Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Poziom oleju w silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84400)

ED1970 23-11-2009 12:34

Poziom oleju w silniku
 
Witam forumowiczow serdecznie bo świerzy jestem tutaj ale mam problem.Przez ostatnie 2 miesiące w dziwny sposób wzrósł drastycznie poziom oleju okolo 4 cm powyżej max i jednocześnie ubyło płynu chłodniczego okolo 2 cm poniżej min.Olej i filtry wymienione zostały 5000 km temu a autko pali na dotyk i nie ma z rozruchem najmniejszych problemów .Silnik 1,9 tdi 2002 przebieg 200tyś.Na bagnecie i na korku wlewu nie ma oznak białej mazi ani kropelek wody.Podejrzewam ,że do oleju dostaje się ropa , dzwoniłem też do mechanika i powiedział że jeżeli jeżdzi się tylko w mieście i na bardzo krótkich trasach to czasem tak się dzieje.Pomóżcie ,bo trochę mnie to niepokoi, a zapewnianie że ten typ tak ma ,nie wystarcza mi.Pozdrawiam

dwoje19 23-11-2009 12:53

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Nie obaź się ale skoro nie potrafisz zdiagnozować czy do oleju dostaje się woda czy ropa to nasza pomoc ci nic nie da, bo i tak będziesz musiał oddać auto do mechanika gdyż sobie z naprawą nie poradzisz. Więc od razu jedź do mechanika i niech on ci to zdiagnozuje.

Łukasz 23-11-2009 21:28

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Cytat:

Napisał ED1970 (Post 1295990)
Witam forumowiczow serdecznie bo świerzy jestem tutaj ale mam problem.Przez ostatnie 2 miesiące w dziwny sposób wzrósł drastycznie poziom oleju okolo 4 cm powyżej max i jednocześnie ubyło płynu chłodniczego okolo 2 cm poniżej min.Olej i filtry wymienione zostały 5000 km temu a autko pali na dotyk i nie ma z rozruchem najmniejszych problemów .Silnik 1,9 tdi 2002 przebieg 200tyś.Na bagnecie i na korku wlewu nie ma oznak białej mazi ani kropelek wody.Podejrzewam ,że do oleju dostaje się ropa , dzwoniłem też do mechanika i powiedział że jeżeli jeżdzi się tylko w mieście i na bardzo krótkich trasach to czasem tak się dzieje.Pomóżcie ,bo trochę mnie to niepokoi, a zapewnianie że ten typ tak ma ,nie wystarcza mi.Pozdrawiam

Według mnie, jeżeli dzwiga Ci się stan oleju to jest to ropa, gdyby to był płyn to miałbyś kisiel w silniku. Mogą to być wtryski lub pompa.

Łukasz 23-11-2009 21:32

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Jeżeli natomiast chodzi o płyn to najlepiej sprawdź na zimnym silniku czy niema pod twoim Galaxy jakiejs plamy po płynie.

dwoje19 24-11-2009 19:23

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Cytat:

Napisał luk1969 (Post 1296567)
Mogą to być wtryski lub pompa.

Możesz kolego rozwinąć swoją odpowiedź, bardzo jestem ciekaw jej dalszego przebiegu :).

danielp 24-11-2009 19:46

Odp: Poziom oleju w silniku
 
W 2002r to już raczej nie ma ani wtrysków ani pompy. Jeśli do oleju miałaby się dostawać ropa to gniazdami od popmpowtrysków.

dwoje19 24-11-2009 20:03

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Cytat:

Napisał danielp (Post 1297229)
gniazdami od popmpowtrysków

brawo...nareszcie coś mądrego. Ja tylko dodam, że najczęstrzą przyczyną przedostania się ropy do oleju silnikowego w tych silnikach są oringi, nieszczelności przy pompowtryskach. Ale przed ich wymianą należy sprawdzić dawkę paliwa czy nie jest zbyt wysoka i czy końcówki pompek nie leją...bo to też może być przyczyną.
Pozdrawiam.

PS. tylko kolego (autor postu) nie radzę ci samemu wyciągać pompek!!!...

wacek_pl 24-11-2009 20:06

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Sprawdź gęstość i czy olej w silniku śmierdzi ropą, bo jak piszesz że stan oleju się podniósł 4 centymetry powyżej max to jest to około 1-1,5 litra ropy w oleju a oleju wchodzi około 4,5 litra, to jest dosyć znaczna ilość, i sprawdź na zimnym silniku przy rozruchu jak długo świeci kontrolka oleju. Podjedz do jakiegoś mechanika i niech popuści śrubę spustu oleju to sprawdzisz czy w misce olejowej nie ma płynu chłodzącego, płyn jest cięższy od oleju i będzie na dole miski.

ED1970 24-11-2009 20:32

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Witam i dzięki wielkie za odpowiedzi. Pojutrze jadę zmienić olej i wtedy będę wiedział cokolwiek więcej ,ale woda została wykluczona , czyli raczej będzie to paliwo. Dzwoniłem do firmy tuningowej która zajmuje tego typu silnikami i powiedzieli ,że mogą być nieszczelne oringi lub uszkodzony pompowtrysk.Kontrolka oleju świeci się tak samo krótko jak inne kontrolkiOlej jest teraz bardzo rzadki a jego stan wysoki ,więc zastanawiam się jaki wpływ ma na żywotność silnika.Tak czy siak jeżeli będę coś wiedział istotnego w w/w sprawie to nie omieszkam napisać i podzielić się informacją.A i jeszcze jedno , czy możliwe jest <lanie >paliwa przez pompowtrysk jeżeli zimny silnik zapala szybko i bezproblemowo i nie ma spadku mocy w trakcie jazdy?


Kurza twarz , najlepiej z takich hydrozagadek to ja lubię dobre piwo

dwoje19 24-11-2009 21:59

Odp: Poziom oleju w silniku
 
Cytat:

Napisał ED1970 (Post 1297309)
czy możliwe jest <lanie >paliwa przez pompowtrysk jeżeli zimny silnik zapala szybko i bezproblemowo i nie ma spadku mocy w trakcie jazdy?

raczej obstawiam oringi, ale wszystko jest możliwe...gdy wymienią ci oringi i sprawdzą wtryski i nadal będzie paliwko w oleju to pozostaje jeszcze pompa zespolona, zdarza się że tandem cieknie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.