Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] Jak wejść w tryb serwisowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340497)

Jarek138 25-04-2024 19:56

Jak wejść w tryb serwisowy
 
WItam. Mam taką zagwozdkę, że po włączeniu zapłonu nie ma widocznej kontrolki ciśnienia oleju. Zegary cyfrowe. Czy ktoś może mnie oświecić jak wejść w tryb serwisowy ?

Darekptr 26-04-2024 08:22

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Jak nie zapomnę to sprawdzę po pracy, ale wydaje mi się, że one nie pokazują już tej kontrolki na starcie, u mnie Fiesta Mk8 ST preFL. W serwisowy zwykle wchodziło się tak samo (najbliżej z instrukcją będzie Focus Mk3 FL)

tomao 26-04-2024 09:51

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
W zwykłych zegarach tak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po wejściu do samochodu nacisnąć i trzymać OK.
Włączyć zapłon
Puścić OK gdy na wyświetlaczu pojawi się napis ET.
Nie znalazłem procedury dla w całości cyfrowych, może też się tak uda.

Jarek138 27-04-2024 05:29

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Tryb serwisowy działa tak jak napisałeś, ale kontrolki dalej nie ma. Serwis twierdzi, że "chyba" tylko komunikaty.
Pewnie będzie tak, że wyskoczy komunikat jak będzie już za późno:)

Darekptr 29-04-2024 09:14

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Tak jak napisałem, moje MK8 nie podświetla kontrolki ciśnienia oleju na starcie. Jest na blacie, ale pewnie tylko do awarii.

Farfocel 29-04-2024 11:56

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Cytat:

Napisał Jarek138 (Post 3491545)
WItam. Mam taką zagwozdkę, że po włączeniu zapłonu nie ma widocznej kontrolki ciśnienia oleju. Zegary cyfrowe. Czy ktoś może mnie oświecić jak wejść w tryb serwisowy ?

Czy masz wersję keyless? W wersji keyless jest tylko tryb akcesoriów - nie ma "zapłonu" jako takiego (pozycja II w stacyjce):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wg instrukcji, kontrolka zapaliłaby się w pozycji II, której w keyless po prostu nie ma. Jest tylko tryb akcesoriów i od razu uruchomienie silnika.
Poza tym w dobie zegarów cyfrowych testy "czy żarówka się świeci" trochę mijają się z celem. Przed uruchomieniem silnika zapalenie się kontrolki oznaczało tylko, że lampka jest w stanie się zaświecić, a nie że układ kontroli ciśnienia działa, więc właściwie po co?

Jarek138 30-04-2024 12:32

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Np. po to by po tym jak szybko gaśnie kontrolka można było stwierdzić, czy smok olejowy nie jest zatkany łuszczącym się paskiem:)

Farfocel 30-04-2024 14:48

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Cytat:

Napisał Jarek138 (Post 3491836)
Np. po to by po tym jak szybko gaśnie kontrolka można było stwierdzić, czy smok olejowy nie jest zatkany łuszczącym się paskiem:)

No to obecne rozwiązanie jest lepsze - po prostu zaświeca się jak jest problem a nie jakieś liczenie sekund. Poza tym, wszystkie Pumy mają rozrząd na łańcuchu, więc ten problem został wyeliminowany.

Darekptr 06-05-2024 07:28

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Nie do końca masz rację. Dla przykładu mój 1.5EB ma rozrząd na łańcuchu, ale pompa oleju jest zasilana paskiem w kąpieli olejowej, więc dalej coś może się rozsypać.

W każdym razie, nie ufałbym liczeniu czegokolwiek na podstawie kontrolki ciśnienia oleju, w ST220 czujnik zaczął mi wyprawiać cuda, a wystarczyło wstawić nowy.

Jarek138 08-05-2024 12:15

Odp: Jak wejść w tryb serwisowy
 
Z tym łańcuchem to nie do końca, bo moja Puma 2023 ma pasek rozrządu w oleju - tak mi serwis odpowiedział.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.