D
Coś teraz uda ci się znaleźć i dobrać. :P

ToszS 14-06-2014 19:45

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Dzięki serdeczne
Widać że praktycznie prawie każdy :)
jeszcze raz dzięki :)

blade65 05-03-2016 10:44

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
witam chcę odświeżyć troszkę temat a mianowicie , przymierzam sie do wymiany BCMi na inny tzn. mam taki BG9T-14A073-YH i on nie obsługuje TPMS i chcę wymienić na BG9T-14A073-XC jakie operacje bedę musiał przeprowadzić aby wszystko działało poprawnie oczywiście oprócz fizycznej zmiany modułów czy muszę coś jeszcze kodować, zaznaczam że mam zwykłe palenie z kluczyka nie na guziku POWER :diabel2: z góry Dziękuję

leszcz 05-03-2016 11:12

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Cytat:

Napisał blade65 (Post 2550923)
czy muszę coś jeszcze kodować

no immo :one: oraz przepisać CCC ze starego modułu do nowego

dandii 30-10-2017 16:20

Wymiana modułu BCM
 
Witam, mam pytanie, dokładałem fotele pamięci . Wszystko ładnie chodzi programuje fotele tak samo lusterka (nie działa mi pochylenie lusterka po włączeniu wstecznego biegu) Jest jeden haczyk, moje bcm które zaczyna sie na symbolami 6gt nie widzi modułu pamięci podczas diagnostyki komputerem.
Jaki moduł bcm muszę kupić żeby mi to wszystko ruszyło. Kolejnym problemem który napotkałem po zamknięciu samochodu było świecące przyciski pamieci foteli nawet rano jak szedłem do samochodu ładnie świeciły. Po tygodniu padł mi akumulator.
Prog mi wszystko sprawdził i powiedział że winą może być stary bcm


Mój moduł komfortu to 6G9T-14A073-DJ

Czy jest osoba która może wykonać taką usługę w Poznaniu

Marooos 22-11-2019 15:03

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Trochę stary temat ale może ktoś pomoże auto nie odpala błąd immo aktiv znalazłem dlaczego jest ten błąd na module bcm na bezpieczniku F2 SRS nie ma prądu kiedy dam na krótko prąd do niego wszystko śmiga ma może ktoś schemat bcm s maxa 2.0tdci z 2007 ciekaw jestem gdzie ida kabele od tego bezpiecznika

Barabashkin 25-10-2020 21:06

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witam!
S-max polift 2012 rocznik.
mam wersię BSMa -AC, chcę założyć -Cx.
wiem że muszę zmienić klucze w immo.
Stąd moje pytanie: czy zmienić klucze w polifcie może tylko ASO? czy ktoś poza ASO też może? Bo zadzwoniłem do Bemo motors w Szczecinie i powiedzieli cenę 580 złotych.
chciał bym zrobić to taniej... bo trochę zaduża cena dla tej roboty

marimart 05-11-2020 21:32

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witam
Mam problem z poborem prądu w stanie spoczynku.Po wyjęciu bezpiecznika od licznika i wyjęciu czterech bezpieczników od drzwi(znajdują sie w bagażniku) wszystko z prądem ok.Prawdopodobnie może być coś z modułem BSI tym bardziej po zamknięciu auta nie gaśnie ikonka recznego ( elektryczny).Moje pytanie jest takie,czy posiadając moduł 6G9T-14A073-DJ mogę go zamienić na 7G9T-14A073-CF nie tracąc funkcji wyposażenia które mam

pgrob 05-11-2020 22:21

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Możesz, bo 7G9T-14A073-CF to najbardziej wypasiony BCMii do przedlifta.

Ciacho00oo 11-03-2021 18:15

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Cześć,
mam problem z podświetleniem licznika i podświetlenia deski rozdzielczej - wyczytałem na forum, że to to problem z BCMi z resztą też na wyjściu odpowiedzialnym za sygnał podświetlenia nie pojawia się żadne napięcie więc biorę to jako potwierdzenie. Pytanie jest kto w okolicy trójmiasta ogarnie mi przekładkę BCMi z programowaniem IMMO?
S-Max 2006 2.0 TDCI
VIN: WF0SXXGBWS6U34952
Auto stoi teraz u mechanika więc nie wiem jaki symbol BCMi jest, może ktoś po VIN sprawdzić jakie numery mogę kupić na allegro?

