Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250264)

mirasek60 06-09-2016 16:09

Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Witam, jestem posiadaczem Forda Transita (busa) T300 z 2006 roku. jakiś czas temu nie mogłem odpalić pojazdu, zauważyłem, że kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka, zegary podświetliły się normalnie lecz nie "kręci". Kiedy zastanawiałem się z kolegą nad przyczyną nie wyjmując kluczyka po jakimś czasie po kilku wyjęciach i włożeniach kluczyka, kontrolka immobilizera zapaliła się ciągłym a po uruchomieniu zgasła (jak normalnie). Po sprawdzeniu kluczyka pan w elektryk stwierdził, że pewnie uszkodzona jest antena. Kupiłem i wymieniłem, zarówno na nowej jak i starej antenie samochód odpalał po kilku minutach jak zostawiłem włączony zapłon, jak już się uruchomił to przez dłuższy czas odpalał normalnie od pierwszego!. Od wczoraj "mój sposób" już nie zadziałał! Miał może już ktoś podobny problem lub zna kogoś w Łodzi kto mógłby coś na to poradzić?

wojtekjanus 06-09-2016 19:40

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Immo wpierw miga szybko((4Hz, chyba przez minutę), potem wyświetla błyskami odpowiedni dwucyfrowy kod błędu. Odczytałeś nr błędu?

mirasek60 07-09-2016 11:20

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Nie odczytałem, kontrolka immo miga regularnie, kolega uważa, że problem nie w immo, bo nawet nie próbuje zakręcić silnikiem. Mam jeszcze kodową blokadę i choć po wstukaniu kodu prąd jest przekazany zegary się zapalają ale kontrolka immo miga bez zmian w tej samej częstotliwości i nie da się uruchomić (poprzednio po kilku minutach dawał radę jak opisałem w poście). Dziś kolega przyjedzie odłączyć tą blokadę i zobaczymy co dalej.
P.s. Wczoraj próbowali podłączyć komputer ale nie mógł nawiązać połączenia

wojtekjanus 07-09-2016 12:08

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Cytat:

Napisał mirasek60 (Post 2655019)
bo nawet nie próbuje zakręcić silnikiem.

Immo przecież blokuje także rozrusznik.
Jeżeli kontrolka immo miga szybko (4Hz), to po ok. minucie immo powinno migać nadal, ale już nieregularnie podając kod błędu.

Transit Mk6 nie ma w pełni zgodnego z OBD2 podłączenia i nie wszystkie testery pozwalają wejść głębiej w procedury kontrolne. Na 100% sprawdza się tylko fordowski IDS. A dłubanie przy immo komputerem to tylko koncesjonowany IDS...

mirasek60 07-09-2016 13:13

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Hm, nie znam się ale kontrolka immo miga bardzo regularnie zarówno przed włożeniem kluczyka do stacyjki jak i po wbiciu kodu i przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon (częstotliwość absolutnie się nie zmienia pulsuje wolno). A z rozrusznikiem to?! dorabiałem kluczyk bez immo (głównie do otwierania maski) i kiedyś kolega przez pomyłkę próbował nim uruchomić ale tylko kręcił rozrusznikiem. To już całkiem zgłupłem :)

wojtekjanus 07-09-2016 13:26

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Cytat:

Napisał mirasek60 (Post 2655083)
A z rozrusznikiem to?!

Być może blokada rozrusznika dotyczy tylko modelu tdci, który nie ma pompy wtryskowej ze sterownikiem blokowanym przez immo i w tej sytuacji zawsze by palił na pych.

Podałem w dwóch postach o częstotliwości migania 4Hz jeżeli immo wykryje błąd uruchamiania, a dopiero teraz piszesz, że miga cały czas wolno - czyli rozumiem, że tak jak po prawidłowym załączeniu się immo po wyjęciu kluczyka (błyski 0,2 sek w odstępach co 1,8 sek). Z tego wynika, że chyba w ogóle nie widzi kluczyka (jego transpondera) lub może jest w tym umoczona ta dodatkowa kodowa blokada.

Dla mnie to chyba za trudny temat - sorry...

mirasek60 07-09-2016 14:07

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Dzięki za chęci, odepniemy dziś tą blokadę i zobaczę co dalej się będzie działo, miganie dokładnie jak napisałeś. Napiszę jak coś w sprawie drgnie.

medar 07-09-2016 16:43

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Stawiam na to, że immo nie widzi kluczyka..

mirasek60 07-09-2016 19:53

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Cytat:

Napisał medar (Post 2655192)
Stawiam na to, że immo nie widzi kluczyka..

Tak sądzę, że nie widzi!? blokada już odłączona i dalej bez zmian. Transponder sprawdzany, pętla wymieniona!
Jutro holuję do warsztatu

mirasek60 08-09-2016 18:07

Odp: Kontrolka immobilizera miga po przekręceniu kluczyka
 
Sytuacja wyjaśniona, "poszły" dwa przekaźniki pęknięta osłona skrzynki przekaźników w przedziale silnikowym i woda z podszybia przeciekała przez uszczelkę maski i troszkę "zgniły". Po wymianie działa jak nowy, immo jest oka!
Dzięki wszystkim za chęci pomocy!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.