Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85053)

marcinx00 30-11-2009 19:41

Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Koledzy po odłaczeniu przepływomierza a tak naprawdę "czujnika zasysanego powietrza" bo to u mnie wystepuje w 1.4 tdci silnik pracuje lepiej co prawda na zegarach wywala błąd zapala sie kontrolka ale nie ma paru objawów które z podpietym są

1 silnik na stabilne obroty na luzie ( a z podpiętym czasem te obroty wchodza z wolnych na 1000 i tak zostają)

2 nie czuć delikatnego żabkowania czyli przyspiesza zwalnia takie małe szarpania podczas jazdy

3 nie czuć przymulenia przy ok 2500 obr jak auto rozpędzam wolniutko a z podpietym jest to czuć

Czy moze ten czujnik byc tak uszkodzony zeby był temu wszystkiemu winny? dziwi mnie to bo niektórzy opisują ze po uszkodzeniu czujnika lub przepływomierza silnik wchodzi w tryb awaryjny lub nie odpala idt a u mnie tylko to co opisałem i co dziwne chyba równiej pracuje podczas jazdy.
Co o tym sądzicie ?
Pozdrawiam

lucash 01-12-2009 08:11

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Jeżeli po odłączeniu przepływki autko jeździ lepiej, to jak sam zauważyłeś przepływomierz jest do wymiany. Niestety kiedy przepływka jest uszkodzona komp raczej nie wyrzuci błędu.

dwoje19 01-12-2009 15:11

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Cytat:

Napisał marcinx00 (Post 1301488)
po odłaczeniu przepływomierza a tak naprawdę "czujnika zasysanego powietrza" bo to u mnie wystepuje w 1.4 tdci silnik pracuje lepiej

bo komputer wtedy obiera sobie średnie wartości i przepływka nie zaniża.

marcinx00 05-12-2009 12:31

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
ok no to muszę szukać jakiejś drugiej i ją podłączyć moze bedzie lepiej

15jokasta 18-10-2016 09:13

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
mocno odkopie temat, naprawdę mocno ale pamięta ktoś jakie parametry powinna wskazywać sprawna ,,przepływka?

15jokasta 19-10-2016 13:11

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Pytam bo mam taki sam problem, moja przepływka pokazuje ok 5.6g/s na jałowym, pod obciążeniem max 66g/s a jak odepne MAF sensor auto przyjmuje sobie 123g/s i wszystko funkcjonuje lepiej. Więc pytam o parametry jakie u was wystepują, albo dlaczego tak to się dzieje w moim przypadku oraz kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] że po odpieciu przepływki jest lepiej, i mam błąd tylko odpietej przepływki oraz temperatury zasysanej. Po podpieciu nie ma żadnych błędów.

EW1 19-10-2016 16:44

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Czyli od strony elektrycznej wszystko OK a jedynie brud może zakłócać pracę czujnika ... bądź też co się zdarza .... uszkodzony przez niewłaściwe czyszczenie
W ciężarówce miałem problem z czujnikiem ciśnienia doładowania i czyszczenie nie pomogło ale po wymianie na nowy jak ręką odjął ... jedyna różnica że podpięcie kompa pokazywało błąd . Poszukaj może kogoś bliżej by podmienić MAF-a i zobaczysz efekt

15jokasta 19-10-2016 18:46

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Czyścić nie czyscilem, nie wygląda na brudny. Kupiłem inny i niby jest lepiej, ale dalej nie tak jak być powinno. Albo ten nowy też jest uszkodzony albo mam jakiś problem w instalacji. Możliwe jest ze mimo tego że auto nie pokazuje błędów i obie przepływki trzymają jako tako odpowiednie parametry tylko czasem dają jakieś złe odczyty lub zakłócenia? Prawdą jest że na podstawie odczytów z MAF wysterowywany jest EGR? Posiada ktoś fragment schematu zawierającego połączenie MAF do PCM w sensie ECU, czy też sterownika silnika? Sprawdził bym instalacje u siebie bo nigdy nie wiadomo.

15jokasta 20-10-2016 16:56

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Cytat:

Napisał 15jokasta (Post 2677930)
Prawdą jest że na podstawie odczytów z MAF wysterowywany jest EGR?

Raczej to prawda bo po odpięciu MAFa odczyty odnośnie EGRa ustają, same zera, brak pracy EGRa. Może i EGR coś szwankuje.

Badałem napięcia swoich MAFów, 4 piny w kostce, wygląda to tak na odpiętej wtyczce 12V 5V 5V GND. A na podpiętym wtyku do MAFa mam 12V 3V 3V GND.

Jak wkręcam auto na obroty na jednym z przewodów napięcie spada o 0,1-0,2V. Czytając przygody innych fordów z MAF napięcie powinno wzrastać od 0,9V do 4V, czy w fieście mk7 też tak być powinno? mógłby ktoś sprawdzić napięcia u siebie?

EW1 20-10-2016 17:46

Odp: Odłączenie przepływomierza i auto chodzi lepiej dlaczego?
 
Nie wiem jak na MAF fiesty ale na MAP we focusie mk2 zakres napięcia miałem pomiędzy 0.9 a 4.9 V i to robiłem na sucho czyli bez zapłonu z dużą strzykawką podpiętą rurką na czujnik .W miarę większego podciśnienia napięcie chyba malało (nie pamiętam)
Jeśli masz jakąś nieszczelność w dolocie to na bank nie dojdziesz ładu
Opis wtyczki był dla focusa taki
Cytat:

MAP Ground 4
MAP 5 volt Ref. 3
MAP Signal 2
ECM Ground (ECM - Wtyczka) 1
Może w sobotę znajdę chwilkę to odczytam swoje wartości we fieście córki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.