To_mek 02-11-2021 13:10

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
1 załącznik(i)
Cześć, mam dwa pytania:
1) posiadam 2 BCMii ale bez białej obudowy i nie znam nr VIN (prezent od kumpla co kiedyś bawił się w części Forda :>). Są one chyba od przedlifta bo podłączenia mają po bokach, a nie od góry. W jaki sposób sprawdzić co to za model BCMii?
2) czy może ktoś ma informację które podpięcie/kostka w BCMii od przedlifta to łącze A, B, C itd ? Jestem na ukończeniu domontowania szyby przedniej podgrzewanej i sygnał sterujący wychodzi do przekaźnika z miejsca zaznaczonego na zdjęciu

Antej 02-11-2021 13:54

Odp: BCMii, CJB, moduł komfortu identyfikacja
 
Dobry BCM kosztuje 50zł, z uszkodzonym BCM auto nie odpali.
Po zmianie BCM trzeba kodować kluczyki.

Rozumiem że pytanie jest "dla sportu", bo sensu w nim brak.

Podłącz BCM do komputera diagnostycznego to pokaże się jego typ

To_mek 03-11-2021 08:52

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Antej; dzięki za odpowiedź. Co prawda pytane nie było "dla sportu" ale i tak dzięki bo rozumiem że nie ma innego sposobu jak podpięcie BCMii do auta i wówczas sprawdzenie Forscanem lub Elm co to za moduł.

A czy może jesteś w stanie pomóc w drugiej części mojego wpisu. chodzi o identyfikację łączy opisanych jako A, B, C lub C1, C2, C3 jak to widać na załączonym przeze mnie zdjęciu.

Antej 03-11-2021 09:40

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Na obudowie przy kazdej wtyczce jest to opisane, sprawdź w swoim aucie.

To_mek 18-11-2021 08:39

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Spieszę z informacją o stanie BCM-ów. Po zidentyfikowaniu wyszło, że mam BCMii o symbolach 7G9T-14A073-DD, 79GT-14A073-CF, 7G9T-14A074-YC wszystkie od Mondeo z roczników 2009 2010. teraz pytanie czy będą one poprawnie działały z s-max z 2006? oraz czy zawsze trzeba kodować kluczyki i co stanie sie przy próbie uruchomienia auta bez zakodowanego BCMii do konkretnego auta?

Antej 18-11-2021 09:51

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Zawsze trzeba robić klucze.
Konfiguracja BCM pod auto również jest wymagana aby nie było błędów (czasem jej brak wstrzyma uruchomienie auta).

Parch 18-11-2021 11:21

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Cytat:

Napisał To_mek (Post 3377194)
posiadam 2 BCMii ale bez białej obudowy i nie znam nr VIN (prezent od kumpla co kiedyś bawił się w części Forda ). Są one chyba od przedlifta bo podłączenia mają po bokach, a nie od góry. W jaki sposób sprawdzić co to za model BCMii?

Cytat:

Napisał To_mek (Post 3380083)
Po zidentyfikowaniu wyszło, że mam BCMii o symbolach 7G9T-14A073-DD, 79GT-14A073-CF, 7G9T-14A074-YC

Rozmnożyły ci się te moduły podczas sprawdzania?
7G9T-14A074-YC nie możesz wykorzystać.
Pozostałe dwa możesz, ale to wymaga jeszcze sprawdzenia jaki masz moduł teraz.

To_mek 30-11-2021 14:42

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Auto mam już po zabiegu przełożenia BCMii. W końcu wybrałem 7G9T-14A073-YC ( który w poście powyżej błędnie opisałem:( za co przepraszam Parcha) Rzeczywiście zawsze trzeba każdy BCMii zgrać z kluczykami i to dwoma ( co ciekawe nawet oryginalny BCMii, po uprzednim zgraniu kluczyków z nowym BCMii, wymagał ponownego zgrywania ze "swoimi" kluczykami w sytuacji gdy chciałem go włożyć z powrotem) Trzeba tez pamiętać że BCMii musi zaskoczyć z komputerem sterującym silnikiem. Samo przypisanie kluczyków nie gwarantuje że auto odpali.
Śpiesze tez z informacją, że w moim przypadku nie miało znaczenia czy silnik, rocznik, i model były zgodne z moim typem, rocznikiem i silnikiem. Nowy BCMii mam od Mondeo 2010 2,2 TDCI, a jak już pisałem założyłem do S-max 2006 2,0 TDCI gdzie siedział 6G9T-14A073-AG.
Jedna rzecz tylko była nie do przejścia, a mianowicie podejrzewam że jeżeli auto dawcy posiadało bezkluczykowy system odpalania i/lub automatyczną skrzynię biegów - tak jak to miało miejsce w moim przypadku przy module - CF, nie można zestroić BCMii z kompem silnika, i samochód nie chciał połączyć się z kompem silnika nie mówiac o uruchomieniu silnika. Ciekaw jestem jakie wy macie z tym doświadczenia. Poza tym poszło sprawnie tylko koszty ( ASO Ford) trochę za duże . Podsumowując BCMii założone, ogrzewanie szyby podpięte, uruchomione i działa. Będę się bawił Forscanem z opcjami które można uruchomić w tym BCMii. Dzięki wszystkim za pomoc.

