Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Obnizony essi czy tak ma byc??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122628)

lizusboss 11-02-2011 20:29

Obnizony essi czy tak ma byc???
 
Witam kupilem niedawno essiego poprzedni własciciel zapewnil mnie ze jest własciwie obmizony wszystko ok tylko na niektórych progach a raczej na 70% chacze czy tak Powinno byc. Niby sprezyny supersport -40mm . prosze o pomoc

jar1 11-02-2011 20:44

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
ja mam tez ok -40mm i większe krawężniki, większe progi to szoruje wydechem :D a jakie masz kółka ?

lizusboss 11-02-2011 20:45

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
Własnie 13 i gdzies słyszałem ze wieksze by byly lepsze np 14 albo 15 na niskim profilu ale narazie nie mam kasy:D
A i jeszcze jedno. Czym masz obnizone bo ja tylko zauwazylem sprezyny zucaja sie w oczy bo są czerwone ale nie wiem jak z amorkami

jar1 11-02-2011 20:49

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
no to wszystko jasne ;) jak miałem 13 to była straszna lipa teraz na zimie 14/65/175 jest lepiej ale na lato musowo 15stka

lizusboss 11-02-2011 20:52

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
no dobry pomysł tylko niewiem czy nie bedą chaczyc o nadkole a pozatym narazie stalowki ale nie wiem po ile dostane

~m!s!3k 11-02-2011 20:57

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
"nie krzycz - bo jadę na glebie"

Jak dla mnie to jest bardzo prawdopodobne, aczkolwiek ludzie obniżają -60 i nie narzekają, obniżonym autem trzeba się nauczyć jeździć.

Moja rada jak przejeżdżasz przez garb to staraj się pokonać go pod skosem, powinno zmniejszyć się prawdopodobieństwo ocierania, ja tak zawsze robię jak jadę w komplecie załadowany i pomaga ;)

lizusboss 11-02-2011 21:01

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
Ja go kupilem obnizinego i jak bym mial wybór to wolał bym normalnie ale no cóz moze za to jak dam jakies fajne fele to bedzie efekt. Narazie mam od audi b3 ale niewiem czy podejdą . Ale po zatym mam zjechana srube i nie da rady odkrecic jedne :D

tomiscorpio 12-02-2011 14:50

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
panowie a co ma felga 13 czy 15 do wysokosci auta??

jedynie ze opony sa niewlasciwe dobrane to wtedy moze byc roznica.

danielciagala 12-02-2011 15:02

Odp: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1597541)
panowie a co ma felga 13 czy 15 do wysokosci auta??
jedynie że opony są niewlasciwe dobrane to wtedy moze byc roznica.

dokładnie:P Przecież czy to 13 czy 15 średnica koła pozostaje taka sama. Jeśli będzie nieprawidłowa opona to koło będzie większe (lub mniejsze)

Rijndael 12-02-2011 15:46

Re: Obnizony essi czy tak ma byc???
 
Ja mam auto obniżone o 40/30 mm (przód/tył) i o żadne progi nie przycieram. Za przycieranie o progi przy delikatnym obniżeniu odpowiadają zwykle zużyte lub niewłaściwie dobrane amortyzatory (nie zawsze test na szarpakach to pokazuje). Chodzi po prostu o to, że podczas zjeżdżania przednimi kołami z progu auto mocno przysiada ze względu na słabe tłumienie dobicia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.