Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Ułożenie silnika na poduszkach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242450)

Haden 11-04-2016 07:06

Ułożenie silnika na poduszkach
 
Witam, słyszałem, że po wymianie poduszek silnik trzeba na nich ułożyć, u mnie w sumie poduszki nie były wymieniane tylko silnik i zakładam, że mechanik po prostu go założył i tyle, ciekawi mnie czy z tym układaniem to prawda, że trzeba to robić ? Jak tak to na czym to polega ? Bo gdzieś czytałem, że trzeba poluzować któreś śruby, odpalić silnik aby chwile pochodził, zgasić i przykręcić, ale czytać to sobie można :)

zmulim 11-04-2016 14:54

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
Dokładnie tak jak piszesz. Mnie mechanik wymieniał wszystkie poduchy, przykręcił ale nie dokręcał, odpalił, wtedy podobno silnik sam się dobrze ułoży, potem dociągnął śruby. Jest jak na razie wszystko ok :)

Haden 11-04-2016 15:27

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
No więc trzeba przetestować, w sumie jestem sceptycznie nastawiony, że coś to pomoże, ale nic to nie kosztuje więc spróbować można, a mechanik 100% tego nie zrobił :)

zmulim 11-04-2016 15:36

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
A co Ci się dzieje z silnikiem że chcesz luzować poduchy? Drgania na budę się przenoszą?

Haden 12-04-2016 07:11

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
Dokładnie tak, no i prawdopodobnie któraś i tak jest dobrze rozwalona, bo przy ostrzejszym ruszaniu czuć i słychać dosyć irytujące walnięcie, które nie pochodzi na pewno z zawieszenia. Dzisiaj będę na kanale to obejrzę jak wygląda lizak i pozostałe.

silencer7 12-04-2016 13:48

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
Cytat:

Napisał Haden (Post 2575680)
Dokładnie tak, no i prawdopodobnie któraś i tak jest dobrze rozwalona, bo przy ostrzejszym ruszaniu czuć i słychać dosyć irytujące walnięcie, które nie pochodzi na pewno z zawieszenia. Dzisiaj będę na kanale to obejrzę jak wygląda lizak i pozostałe.

Daj znać, ciekawy jestem jak to będzie u ciebie bo u mnie buda też się trzęsie. Czytałem, że najczęstszym winowajcą jest poduszka skrzyni (ta na dole tzw. ósemka, ty chyba to nazywasz lizak ;) ) chociaż mnie osobiście się wydaje bardziej prawdopodobne, że winowajcą jest któraś z bocznych poduszek.
Niestety jeszcze nie znalazłem czasu żeby się bliżej temu przyjrzeć, więc czekam na info od ciebie.

Haden 12-04-2016 20:26

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
No i niestety mi też się tym razem nie udało sprawdzić, brakło czasu, na oko to się nie zobaczy hehe, u mnie dochodzą jeszcze 2 delikatne szarpnięcia przy dodawaniu bardzo delikatnie gazu i puszczeniu gazu, albo też mocniejsze "uderzenie" przy pocniejszym wciśnięciu gazu, zawieszenie odpada, więc zostaje któraś poduszka i obstawiam w sumie wszystkie, że w jakimś stopniu są wyrąbane :D

silencer7 13-04-2016 15:29

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
Ja wczoraj zrobiłem tylko taki organoleptyczny test tych dwóch górnych bocznych poduszek. Nie wiem na ile to jest miarodajne, ale zauważyłem tylko tyle, że po dotknięciu poduszki czuć na niej wibracje a po dotknięciu nadwozia zaraz przy mocowaniu tejże poduszki wibracje są prawie nie wyczuwalne.
Dolnej tej pod skrzynią jeszcze w ten sposób nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że największe wibracje mam na pedałach co by wskazywało właśnie na nią.
Może w weekend mi się to uda ogarnąć jak czas pozwoli...
Ona trzyma silnik w osi samochodu, więc jeśli u ciebie coś wali przy ruszaniu to bym tym bardziej ją obstawiał.

Haden 14-04-2016 06:43

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
No ja też właśnie obstawią bardziej tą pod skrzynią, ciekawi mnie tylko czy to będzie takie proste jak się przyjrzałem mocowaniu tego i sobie poradzę sam na kanale, czy lepiej zostawić to bardziej ogarniętym mechanikom heh

Nawet sobie pomału szukam, tylko nie wiem czemu nie ma nigdzie do 2.0, kończą się na 1.8...

silencer7 14-04-2016 07:56

Odp: Ułożenie silnika na poduszkach
 
Spokojnie sobie poradzisz. Zerknij na to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Gość przy wymianie odkręca też ten uchwyt na silniku, ale na jakimś innym filmie widziałem, że udało się nawet bez tego.
Wpisz sobie na youtube "engine mount focus mk1" i pooglądaj inne - jest ich sporo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.