Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244594)

exio 18-05-2016 17:48

klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Witam,

1) Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby przycisk AUTO (po lewej stronie) nie włączał automatycznie klimatyzacji?

2) Dodatkowo zauważyłem, że często automatycznie ustawia się w trybie AUTO maksymalna prędkość nawiewu (w cieplejsze dni), co muszę ręcznie korygować minusem. Czy można tak ustawić, aby automatycznie nawiew włączał się maksymalnie na niższym poziomie, a nie zawsze na Full?

pozdrawiam,
Exio

bukox 18-05-2016 18:00

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Ad.1. A dlaczego przycisk AUTO miałby nie włączać klimatyzacji?
Ad.2. O ile wiem AUTO ma zadanie najszybciej doprowadzić do zadanej temperatury stąd jeśli ma to pomóc to ustawia nawiew na maks i tak było w każdym samochodzie, który miałem.

Dlatego zawsze masz możliwość korekty (siły czy miejsca nawiewu) jeśli nie odpowiada Ci działanie trybu AUTO.

kasjapa 18-05-2016 18:22

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Wystarczy włączyć auto a następnie wyłączyć klimatyzację przyciskiem a/C I cieszyć się tym trybem bez Klimy. Po ponownym uruchomieniu auta nawiew w trybie auto bez klimatyzacji.

_sobol_ 18-05-2016 22:56

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Cytat:

Napisał bukox
Ad.2. O ile wiem AUTO ma zadanie najszybciej doprowadzić do zadanej temperatury stąd jeśli ma to pomóc to ustawia nawiew na maks i tak było w każdym samochodzie, który miałem

Przejedź się choćby oplem (vectra C poliftowa, insignia) - masz możliwość ustawienia maksymalnego stopnia nawiewu, z jakiego klima skorzysta w trybie "auto". Będzie się starała schłodzić samochód, ale choćby był rozgrzany do 60st, a na panelu miał zadane 16,5st - nie wkręci wentylatorów powyżej zdefiniowanego wcześniej progu... Fajne, miłe i przyjemne, nigdy huczenia z nawiewów. To jedna z "pierdół", do której się przyzwyczaiłem i której w Maksie mi brakowało gdy się do niego przesiadłem...

Edit
Widzę w Twojej stopce, że jeździłeś oplem - nie miałeś tego w vectrze? Miałeś wersję sprzed czy po lifcie?

MaXyM 18-05-2016 23:08

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Cytat:

Napisał kasjapa (Post 2597707)
Wystarczy włączyć auto a następnie wyłączyć klimatyzację przyciskiem a/C I cieszyć się tym trybem bez Klimy. Po ponownym uruchomieniu auta nawiew w trybie auto bez klimatyzacji.

Ale po co?
Jak wylaczysz klime to nie schlodzisz auta.

Widze ze kolejna dyskusja fanow klimy bez klimy

rufik 19-05-2016 08:44

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
A ja dołączę pytanie - czy
w trybie auto samochód sam dobiera kierunek nawiewu, tj ciepłe na nogi tylko, zimne na ludzi?
Bo bez sensu dmuchać ciepłym w człowieka, czy zimnym w nogi...

dafior01 19-05-2016 09:28

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Cytat:

Napisał _sobol_ (Post 2597960)
masz możliwość ustawienia maksymalnego stopnia nawiewu, z jakiego klima skorzysta w trybie "auto". Będzie się starała schłodzić samochód, ale choćby był rozgrzany do 60st, a na panelu miał zadane 16,5st - nie wkręci wentylatorów powyżej zdefiniowanego wcześniej progu... Fajne, miłe i przyjemne, nigdy huczenia z nawiewów.

To ja bym jeszcze dołożył: żeby dało się tak ustawić, że nie załącza przednich nawiewów tylko jeden prawy z tyłu..... Nigdy więcej zefirków (bo przecież obroty ustawione na minimalne) w okolicy twarzy .....

Będzie wtedy cicho, chłodno i pięknie.....

A tak na serio - klima w trybie automat ma swój priorytet który nazywa się temperatura. I to ma osiągnąć i to w jak najkrótszym czasie.

Jeśli chodzi o Opla Insignie bo taki mam do dyspozycji to nie ma czegoś takiego o czym piszesz. Jak jest gorąca w środku i załączysz klimę w AUTO, to wentylatory chodzą MAX. Możesz ich prędkość zmniejszyć, ale wtedy nie jest już w trybie Automatycznym. Od razu zgaśnie dioda na guziku Auto. Sprawdź sobie jak nie wierzysz. 5 min temu aż zrobiłem ten test.

Juzek 19-05-2016 11:13

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Czasem mam wrażenie, że ludzie tak się nudzą w życiu, że muszą szukać na siłę problemów. Najmniejsza pierdoła urasta do rangi przeszkody nie do przejścia.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Mario_Mario 19-05-2016 19:07

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Spoko, spotkałem się z marudzeniem, że kontrolki od kierunkowskazów na desce rozdzielczej nie gasną natychmiast,tylko żarniki żaróweczek powoli wygasają, nie wspomnę że działało to prawidłowo,jak w każdym normalnym aucie :) A zabawniejsze jest, że koleś nie zwrócił uwagi na brak kontrolki testu poduszek :razz:

Zoltyy 19-05-2016 19:12

Odp: klimatyzacja, nawiewy + przycisk AUTO
 
Bardziej bylbym zainteresowany jak:

a. zwiekszyc wydajnosc klimy w S-Maxie, bo ta ktora mam jest chyba z Fiesty
b. naprawic sterowanie kierunkiem nawiewu - od nowosci wariuja mi klapy I ustawienie nawiewu na wybrany kierunek polega u mnie na wkliknieciu serii kombinacji klawiszy niekoniecznie zwiazanych z pozadanym kierunkiem nawiewu. ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.