Antej 30-11-2021 16:02

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Niepotrzebne koszty ASO, można było to zrobić w tym roczniku samemu.

To_mek 30-11-2021 16:38

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3382619)
Niepotrzebne koszty ASO, można było to zrobić w tym roczniku samemu.

Rocznik 2006 mówisz że nie potrzeba pomocy ASO ale do kluczyków czy uruchomienia ogrzewania?

Antej 30-11-2021 16:47

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Jedno,drugie i wiele innych.

Eriz 13-01-2022 19:27

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
mam s -max_a z modułem BG9T-14A073 AH
VIN wfosxxgbwsby38328
z jakim numerami moduł można zastosować zamiennie.

Vito2m 13-01-2022 23:14

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Moduly na przedostatnia litere B, C, D , ostatnia C jest przyszlosciowa , mozna dolozyc TPMS , wszystkie z tymi koncowkami beda lepsze od tego modulu co posiadasz obecnie , Wymina modulu wiaze sie z konfiguracja nowego modulu , oraz wgraniem kluczy ,Ostatnie litery w numerze numeru nie maja znaczenia , to jest rok produkcji

To_mek 27-01-2022 12:03

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witajcie będzie trochę długo ale i temat nie jest prosty i oczywisty. Poniżej opisuję zabiegi które warto zrobić w procesie wymiany BCMii.
Zawsze należy sprawdzić z jakiego auta pochodzi a dokładnie co dane BCMii obsługiwało w tamtym samochodzie wiec po nr VIN wyposażenie i funkcje. Zabieg ten odpowie na pytanie co na pewno owy BCMii obsłuży. Przy okazji prawdą jest to, że im wyższa alfabetycznie przedostatnia literka w oznaczeniu BCMii tym więcej funkcji obsłuży. (tu trzeba jednak pamiętać ze wasze BCMii może mieć w menu np. ogrzewanie przedniej szyby ale tylko programowo, bo tak jak było w moim przypadku, fizycznie nie istniał pin odpowiadający za sygnał sterowania przekaźnikiem szyby, wiec tu na pewno przyda sie schemat z OTISa i sprawdzenie czy dany pin istnieje).
Kolejna rzecz która zawsze wymagana jest przy wymianie "nie grzebanego" BCMii to zgranie z kluczykami. Generalnie problem tkwi w tym że BCMii ma do siebie przypisany komplet kluczyków (zawsze dwa nie jeden) i takie BCMii należy jeszcze skomunikować z modułem sterownia silnikiem. Czyli inaczej dopiero jako konkretny BCMii z połączonymi konkretnymi kluczykami będzie mógł "dogadać się" z konkretnym modułem silnika. ( mówie to z własnego doświadczenia gdyż po dodaniu starych kluczyków do nowego BCMii i potem na powrót włożeniu starego oryginalnego BCMii moduły BCMii i silnika się nie dogadały i nie mogłem uruchomić silnika, a wszystko minęło po procedurze dogrania starych kluczyków do starego BCMii i ponownym zgraniu z modułęm silnika)
Spieszę też poinformować, że nie ma znaczenia przy wymianie BCMii czy nowe BCMii pochodziło z pojazdu mondeo, s-max, galaxy ( jeżeli tylko oczywiście zgadzały się fizyczne ich postaci ) jak rózniez nie ma znaczenia jaki silnik był zamontowany u dawcy: pojemność, rodzaj paliwa itd. Tak więc pełna dowolność
Jest jednak rzecz na którą należy zwrócić uwagę: jeżeli do danego S-maxa- skrzynia manualna, uruchamiany z kluczyka, wkładałem BCMii od samochodu z automatyczna skrzynia biegów i z bez kluczykowym systemem uruchamiania za cholerę nie udało się pomimo dogrania kluczyków itd uruchomić auta. Wniosek koleżki z serwisu jest taki, że auto nie widziało pozycji P skrzyni automatycznej oraz że immobiliser nie mógł skomunikować się z przyciskiem uruchamiana pojazdu , a jak już pisałem wyżej ani jednego ani drugiego u mnie nie ma.

Ja swoje zabiegi robiłem w ASO Forda więc nie będę się wypowiadał za zabiegi robione przez fachowców z klonami, ale z tego co wiem, procedury są te same jedynie oni muszą wykupić płatny dostęp do bazy forda .

