Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Ford USB Music Box - USB do fabrycznego radia z wejściem AUX (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148190)

Pidu 15-01-2012 10:40

Ford USB Music Box - USB do fabrycznego radia z wejściem AUX
 
Na forum Mondeo pokazało się tylko szczątkowe info, więc pomyślałem, że warto o tym napisać.

W styczniu pojawił się w salonach Forda USB Music Box, urządzenie, które doposaża fabryczne radia w złącze USB i pozwala odtwarzać pliki muzyczne w formatach mp3, mp4, wma, asf. Urządzenie jest kompatybilne z wszystkimi radiami wyposażonymi w przycisk AUX w modelach:

Fiesta 2006 - 2008
Fusion od 2006
Focus 2004 - 2011
C-MAX 2003 - 2010
Kuga
Mondeo od 2004
S-MAX
Galaxy od 2006
Transit Connect od 2006
Transit od 2006

USB Music Box obsługuje się przyciskami sterowania przy kierownicy. Urządzenie jest bardzo proste w montażu - otrzymaną wiązkę wpina się pomiędzy radio i fabryczną wiązkę, później wystarczy zamocować niewielkie pudełeczko i wyprowadzić kabel USB w wygodnym dla nas miejscu.

http://petarneychev.com/fcnl/fmb_hwt_001.jpg

http://petarneychev.com/fcnl/fmb_hwt_002.jpg

W moim odczuciu urządzenie ma niestety dwie wady, które dla niektórych mogą nie mieć tak dużego znaczenia, ale zasadniczo wpływają na jego funkcjonalność:
- nie są wyświetlane na wyświetlaczu radia żadne informacje odnośnie odtwarzanego utworu / katalogu, jedynie napis AUX
- w momencie przełączenia radia na CD lub FM Music Box nadal odtwarza utwory, czego oczywiście nie słychać, ale pozostaje faktem

Jako, że mówi się o aktualizacjach firmware urządzenia, może w przyszłości zostaną one wyeliminowane, choć wątpię we współpracę z wyświetlaczem, zapewne wymagałoby to innych rozwiązań technicznych. Poczekamy zobaczymy.

Niestety nie znam ceny w PL, nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi od dealera, u zachodnich sąsiadów koszt USB Music Box bez montażu to 99 euro, w UK 84 funty.

Poniżej kilka linków:
- info ogólne - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- strona produktu - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- instrukcja obsługi - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

laurentii 15-01-2012 12:52

Odp: Ford USB Music Box
 
Pomysł może i dobry, ale gdyby jeszcze wyświetlał te tytuły, o których piszesz.
Ja pociągnąłem sobie kabel od AUX'a w schowku do półki przy podłokietniku i tam wożę sobie iPoda Classic. Cała muzyka w jednym miejscu, a utwory sobie zmieniam nie odrywając wzroku od drogi. Nic lepszego nie umiałem wymyślić.

Kapsel_lg 15-01-2012 13:11

Odp: Ford USB Music Box
 
Cena w Polsce 515 zł, koszt montażu ok. 170 (ceny Garmaz Wrocław). Sprzęt dostepny z magazynów w Anglii więc czas realizacji ok. 4 tyg.

Przy tej cenie to chyba lepiej moduł BT/VC zmienić na BT/VC/USB (mówię o Mondeo).

Największa wada to brak obsługi wyświetlacza w tym converse+

Pidu 15-01-2012 18:05

Odp: Ford USB Music Box
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1766598)
Przy tej cenie to chyba lepiej moduł BT/VC zmienić na BT/VC/USB (mówię o Mondeo).

O ile jest moduł BT/VC w aucie to zapewne masz rację. W przypadku jego braku sprawa się komplikuje.

Mnie przed zakupem Music Box'a powstrzymują wspomniane w pierwszym poście wady. Nie zamierzam zmieniać fabrycznego radia, ale nagrywanie mp3 na cd jest mało wygodne. Poczekam na aktualizacje i poprawki, może jakieś ciekawe zmiany zostaną jednak wprowadzone.

mark_TDDI 15-01-2012 18:54

Odp: Ford USB Music Box
 
W tej cenie, otrzymujemy Parrota z wejściami USB, AUX i IPod (MKI 9100 PL), zatem zyskujemy jeszcze bluetooth. Nie rozumiem polityki Forda - zamiast obniżyć ceny i masowo sprzedawać takie akcesoria, kształtują je poza progiem opłacalności, biorąc pod uwagę atrybut cena/jakość/funkcjonalność.....bez sensu....

Iwo 16-01-2012 05:46

Odp: Ford USB Music Box
 
Ceny są w całej Europie zbliżone - co to jest dla niemca ok 100 euro czy anglika ok 90 funtów ? To tylko kwestia tego, że my tragicznie mało zarabiamy.
Gdyby nagle u nas cena spadła o połowę, dostosowując się do naszego rynku to ludzie zza granicy masowo by walili do PL i kupowaliby wszystko wyłącznie u nas.

mark_TDDI 16-01-2012 17:32

Odp: Ford USB Music Box
 
Cytat:

Napisał Iwo (Post 1767001)
Ceny są w całej Europie zbliżone

Masz rację, ale jak odnieść funkcjonalność tego wynalazku do Parrota, którego wcześniej przywołałem, a kosztuje mniej? Nie chodzi o cenę w ogóle, ale tego co za nią otrzymujemy (cena/funkcjonalność). Nie ma tu czego porównywać, a z tego co widzę na innych forach (też UK), angole nie są skłonni przepłacać. Oni też umieją liczyć.

Pidu 16-01-2012 17:41

Odp: Ford USB Music Box
 
Jeśli już porównywać ceny to na rynku UK USB Music Box kosztuje 84 funty, ale Parrota ciężko zakupić poniżej 130, więc różnica w cenie jest spora. W PL Parrot nie jest aż tak odczuwalnie droższy i to powoduje, że montaż Music Box'a nie ma sensu, tak ekonomicznego jak i funkcjonalnego.

Tak przy okazji - Parrot ma swój wyświetlacz, czy pokazuje na nim tagi / katalogi odtwarzanych utworów mp3? Mniemam, że radio zachowuje się tak jak w przypadku box'a - jedynie napis AUX. Jak z jakością muzyki?

Auto zakupiłem z zestawem HF Nokii, ale może pokusiłbym się na wymianę na Parrota.

Wojtek 16-01-2012 17:45

Odp: Ford USB Music Box
 
Pidu zmień tytuł tematu na bardziej konkretny.

m-cin 18-01-2012 22:40

Odp: Ford USB Music Box
 
Cytat:

Napisał Pidu (Post 1767271)
Tak przy okazji - Parrot ma swój wyświetlacz, czy pokazuje na nim tagi / katalogi odtwarzanych utworów mp3?

Mki 9100 ma wyświetlacz i pokazuje tagi/katalogi.

Pzdr.
m.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.