Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   Co może rozładowac akumulator przez noc ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50802)

adams76 07-09-2008 11:21

Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
Witam.
Mam taki problem kumulator ma dopiero 3 miesiace a dzis rano byl calkowicie rozladowany :( nawet lampki kontrolne slabo swiecily. Czy ktos moze wiedziec co go moglo tak nagle rozladowac ? ( nie radio bo było wyłączone )


fiesta 1,1 94r


Dzieki

polo1976 07-09-2008 11:25

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
Naładuj akumulator, odpal samochód, odpal go i sprawdz miernikiem na klemach akumulatora jakie masz ładowanie. Powinno oscylować w granicach 13,5-14,4V.jeżeli tak nie jest coś nie tak z alternatorem.

stasiek49 07-09-2008 11:30

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
akumulator może mieć zwarcie wewnętrzne lub jest pobór prądu

adams76 07-09-2008 11:58

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
zmierzyłem ładowanie - ponad 13V ..... czyli to raczej nie alternator ale dalej nie wiem co :)

Jarek_Onet 07-09-2008 12:02

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
Może coś w ostatnim czasie instalowałeś do samochodu alarm, lub coś podobnego, lub jakieś urządzenie w samochodzie nie wyłącza Ci się.

JoeMix 07-09-2008 12:13

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
Zdejmij ujemną klemę z akumulatora i dotykaj ją do zacisku,,, zobacz czy iskrzy, jak masz dobry amperomierz to zmierz jaki prąd jest pobierany w czasie postoju,,,, zrób ten sam test ze zdjętą wtyczką z alternatora.

adams76 08-09-2008 08:22

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
Wczoraj odpalime "na popych" przejechaloem pare kilometrow i tak zostawilem, a dzisiaj rano odpaliłem jak gdyby nigdy nic. Byc może to bylo tylko jakies jednorazowe zwarcie....

reskris 08-09-2008 08:52

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
Sprawdź jeszcze dokładnie połączenia masowe, pomiędzy przewodem akumulatora a masą przy karoserii oraz silnikiem i karoserią (plecionka), może wystarczy jeszcze je przeczyścić. W ostateczności może Ci już częściowo blokować rozrusznik jeśli tulejki wirnika mają spory luz.

bkaka 10-09-2008 12:56

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
A światełka wtedy wyłączyłeś? (skoro to jednorazowy przypadek).

czuczeq 12-09-2008 16:21

Re: Co może rozładowac akumulator przez noc ?
 
może to się komuś przyda:

miałem podobny przypadek [MK3] autko jeździło elegancko, lecz po postoju dłuższym niż 20 godzin akumulator był praktycznie całkowicie rozładowany. Auto objeździło paru elektromechaników i ciągle nic.

na początku warto zdiagnozować jak już to napisał polo1976 ładowanie akumulatora - czyli na włączonym silniku ok. 13 - 14V. Jeśli jest ok, kolejną czynnością powinno być sprawdzenie poboru prądu w czasie postoju (wyłączony silnik :P ) (alarm ok 0,1A, podtrzymanie pamięci radia ok. 0,1A co w sumie nie powinno przekroczyć 0,2A)

Jeżeli jest wysoki pobór to przyczyn może być kilka:
- przebicie - prąd ucieka z akumulatora - w kilkunastoletnich samochodach przewody się wręcz rozsypują
- źle podpięte radio (bardzo częsty przypadek) - radio powinno być odcinane w momencie wyłączenia zapłonu (wyjęcie kluczyka)
-uszkodzony przekaźnik lub o zgrozo źle wpięty :O wiem że trudno w to uwierzyć, ale w moim przypadku tak właśnie było...

po wymianie (na wszelki wypadek) i poprawnym umieszczeniu nowego przekaźnika wszystko chodzi cacy :) :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.