Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] dobór akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88768)

O-lala 14-01-2010 19:43

dobór akumulatora
 
Witam serdecznie,
jestem nowa na tym forum mimo, że swojego Mondziaka mam już prawie 2 lata...

Dzisiaj chyba umarł mi akumulator tz. niestety wczoraj zamarzł mi zamek od garażu więc czarne bejbe nocowało na mrozie (mieszkam pod Waw - było jakieś -18). Rano niestety samochód nie odpalił :( Dolałam wody destylowanej, podłączyłam pod prostownik i po godzinie zaczęła się woda gotować.. Wsadziłam aku z powrotem do autka, za 2gim razem odpalił - choć słabo. Po chwili zaczął się dławić i nie reagował na dodawanie gazu (oczywiście samochód stał w miejscu). Stwierdziłam, że lepiej go jednak schowam w ciepło i jakoś, ledwo udało mi się przejechać kilkanaście metrów. W garażu jeszcze przez chwilę stał na włączonym silniku ale zaczął mega kopcić tak że po 1,5 min w pomieszczeniu było siwo. Zgasiłam silnik i nie wiem co dalej...

Ja niestety nie znam się na silnikach i nie wiem czy akumulator do wymiany (jeśli tak to jaki powinien być - a niestety cienko teraz z kasą więc nie mogę sobie pozwolić na nic drogiego), czy mógł się zapchać jakąś parafiną filtr paliwa?? Czy zostawić samochód na noc podłączony do prostownika czy niestety taka reanimacja nic nie da??

wojtbf1 14-01-2010 19:53

Odp: dobór akumulatora
 
Witaj, odnośnie aku poczytaj tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tu:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Miłej lektury i pozdrawiam.

ŁukaszD 14-01-2010 19:58

Odp: dobór akumulatora
 
Witam. Z tego co piszesz, to rzeczywiście akumulator do wymiany. Najlepiej jednak było by sprawdzić chociaż woltomierzem jakie daje napięcie i czy jest ładowanie w samochodzie. Akumulatora nie radzę ładować w momencie jak jest podłączony do samochodu, bo może się to źle skończyć.

O-lala 14-01-2010 20:05

Odp: dobór akumulatora
 
Oczywiście jeśli chodzi o ładowanie to chciałam aku odłączyć i dopiero go pod prąd g:okulary

puniu 14-01-2010 20:47

Odp: dobór akumulatora
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1333177)
Witam. Z tego co piszesz, to rzeczywiście akumulator do wymiany. Najlepiej jednak było by sprawdzić chociaż woltomierzem jakie daje napięcie i czy jest ładowanie w samochodzie. Akumulatora nie radzę ładować w momencie jak jest podłączony do samochodu, bo może się to źle skończyć.

a to niby czemu?

ŁukaszD 15-01-2010 06:52

Odp: dobór akumulatora
 
Ponieważ mogę się mylić, doradziłem sprawdzenie akumulatora woltomierzem. A pomyślałem tak po słowach, że "....za drugim razem odpalił, choć słabo....". Tak czy inaczej nie zaszkodzi sprawdzenie.

CzarnaMamba 15-01-2010 07:22

Odp: dobór akumulatora
 
Miałem podobny problem. Oryginalne 9-letnie aku trzeba było wymienić na nowe 70Ah 640A. Jedyne 399zł i oddajesz stare bo inaczej dopłata 30zł w norauto. Patrz na wymiary i po której stronie plus;) Albo jeździj z kablami w bagażniku.

ŁukaszD 15-01-2010 08:50

Odp: dobór akumulatora
 
Tak mi się przypomniało, że ktoś opisywał podobny przypadek tylko przy większym mrozie i okazało się, że świece żarowe padły, ale musiałby ktoś się jeszcze wypowiedzieć na ten temat.

O-lala 15-01-2010 12:15

Odp: dobór akumulatora
 
hej,
no i teraz to już zupełnie nie wiem co jest. Po nocy w ciepłym garażu "karawan" odpalił za 1szym razem bez zarzutu. I już nie kopci. Co prawda oczko na aku pokazuje, że trzeba go naładować (wczoraj przecież ładowałam i już się woda gotowała więc powinien być na full). Dodam, że aku jest z 07.2007 więc to nie jakiś staroć...
Niby wszystko fajnie ale boję się powtórki z rozrywki - szczególnie gdzieś na mieście :-/

O-lala 15-01-2010 12:18

Odp: dobór akumulatora
 
a w 1szym moim poście wkradł się błąd - tzn. zjadłam cyfrę temperatura pow była -18 a nie -1 ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.