Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kiedy wymieniać pasek rozrządu? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153901)

p_kladko 20-03-2012 13:46

Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Witam,
mam pytanie. Mam Forda Focusa MK1 diesel, którego kupiłam w sierpniu 2010r. Zastanawiam się, kiedy lub co ile tys. km należy wymieniać pasek rozrządu. Bladego pojęcia nie mam czy poprzedni właściciel coś takiego wymieniał, nie mam żadnych informacji na ten temat. Wiem, że jeśli pójdzie pasek, to silnik może bardzo ucierpieć. Jeśli będzie potrzeba, wymienię go szybciej, żeby nie wkopać się w koszty. Proszę o radę, co w tej sytuacji mam zrobić. Zaznaczam, iż nie znam się za bardzo na autach, a zdawać się na mechaników, to może być zły pomysł. Pewnie jak zapytam czy trzeba tę część wymienić, to machnie ręką i powie "Pani, a po co?! Przecież działa!" :P
Pozdrawiam i czekam na radę. ;)

ronin71 20-03-2012 14:34

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Może to ci coś pomoże:roll:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Moim zdaniem skoro kupiłaś go w 2010r. i nie znałaś terminu ostatniej wymiany to powinnaś go wymienić ,bo to dużo mniejszy koszt w porównaniu do ewentualnych wydatków na silnik po jego zerwaniu.

Krzysztof100 20-03-2012 18:26

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Ja kupiłem dwa tygodnie temu foczkę z 2002r. z przebiegiem 160tyś, i już mam wymieniony, nie zastanawiałem się nad tym czy ktoś wymieniał i kiedy wymieniał .... radzę wymienić i spać a raczej jeździć w spokoju a nie myśleć kiedy się zerwie .... a koszty są potem nie małe ....

VoyTasS 20-03-2012 18:36

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Dla spokojności co 60kkm zmieniać rozrząd.
Ty, kupując auto i nie wiedząc, czy rozrząd był w nim robiony (a raczej kiedy) powinnaś wymienić od razu. Chyba że mechanik sprawdził, że pasek nowy...

RedFF 20-03-2012 18:46

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Cytat:

Napisał VoyTasS (Post 1803108)
Dla spokojności co 60kkm zmieniać rozrząd.

Czy to nie przesada? Producent zaleca co 160 tys. km. Dla spokojności to można co 100-120 kkm...

VoyTasS 20-03-2012 18:53

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Co 160kkm w dieslu.. Hmmm...

RedFF 20-03-2012 19:07

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Cytat:

Napisał VoyTasS (Post 1803128)
Co 160kkm w dieslu.. Hmmm...

Faktycznie, przeoczyłem.

Krzysztof100 20-03-2012 20:23

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Przebieg, przebiegiem, ale auto ma też swój wiek i myślę że po 8 latach nawet jak jest mały przebieg to by wartało wymienić ....

siwy.ok 20-03-2012 20:38

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Cytat:

Napisał RedFF (Post 1803141)
Faktycznie, przeoczyłem.

Nic nie przeoczyłeś, 160 kkm lub 10 lat.
Jako, że jest tam tylko pasek z rolką (z wału korbowego do pompy jest łańcuch) koszt nie jest duży, i po zakupie auta wskazane jest wymienić.
Nigdy nie wiesz ile tych kkm auto ma zdjęte. Sprzedający, a zwłaszcza handlarz prawdy Ci raczej nie powie. Rzekome wymiany również należy brać z przymrużeniem oka.

Drozda23 20-03-2012 22:02

Odp: Kiedy wymieniać pasek rozrządu?
 
Kolega siwy.ok bardzo dobrze mówi i ja tez radze żeby dla świętego spokoju wymienić od razu po zakupie rozrząd oleje i filtry. Przynajmniej ja tak robię po zakupie samochodu dla siebie. Nigdy nie wierz w km które są na liczniku bo w Polsce to praktycznie co 2 samochód sprowadzony ma zrobioną KOREKTĘ LICZNIKA !!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.