Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84603)

Foccus 25-11-2009 17:56

Jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Mój problem jest dokładnie taki sam (objawy dokładnie te same) jak w tym linku:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czyli uszkodzony alternator.

Pytałem sie dzisiaj w takim w "miare" dobrym serwisie (zwykły serwis)
i powiedzieli mi ze do focusa musze kupić nowy albo używany bo z regenerowanym moge miec problem bo komputer nie bedzie go "widział" czy cos takiego.
Potem udalem sie w inne miejsce i powiedzieli ze po regeneracji musi dzialac i bedzie ok a w trzecim punkcie napraw ta sama sprawa co w pierwszym czyli ze moze byc problem.

I komu tu wierzyć? a serwis forda troche mnie skasuje bo tam daja nowy i to bedzie lekko ponad 1000 zl.
Moge tez kupic nowy na necie do 800zl i zrobić w zwykłym warsztacie ale na regeneracji zaoszczędzil bym pare stówek i tez by działal.

wilku30 25-11-2009 18:05

Odp: Focus II - jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Z tym niewidzeniem przez komputer to pierwsze słyszę, chyba panowie z warsztatu mają bujną wyobraźnię:)Możesz zregenerować stary i będzie ok. Ale moja dobra rada(bo miałem też problem z alternatorem) jeśli masz 120A, to kup sobie 150A( 120A jest za słaby do tego samochodu). Można znaleźć na allegro, ja kupiłem regenerowaną 150 za 450PLN i jest wszystko w porządku.

andcza 25-11-2009 18:53

Odp: Focus II - jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Hej,

Popytaj za ile Ci zregenerują alternator. Ja w Gdańsku zregenerowałem za 500PLN a za tyle kupisz nowy (120A) - dałem sie naciągnąć :diabelek:.
U mnie na razie działa zregenerowany i nie było żadnego problemu z komputerem :lol:.
W hurtowniach kupisz nowy za około 800PLN ale 250PLN powinieneś odzyskać po oddaniu starego (tak sprawdzałem w Gdańsku).

Z pozdrowieniami,
Andcza

Foccus 25-11-2009 20:15

Odp: Focus II - jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Dzięki za rozwianie moich wątpliwości.

Rano podzwonie po punktach które sie zajmuja regeneracja i dowiem sie ile by mnie to kosztowało.
Jakby troche sporo to juz popatrze za 150A pod warunkiem ze bede mógl oddac stary i dostac jakąs zniżke :)

dzięki wielkie chłopaki!!!

2marekm 25-11-2009 23:02

Odp: Focus II - jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Może to się przyda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jednocześnie informuję, że jednak nie było napięcia ładowania.Koszt płytki z regulatorem napięcia, która jest razem ze szczotkami około 200 zł.
trzeba się trochę pomeczyć z wymontowaniem, a następnie po wymianie z zamontowaniem alternatora.
Minęło prawie 3 miesiące od wymiany i jest wszystko O.K.

Foccus 26-11-2009 19:30

Odp: Focus II - jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Jutro ma przyjśc nowy 120A. nigdzie nie mogłem dostać na szybko 150A a potrzebuje na szybko samochodu.
W sumie za alternator (już po zwrocie starego i dostaniu zwrotu 244zl) wyjdzie mi 500zl + robocizna ok 100.
nie jest az tak strasznie jak sądzilem.

Kalom 19-06-2011 16:33

Odp: Focus II - jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Ja też miałem takie same objawy jak w linku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
przyczyna przepalona część w alternatorze.
Koszt naprawy u zaufanego mechanika 400zł.Miesiąc po naprawie i wszystko ok.

scyzor0 19-02-2017 15:09

Odp: Jaki Alternator? -regenerowany, używany czy nowy
 
Witam, do znawców tematu: czy taki alternator mogę spokojnie zakupić do mojej foki fl 1.8 tdci - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ?
Wszystkie jakie są dostępne 150a dedykowane są do 1.6 lud do 2.0 i nie jestem pewien czy będzie pasował.
Dołożyłem PTC i coś mi mówi że moje 105A nie daje rady, cały czas skacze przydzielanie zasilania dla PTC w %.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.