Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Czujnik temperatury zewnetrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280531)

ost5i17 07-05-2018 11:42

Czujnik temperatury zewnetrznej
 
Kuga Ecoboost 1.5 -wskaźnik temperatury zewnętrznej /licznik i wyświetlacz/ długo się zastanawia zanim pokaże właściwą temperaturę powietrza. Czasami skokowo wyświetla/ zmienia odczyty. Na oślep szukałem czujnika w komorze silnika. W instrukcji brak schematów położenia. Można liczyć na podpowiedź lub opis położenia czujnika.

danwit2 07-05-2018 13:11

Odp: Czujnik temperatury zewnetrznej
 
1 załącznik(i)
czujnik przymocowany jest od wewnątrz do zderzaka w miejscu jak na zdjęciu

maciek_84 07-05-2018 19:32

Odp: Czujnik temperatury zewnetrznej
 
Sprawa wielokrotnie u mnie zgłaszana do serwisu po zakupie auta (2015). Jeszcze mogę dodać taką sytuację, że temperatura z rana może się utrzymywać przez kilkanaście godzin i zmienić dopiero przy szybkiej jeździe pow. 100 km/h. Czujnik był wymieniany, oprogramowanie aktualizowane.. Powiedziano mi, że nic nie są w stanie z tym zrobić.

ferolo22 07-05-2018 19:58

Odp: Czujnik temperatury zewnetrznej
 
Napisz do centrali forda że serwis miga się z usprawnieniem usterki zobaczysz jak ich to ruszy

bananmin 09-05-2018 20:30

Odp: Czujnik temperatury zewnetrznej
 
miałem taki problem, kupiłem czujnik w USA przyszedł założyłem i wszysko gra . Tylko że ja mam escape. Może poprostu masz uszkodzony czujnik za 50zł. Dostęp łatwy , wymiana minutę.

marcyka 14-05-2018 14:42

Odp: Czujnik temperatury zewnetrznej
 
u mni to samo a samochód prawie nowy,
czy ktoś robiła to w serwisie forda?
jast sens jechac czy skosza z kasy?

bananmin 04-06-2018 13:16

Odp: Czujnik temperatury zewnetrznej
 
jeszcze doprecyzuje , zrobiłem escape z usa , i odkąd zacząłem jeździć miałem problem z czujnikiem temp. zewnętrznej i też czasem wywalał błąd przednich dwóch prawych czujników parkowania , i tak - kupiłem ma allegro czujnik temp nowy i w nim też był problem , pokazywał co chciał , i te czujniki parkowania czasem wariowały , kolejny czujnik temp. zamówiłem w USA przyszedł założyłem , temperaturę pokazuje idealnie już 2 miesiące i znikł problem z czujnikami parkowania . Dziwne ale tak było .

domekrap 04-05-2022 18:44

Odp: Czujnik temperatury zewnetrznej
 
Czy wymieniając czujnik trzeba stawiać samochód na podnośnik? Czy czujnik od spodu jest widoczny czy trzeba demontować osłonę?

Bump:

Alo 06-05-2023 11:50

Czujnik temperatury zewnętrznej
 
Witam. Przejrzałem wątki ale nic mądrzejszy nie jestem. Temperatura pokazywana na wyświetlaczu jest (zazwyczaj) ok. Ale ponoć jest osobny czujnik do tej wyświetlanej, a osobny, który w forscan pokazuje zwykle 30 stopni na minusie. Podobno jest gdzieś w zderzaku. Kiedy szukam po necie - wyskakują przeróżne wersje. Zapewne ma wpływ na działanie klimatyzacji czy pracy silnika, dpf 🤔 (z którym też ciągle problem). Ktoś coś więcej wie?

SRS 06-05-2023 15:43

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
 
Cytat:

Napisał Alo (Post 3455322)
Ale ponoć jest osobny czujnik do tej wyświetlanej, a osobny, który w forscan pokazuje zwykle 30 stopni na minusie.

w aucie masz 2 czujniki temperatury powietrza , 1 pod zderzakiem pokazujący temperaturę na zewnątrz i on przekazuje info. na zegary ( gdy jest uszkodzony wskazuje przewżnie -30 / -40 stopni) przekazuje też info. do PCM , 2 czujnik jest w kabinie i informuje o temperaturze wewnątrz klimatyzację


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.