Antej 27-01-2022 12:09

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Cytat:

Napisał To_mek (Post 3393925)
skrzynia manualna, uruchamiany z kluczyka, wkładałem BCMii od samochodu z automatyczna skrzynia biegów i z bez kluczykowym systemem

BCMI nie ma oddzielnych dla automat i manual
to AsB definiuje co ma robić BCMI i to jego trzeba poprawnie wgrać do nowego modułu

Parch 27-01-2022 12:24

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Cytat:

Napisał To_mek (Post 3393925)
Przy okazji prawdą jest to, że im wyższa alfabetycznie przedostatnia literka w oznaczeniu BCMii tym więcej funkcji obsłuży.

Nie jest to prawdą.
Cytat:

Napisał To_mek (Post 3393925)
nie ma znaczenia jaki silnik był zamontowany u dawcy: pojemność, rodzaj paliwa itd. Tak więc pełna dowolność

Nie jest to prawdą.

ziobroo 10-03-2023 08:35

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witam, proszę o pomoc.
Nie mogę sczytać jaka wersja BCM była oryginalnie w moim S-max.

Program ELMConfig 0.2.17c wyrzuca mi "data not found" przy próbie "Load CCD from as build".

Mam wątpliwość czy jest to bg9t-14a073-ah.

VIN: WF0SXXGBWSBT55055

Zależy mi na tym aby wiedzieć jaki był oryginalnie BCM i jakie ewentualnie pasują. Niestety wersji AH nie mogę znaleźć a inne próbowane do tej pory nie działały całkiem poprawnie

ziobroo 17-03-2023 21:04

Moduł komfortu - jak rozkodować typ i dopasować zamiennik?
 
Witam, proszę o pomoc.
Nie mogę sczytać jaka wersja BCM była oryginalnie w moim S-max.

Program ELMConfig 0.2.17c wyrzuca mi "data not found" przy próbie "Load CCD from as build".

Mam wątpliwość czy jest to bg9t-14a073-ah.

VIN: WF0SXXGBWSBT55055

Zależy mi na tym aby wiedzieć jaki był oryginalnie BCM i jakie ewentualnie pasują. Niestety wersji AH nie mogę znaleźć a inne próbowane do tej pory nie działały całkiem poprawnie

tedi_k 18-03-2023 19:49

Odp: Moduł komfortu - jak rozkodować typ i dopasować zamiennik?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał ziobroo (Post 3449121)
...VIN: WF0SXXGBWSBT55055...

Proszę bardzo...

---------------
ooooo qurche... Nie zauważyłem ksywki Kolegi i się 'wyrwałem' z odpowiedzią...:<

ziobroo 18-03-2023 20:04

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Dziękuję za odpowiedź (mimo zawahania :))
Czy ktoś może potwierdzić jakąś logiczną zasadę szukania zamienników?

Słyszałem, że przedostatnia litera musi być taka sama a ostatnia nie niższa.
Z innej strony dowiedziałem się, że trochę bogatsza wersja CM powinna spokojnie działać u mnie.

Jednym słowem mnóstwo sprzecznych i informacji w Internecie.

tedi_k 18-03-2023 21:09

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Bogatsza zawsze być może a ostatnia litera generalnie nie ma żadnego znaczenia, bo ją się "załatwia" aktualizacją softu modułu.

ziobroo 18-03-2023 22:00

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Witam,
Będę trochę upierdliwy, ale niestety wciąż mam wątpliwości. Zdążyłem niestety już przetestować kilka modułów. Kilka bezpośrednich pytań:
1. Ostatnia litera to nie ma znaczenia i można to załatwić softem. Rozumiem, że do tego nie wystarczy przegranie konfiguracji poprzez ELMConfig tylko trzeba zrobić jakąś aktualizację oprogramowania innym narzędziem? Inaczej moduł może nie działać zgodnie z oczekiwaniem?
2. Kupując moduł CM muszę znaleźć kogoś kto będzie umiał przerobić go na pasujący do AH, a kupując moduł AH wystarczy użyć ELMConfig i przegrać konfigurację?
3. Bogatsza wersja to jest przedostatnia litera wyższa niż A (mój moduł to AH)?

Barabashkin 19-03-2023 19:52

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
ziobroo,
w poliftowych S-maxach najbogatszy będzie z przedostatnią literą C. Ja też miałem wersje AH i mi brakowało wskaźnika otwartej maski. Ale po 2010 roku wymienić może tylko ASO lub człowiek, który ma dostęp do on-line IDS. w Szczecinie to był problem, ale jechałem do Ukrainy i tam w ASO wymieniłem go wyszło niecałych 300 złotych. choć w ASO Szczecina 600-900.
mam jeszcze BCMii BG9T-14A073-AH leży w piwnicy jak coś.

moduły aktualizowałem u siebie Forscanem pełnej wersji.

Vito2m 20-03-2023 01:53

Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
 
Wgranie modolu , zrobia koledzy z Gdanska , lub kolega z Poznania skorzystalem z jego pomocy wgral mi nowy modul szybko i bez problemu , informacje o kolegach sa ma forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.