Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197421)

rustin 21-01-2014 12:32

Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
Borykam się z tym problemem już ponad rok. Z jednej strony nie jest to uciążliwe bo od wymiany do wymiany pół litra oleju starcza ma dolewke ale ciągle jest mokry silnik. Kiedyś było sucho, po drugim zrzuceniu pokrywy zaczęło się saczyc. Złożyłem ma silikon i nic, kupiłem nowa uszczelke i nic , złożyłem ma masę dirka, to samo. Kupiłem druga pokrywę i masę optida i uszczela, nie pomogło. Za każdym razem według kolejności i momentem 10nm do tego walki masy ma łączeniach głowicy jak w tisie.
W czym problem? Czy kupić nowa uszczelke i dać bez żadnej masy? Kupić znowu pokrywę? A może aluminiową pokrywę i do tego uszczelke?
Zawsze sączy się tylko od strony kabiny z lewej strony.

Wysyłane z mojego XPERIA X8 za pomocą Tapatalk 2

rustin 23-01-2014 09:54

Odp: Uszczelnieniem pokrywy zaworów
 
Nikt nie wymieniał uszczelki sam?

rustin 19-02-2014 21:16

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
Podbiję temat bo nie daje mi spokoju. Jutro chyba jeszcze raz zdejmę pokrywę ale tym razem dam tylko masę w 2 punktach które pokazuje tis a nie po całości.

wydra 19-02-2014 21:32

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
Jeśli uszczelka gumowa, to nie potrzebna żadna masa czy silikon.

Zmieniałem teraz uszczelkę w zetecu silvertop, bo sączyło się i pluło mi na pierwszą świecę.
Wszystko wyczyszczone i odtłuszczone, nowa gumowa uszczelka victor reinz plus uszczelnienia na tuleje śrub i po kilku dniach zwykłej i ostrzejszej jazdy wszystko jest suche jak pieprz ;)

janek001 19-02-2014 21:35

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
jakiej firmy była uszczelka ? ja ufam Elrigowi , super fitma , na zagięcia ostre kąty silikon wskazany , tak robią mechanicy jak się przygladam na warsztatach

rustin 19-02-2014 22:45

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
uszczelka reinza. spróbuje jutro bez niczego dać.

dżizas 21-02-2014 13:56

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
Kolego rustin
Miałem identyczny problem wieki temu w Suzuki Swift.
Stosowałem orginalne uszczelki korkowe, gumowe zamienniki, różnego typu masy uszczelniające, zmieniłem pokrywę zaworów i nic.
W końcu rozwiązałem problem w następujący sposób.
Zdjąłem pokrywę zaworów i umyłem ją dokładnie w miejcu gdzie ułożona jest uszczelka. Następnie posmarowałem siliconem wysokotemperaturowym ( czerwonym) pokrywę, ułożyłem uszczelkę i docisnąłem aby nadmiar siliconu wyszedł na zewnątrz. Pokrywę odłożyłem na bok aby silicon związał. W tym czasie odtłuściłem głowicę w miejscu gdzie idzie pokrywa zaworów. Po wyschnięciu siliconu na pokrywie dałem cienką warstwę siliconu na uszczelkę oraz głowicę, odczekałem ok 5 min. założyłem pokrywę i dokręciłem śruby palcami, kiedy silicon zwązał dokręciłem kluczem i problem zniknął.
Trochę czasochłonne ale przyniosło skutek.
Głównym problemem w Swifcie było to że pokrywa była montowana pod kątem i próba mocniejszego dokręcenia kończyła się pęknięciem uszczelki korkowej lub ześlizgnięciem gumowej. Wszelkie masy na świeżo tylko utruniały poprawny montaż, dlatego spróbowałem na zaschniętym siliconie co przyniosło skutek. Potrzeba matką wynalazku.
Jeżeli wszystkie inne sposoby zawodzą spróbuj tego który Ci opisałem może i u Ciebie zda egzamin. Tylko weź poprawkę na czas schnięcia siliconu w warunkach zimowych, który może nieco się wydłużyć.
Pozdrawiam

TOMMEK9 15-06-2017 18:48

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
Witam!
Wiem, że temat nie ruszany od kilku lat, ale mam krótki pytanie, może się uda i ktoś odpowie :D

Jakie o-ringi są potrzebne pod śruby pokrywy zaworów? W sensie - jaki rozmiar o-ringu?

Chciałbym mieć przygotowane wszystkie części zanim wezmę się do pracy
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź!

bolek-tarnow 16-06-2017 07:12

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
a przypadkiem uszczelka nie jest w całości włącznie z wejściami na śruby? coś mi się tak kojarzy

Psilocke 16-06-2017 09:01

Odp: Uszczelnienie pokrywy zaworów czy i jak ?
 
Zdarza się że sprzedają oddzielnie ale jak w sklepie się powie że komplet pod dekiel to są wszystkie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.