Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Maverick (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=197)
-   -   [Maverick 2000-2007] Możliwy napęd tylko na jedną oś? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333275)

artis. 01-02-2023 17:02

Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
1 załącznik(i)
Cześć, mam pytanie. Dotyczy co prawda Escape, ale nie ma takiego działu, a Maveric jest bliźniakiem ;) Mam na oku takiego z 2005 roku 3.0 w automacie.... Problem w tym, że sprzedawca twierdzi, że napęd jest tylko na JEDNĄ oś. Fabrycznie. Czy to możliwe??? Auto było robione na rynek azjatycki. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat :( Udostępnię fotkę deski rozdzielczej i VIN 1FMYU031X6KB59516, może ktoś rozkoduje i mi pomoże? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

SRS 01-02-2023 18:50

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
Cytat:

Napisał artis. (Post 3442646)
1FMYU031X6KB59516

tak to możliwe
RODZAJ NAPĘDU:2 WHL L/H FRONT DRIVE

artis. 01-02-2023 19:00

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
Ooooo.... No to niestety :/ A może... to lepiej? ;)

darmodziej 01-02-2023 19:50

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
Cytat:

Napisał artis. (Post 3442659)
A może... to lepiej?

Będzie mniej palił, ale ja bym takiego nie chciał.

artis. 02-02-2023 07:19

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
Kusi wyglądem i stanem... Spalanie to jednak nie argument, bo i tak planuję zagazowanie po zakupie. Bardziej przemawia brak ewentualnych kłopotów z dodatkowym napędem.

darmodziej 02-02-2023 09:04

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
Cytat:

Napisał artis. (Post 3442704)
Spalanie to jednak nie argument, bo i tak planuję zagazowanie po zakupie.

Gazu też będzie palił mniej. Ja jednak wolę napęd na 4 koła.

Speedo 02-02-2023 09:11

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
zależy też jaki to napęd (nie znam się na escapach) - jak stały z rozdziałem mocy jak np w Kudze to warto o to walczyć bo to dobre jest, jak dopinany przód jak w moich explorerach (deska w sumie podobna ;) ) to nie warto, po czarnym i suchym nie jedzie bo brak mechanizmu międzyosiowego a ile jest takich dni, że droga jest ośnieżona/oblodzona? jeden albo wcale, no chyba że ktoś mieszka w lesie w bieszczadach albo szuka auta do "topienia w błocie"

artis. 02-02-2023 12:24

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 3442721)
zależy też jaki to napęd (nie znam się na escapach) - jak stały z rozdziałem mocy jak np w Kudze to warto o to walczyć bo to dobre jest, jak dopinany przód jak w moich explorerach (deska w sumie podobna ;) ) to nie warto, po czarnym i suchym nie jedzie bo brak mechanizmu międzyosiowego a ile jest takich dni, że droga jest ośnieżona/oblodzona? jeden albo wcale, no chyba że ktoś mieszka w lesie w bieszczadach albo szuka auta do "topienia w błocie"

No właśnie. To miałoby być auto do miasta,bo ładny ;) Mam Santa Fe z 4WD i jest włączony zawsze na 1 oś. NIGDY nie użyłem w pełni tego napędu, bo nie było po co, więc napęd na 1 oś i w Escapie wystarczy ;) Najwyżej kupię sobie drugiego, tańszego złomka na ryby - już z napędem na 2 osie ;)

darmodziej 02-02-2023 13:41

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 3442721)
po czarnym i suchym nie jedzie bo brak mechanizmu międzyosiowego a ile jest takich dni, że droga jest ośnieżona/oblodzona? jeden albo wcale,

Jak dla mnie do jazdy po asfalcie napęd na 4 koła jest niepotrzebny, dlatego ma być odłączany. Napęd na 4 koła jest potrzebny wtedy, gdy napęd na 2 koła się nie sprawdza i właśnie po to, chcę go mieć, żeby w razie potrzeby móc włączyć.

artis. 03-02-2023 15:07

Odp: Możliwy napęd tylko na jedną oś?
 
To mi pasuje na 2 koła, bo takich sytuacji na asfalcie w mieście aby był potrzebny 4x4 nie przewiduję ;) W teren kupię sobie drugiego, bardziej poobdzieranego i tańszego, aby szkoda nie było jak się zarysuje ;) Za to z 4x4 ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.