Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128246)

dg. 11-04-2011 12:31

reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
czesc,

Mam mondzia od ponad 3 lat. I klime tez, tyle ze od poczatku nie dziala. Po zakupie pojechalem zeby nabic.. na dzien dobry kolo chlodnicy na dole gumowy waz był przeciety.
Wiec zero szczelnosci. I tak 3 sezony bez klimy... ale tym razem chce sie za to wziac.

Co na pewno do wymiany:
1.kawalek gumowego przewodu (nie wiem czy caly trzeba wymieniac, czy tylko ta gume??)
2. pewno chlodnica (prewencyjnie)
3. na pewno osuszacz

to z rzeczy ktore widac. mam nadzieje ze sprezarka jest wstanie hibernacji i jak sie zalczy to sie nie rozsypie :).

Poczytalem na na forum czemu nie chlodzi, bolaczki ect. Ale potrzebuje info:

jak samemu zdemontowac chlodnice klimy i osuszacz i zamontowac nowe.

Kabel niech sami wymienia, klime nabija i jazda.
Nie chce mechaniorom zostawic wszystkiego do zrobienia bo mnie ze 800zl skasuja.

Robil ktos takie cwiczenie kiedys? jesli ma na ten temat info bede wdzieczny!!!!

Emmm 12-04-2011 11:08

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
A mnie wydaje się, że bez wymiany sprężarki nie zrobisz nic. Chłodnica i osuszacz raczej będą ok, chyba, że są nieszczelne, natomiast sprężarka nieużywana od 3 lat raczej sprawnością się nie popisze.
Pozdrawiam

dg. 12-04-2011 12:41

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
To mnie pocieszyles :). no osuszacz na pewno do bani - dziure ma.
A chlodnica - nie wiadomo ale z tego co wiem 12 letni egzemplarz raczej szczelnej chlodnicy nie bedzie mial :).

wiesz, gdyby samemu kupic na allegro i zlozyc jeszcze ujdzie, ale jak mam dac 600zl za sama robocizne to dziekuje (tyle mniej wiecej u mnie za ta przyjemnosc)

Emmm 12-04-2011 12:59

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
Skoro bardzo Ci zależy, kup osuszacz na Allegro, wymień wąż, jedź na próbę szczelności i zobaczysz co dalej...
Pozdrawiam

dg. 12-04-2011 13:05

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
najlepiej by bylo - pytanie czy mozna samemu wymienic, jakies specjalistyczne narzedzia trzeba czy kilka kluczy srubokret i sprawna reka starczy :)

Emmm 12-04-2011 13:17

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
Tego nie wiem, ale wrzucam Ci namiary na fachowca: tel.: 603345358 Darek (darko66 – Nick na ford forum).
Pozdrawiam

dg. 14-04-2011 13:06

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
Wyslalem do fachowca zapytanie ale cisza. Wiec na razie dzialam na wlasna reke. Zakupilem juz nowy osuszacz (dorwalem wyprzedaz na allegro ze sklepu - 95zl z przesylka wyszlo). Rowniez waz zamowilem - ale juz uzywka tez w miare tanio (ponizej stowy z przesylka) powinien dojsc jutro. Powoli bede robil podejscie na rozbiurke wszystkiego. Ciekawe czy idzie odlaczyc ten dlugi waz od chlodnicy nie sciagajac calego przodu przy okazji...

dg. 15-04-2011 15:53

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
Dzisiaj doszedl komplet czesci. Czyli mam nowy waz i osuszacz w rekach. Zrobilem pierwsza przymiarke pod chmurka.

Generalnie wyglada to niezle. Dostep do weza jest w miare dobry, jedynie trzeba od dolu odkrecic oslone pod zderzakiem i cyknac srube od chlodnicy. Wiec z wezem chyba nie bedzie klopotu. Zabralem sie rowniez za osuszacz. Dostep od gory w porzadku. Problem jest tego typu ze za nic ja nie moglem "wyrwac" weza z gory od osuszacza. siedzi gnojek i nie chce zejść. Wogole manualnie idzie to zrobic? Czytalem na forum ze tak ale trzeba miec sprawne raczki.. na moje to predzej rure polamie niz wyjme ja z osuszacza...

jaro33 15-04-2011 19:29

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
rozumiem ze używasz klucza do odbezpieczenia blokady na przewodzie ? czy przewód obraca się czy nie jeżeli nie to niestety jest problem bo jedynym mi znanym sposobem jest opukanie rurki po obwodzie <miejscu styku> dwoma młotkami i preparat penetrujący i trochę cierpliwości powinno puścić. Zgodzę się z przedmówcami ze sprężarka na 90% do wymiany.

dg. 15-04-2011 19:57

Odp: reanimacja klimy - wymiana chlodnicy ect
 
Zadnych extra narzędzi. Ale jesli mowisz opukanie plus srodki penetrujace to na pewno sprobuje... nie mam nic do stracenia. Jesli nie da rady to do klimatologa bede musial dac na wymiane osuszacza.

Jesli chodzi o sprezarke... 50:50 z tego co sie naczytalem na roznych forach. Wiec zrobie swoje a potem zobacze czy sprezarka odpali.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.