Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Przewód klimatyzacji poszukiwany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177018)

kuzino 01-03-2013 22:12

Przewód klimatyzacji poszukiwany
 
Witam
Witam wszystkich , jestem nowym użytkownikiem i forum Forda ;)
mam problem z klimatyzacja , pseudomechanicy stwierdzili , że jeden z przewodów nie jest potrzebny i postanowili go złamac na moje nieszcęscie ehh
Ów przewód zaczyna swoj żywot pod filtrem powietrza , leci sobie po połużnicy i wchodzi do spręzarki.
Możecie mi powiedziec nr tego przewodu ew może ktos ma na zbyciu lub fotkę jak wygląda ten przewód?Będe wdzięczny za informację , silnik 1.9Tdi 116KM 2004 .
Pozdrawiam

Stefano 02-03-2013 08:38

Odp: Wąż klimatyzacji
 
Chodzi ci pewnie o tą rurkę ALU co idzie w podłużnicy od zaworu rozprężnego na grodzi, do kompresora, ale ona składa się z dwuch częci i jest łączona przy lampie.
To którą część masz uszkodzoną, tą w posłużnicy, czy tą w weżem gumowym do sprężarki?
Popraw temat!
Pozdr.

kuzino 02-03-2013 15:53

Odp: Wąż klimatyzacji
 
1 załącznik(i)
Wiecei jestem jak na razie laikiem jeśli chodzi o Forda i układ klimatyzacji więc sorry za
podanie niezbyt szczegółowych informacji.
Nawet nie wiedziałem , że ta rurka składa się z dwóch częsci...bo jej tam po prostu nie ma ;)
Mam tylko zdjecia co po niej zostało , jak bardziej ogarnę forum wstawię zdjecia.
Oto fotki "kikuta" :)
W czerwonych kółkach jest urwana końcówka i wylot ze sprężarki a jak to jest razem połączone i jak wygląda cały zestaw chciałbym się od Was dowiedzieć ;)
Pozdrawiam

Stefano 02-03-2013 23:17

Odp: Przewod klimatyzacji poszukiwany.
 
Mam taką, ale znalazłem tez na ;
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jak widzisz jest łączona na spężynowy zacisk, widać też to w podłuznicy na twojej fotce, tobie potrzebna ta część ze wstawionym gumowym wężem o numerze 7M3820743 AC.
Natomiast ta druga część, tobie nie potrzebna, ale moze będzie w komplecie, to występuje w dwóch wersjach; tylko rurka / pojazd z jednym parowikiem /, lub z rurką z trójnikiem przy zaworze rozprężnym, to w wersji z podwójnym parownikiem /nawiewy w suficie/
Pozdrawiam.

arkmyl12 03-03-2013 01:19

Odp: Przewod klimatyzacji poszukiwany.
 
Od dawna masz to autko?
Chodzi o to czy wiesz jak długo klima była nieużywana, jeśli nie jest używana dłuższy czas może paść sprężarka. Miałem taki przypadek ileś lat temu w astrze. Jakiś rok układ nie był napełniony i używany. Porobiły się wżery w sprężarce.

kuzino 03-03-2013 09:42

Odp: Przewod klimatyzacji poszukiwany.
 
1 załącznik(i)
Auto mam od tygodnia a klima nie działała parę miesięcy .Najpierw muszę zamknąc układ sprężarki wtedy będe wiedział co jeszcze mam wymienić czy sprężarke czy inne przewody.Wiem na pewno , że poprzedni wlaściciel wymieniał filtr kabinowy (o ile taki jest) i to była chyba pod koniec roku.
Dzięki Stefano za konkretna odpowiedz i podanie numeru to praktycznie rozwiązuję moją zagadkę.
Auto obecnie znajduje się w Norwegii i tutaj musze poszukać ten element ew sprawdzić ceny u miejscowych dilerów i mechaników.
Jeszcze raz dla ścisłości , bo nie ma opcji , żebym popełnił błąd .Czy to ten element z numerem w czerwonym kółku co mi podałeś Stefano?:

Stefano 03-03-2013 11:21

Odp: Przewod klimatyzacji poszukiwany.
 
1 załącznik(i)
Dokładnie taki jak nizej, miałem fotkę swojej, bo tam gdzie to zgubienie na twojej fotce, to jest łaczenie jedna w drugą, z tą długą prostszą co idzie w podłużnicy, ale ty masz ją chyba dobrą.

kuzino 05-03-2013 20:36

Odp: Przewod klimatyzacji poszukiwany.
 
2 załącznik(i)
Witam
Zdobyłem screena z układem węży klimy ,teraz jest kwestia, który to z nich jest tym własciwym bo ja nie ogarniam...za dużo zawijasow ;)

Stefano 05-03-2013 21:17

Odp: Przewod klimatyzacji poszukiwany.
 
2 załącznik(i)
To ten na samej górze, lekko po lewej stronie, tylko ma inny skraplacz, potrzebujesz dokladnie taki jak ci pokazuję na fotce dwa posty wyzej o oznaczeniu 7M3....., to oznaczenie VW. Nie wiem jakie jest fordowskie.
Idź do serwisu VW.

Bump: Znalazłem fotki:
Oznaczyłem ci w na czerwono co potrzebujesz!!!!
Tam gdzie X i zielona strzałka to jest łaczenie z długą rurą w podłuznicy, którą masz chyba dobrą.
A na drugiej fotce masz teraz zbiżenie skraplacza z dokładnym oznaczeniem tego całego elementu.

kuzino 05-03-2013 21:56

Odp: Przewod klimatyzacji poszukiwany.
 
Cytat:

Napisał Stefano (Post 1969865)
To ten na samej górze, lekko po lewej stronie, tylko ma inny skraplacz, potrzebujesz dokladnie taki jak ci pokazuję na fotce dwa posty wyzej o oznaczeniu 7M3....., to oznaczenie VW. Nie wiem jakie jest fordowskie.
Idź do serwisu VW.

Bump: Znalazłem fotki:
Oznaczyłem ci w na czerwono co potrzebujesz!!!!
Tam gdzie X i zielona strzałka to jest łaczenie z długą rurą w podłuznicy, którą masz chyba dobrą.
A na drugiej fotce masz teraz zbiżenie skraplacza z dokładnym oznaczeniem tego całego elementu.

Dzięki wielkie jutro robie rekonesans i daje znać co gdzie i jak.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.