Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Jak sprawedzić typ pompy wtryskowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15671)

bird4 16-08-2006 12:46

Jak sprawedzić typ pompy wtryskowej
 
Cześć,
chciałbym się dowiedzieć jaki jest typ i model pompy wtryskowej w moim aucie. Próbowałem coś odczytać z jakiejś tabliczki znamionowej czy czegoś podobnego, ale pompa jest tak ciasno zamontowana, że nic nie widać. Jedynie na górze pompy na małej, wyfrezowanej powierzchni odczytałem oznaczenia: Bosch 37060; V3 017; 20170.
Autko: Ford Fiesta 1.8 D (turbodiesel). Rok prod. 2001
Czy jest jakiś sposób lub miejsce gdzie można to sprawdzić?
Pozdrawiam
Bird4

rastaleon 16-08-2006 21:35

Nie bardzu kumam o co Ci konkretnie chodzi ? Bo chyba sam sobie odpowiedziałeś - Mas zpompę Boscha i tyle.

bird4 17-08-2006 11:29

Cytat:

Napisał rastaleon
Nie bardzu kumam o co Ci konkretnie chodzi ? Bo chyba sam sobie odpowiedziałeś - Mas zpompę Boscha i tyle.

Niestety, nie wiem, czy się orientujesz, że jest kilka typów pomp wtryskowych Boscha, np. sterowane machanicznie lub elektronicznie i gdy dzwonię do serwisu zajmującego się diagnostyką i naprawą pomp to pytają o typ i model pompy (np. VP lub VE), gdyż nie każdy typ pompy są w stanie naprawiać. Jest problem z tymi nowszymi sterowanymi elektronicznie (taką niestety mam), i takie nie każdy serwis jest w stanie naprawić. Polecano mi np. serwis w Krotoszynie (Wachowiak), który specjalizuje się w serwisowaniu pomp Boscha. Tylko że naprawa kosztuje ok. 3 tys. zł. Dlatego zanim zacznę coś robiś chcę dokładnie wiedzieć jaki mam typ pompy Boscha.
Bird

Pzy 17-08-2006 17:39

Re: Jak sprawedzić typ pompy wtryskowej
 
Cytat:

Napisał bird4
Autko: Ford Fiesta 1.8 D (turbodiesel). Rok prod. 2001

Rozumiem, ze jest to silnik 1.8 TDDi, zwany inaczej 1.8 DI o mocy 75 KM?

Jesli tak, to jest to taka sama pompa, jak w Focusie 1.8 TDDi - czyli Bosch VP30.

bird4 17-08-2006 20:18

Cytat:

Napisał Pzy
Rozumiem, ze jest to silnik 1.8 TDDi, zwany inaczej 1.8 DI o mocy 75 KM?

Dzięki za informację.
Z danych autka wynika, że moc wynosi: 55 kW czyli ok. 75 KM. Typ silnika 1753 cm3, Endura BE91 TC STAGE.3; DI 064. Odczytałem dane z tabliczki pompy, niestety typ jest chyba zakodowany. Są tam m. in. oznaczenia: YS60-9A543-RC 182 i inne cyfry.
Pozdrawiam
Bird

rastaleon 19-08-2006 14:18

a skąd jesteś ? bo ja mam swietnego fachowca od diesla. Może masz blisko ?

bird4 19-08-2006 16:40

Cytat:

Napisał rastaleon
a skąd jesteś ? bo ja mam swietnego fachowca od diesla. Może masz blisko ?

Z Wałbrzycha

rastaleon 19-08-2006 17:55

no to trochę daleko do Radomia. Ale jak byś chciął, to daj znać, mogę Cię umówić, lub dac namiary to sam sobie zadzwonisz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.