Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193689)

beduinov 16-11-2013 17:31

Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Witam, niedawno przed wyjazdem do niemiec wymieniałem olej po przyjeździe zaświeciła mi się kontrolka wymiany oleju. Co może być przyczyną? Ewentualnie jak ten błąd samemu usunąć, oraz doszły mnie słuchy że jeśli nie usunę tego błędu auto może tracić na mocy. Za niedługo planuję nim zjechać do polski, proszę o pomoc gdyz nie chce by mi auto staneło w połowie drogi.

maciej 16-11-2013 18:06

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Kontrolka czy info o wymianie oleju???

beduinov 16-11-2013 20:35

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Kontrolka od zmiany oleju czyli ten taki żółty płaski klucz fracuski tak jakby. Chociaż według instrukcji jest to komunikat, czyli raczej info. Ale olej był wymieniany jakies 10 - 15 tys temu

Gregonio 16-11-2013 20:39

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Cytat:

Napisał beduinov (Post 2108699)
Kontrolka od zmiany oleju czyli ten taki żółty płaski klucz fracuski tak jakby. Chociaż według instrukcji jest to komunikat, czyli raczej info. Ale olej był wymieniany jakies 10 - 15 tys temu

Żółty klucz oznacza, że powinieneś udać się do serwsiu. Raczej na pewno nie oznacza to potrzeby wymiany oleju.

eclipse 16-11-2013 21:15

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Powinien wyświetlić się napis serwice oill .
15 tyś km to dość sporo dla oleju i nic dziwnego że się zaświeca / czas na zmianę .

Kasowanie inspekcji olejowej..... to wcisnąć jednocześnie pedał hamulca i gazu i przekręcić stacyjkę ( bez odpalania silnika ) po chwili powinno wszystko wrócić do normalności dopiero puścić oba pedały i wyłączyć stacyjkę ..

beduinov 17-11-2013 13:12

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Cytat:

Napisał Gregonio (Post 2108704)
Żółty klucz oznacza, że powinieneś udać się do serwsiu. Raczej na pewno nie oznacza to potrzeby wymiany oleju.

własnie jest to od oleju bo nad nim pojawia sie napis po niemiecku "prosze wymienic olej" chyba ze po poprzedniej wymianie mechanik mi sie usunal tego błedu i teraz sie pojawil. Myslicie ze jak nie usunie mi sie ten błąd to bedzie to mialo jakis wplyw na jazde? Zamierzam za niedługo zjechac do polski a słyszalem ze moze to miec wplyw na moc samochodu.

eclipse 17-11-2013 14:52

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Zmień sobie w ustawieniach napisy na język polski
i przestań...........powielać bajki niektórych bajkopisarzy

zmień olej / wykasuj inspekcję
i będzie po sprawie przez następne 15 - 20 tyś km .

grzesiuj@onet.eu 22-11-2013 11:56

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
witam mi po ostatniej wymianie oleju i skasowaniu inspekcji po przejechaniu około 1000 km zapalił się ponowny komunikat o wymianie oleju skasowałem te info i po przejechaniu około 900km ponowny komunikat co może być grane????

_sobol_ 22-11-2013 16:31

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
A czy posiadasz DPF?

eclipse 22-11-2013 19:11

Odp: Wyświetliła się kontrolka zmiany oleju!
 
Jeśli poprawnie robiłeś usuwanie inspekcji olejowej to możliwe jest że takie objawy to problemy z filtrem cząsteczek stałych , być może jest zapchany i nie może się wypalić .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.