Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana podświetlenia zegarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317583)

rrubens 24-10-2014 08:16

Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Witam

Przeglądając forum niestety nie udało mi się wyszukać odpowiadającego tematu.
Nie chodzi mi o wymianę żarówek (na samym początku podkreślam).

Dzisiaj odkryłem przypadłość polegającą na braku jakiegokolwiek podświetlenia w samochodzie (chodzi mi o podświetlenie zegarów oraz podświetlenie nawiewów), mało tego nie działa sygnalizacja pozostawionych, włączonych świateł przy wyciągniętym kluczyku. Może ktoś miał coś podobnego.

Sprawdziłem już w akcie desperacji wszystkie bezpieczniki (wyglądają na dobre) - do tego użyłem miernika.

Wykluczając pytania to oświetlenie kabiny działa, światła drogowe i pozycyjne działają.

Jitter 24-10-2014 09:42

Odp: Podświetlenie zegarów oraz nawiewu.
 
Skoro twierdzisz, że bezpieczniki są sprawne, to możliwe, że masz już zużyty włącznik obrotowy świateł - były już sygnały na forum, że ten element "lubi się skończyć".

rrubens 24-10-2014 09:53

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Dzięki za szybką odpowiedź.

Możesz mieć rację, niestety jest to w tym momencie nie do ustalenia. Jeszcze raz postanowiłem sprawdzić bezpieczniki (7.5A - od podświetlenia i podtrzymania). Były sprawne.

Po tych czynnościach wszystko wróciło do normy. Jak będę miał problem t będę testował.

Może ma ktoś jakiś pomysł gdzie kupić przełącznik świateł (nowy) i czy jest możliwość domontowania świateł halogenowych (przy zderzaku mam instalację, są kostki).

Jitter 24-10-2014 10:49

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Nowy włącznik raczej tylko w ASO i sklepach z częściami do Fordów (jest sporo internetowych). Koszt zakupu może być dość konkretny ;)

Temat dołożenia halogenów był już na forum omawiany, np. tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości i dodatkowe pytania, proszę, abyś dopisał się w istniejącym temacie (zgodnie z zasadą: jedno zagadnienie - jeden temat), aby nie zaśmiecać forum.

rrubens 24-10-2014 13:09

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Wielkie dzięki za przydatne informacje.

Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że nowe przełączniku od kierownicy można dostać a nigdzie nie ma włącznika do świateł. Pewnie jak dostanę nowy i wymienię to dam znać jak można naprawić stary.

Włącznik spryskiwacza się udało i działa do dzisiaj (4 lata od naprawy). Jeżeli ktoś chce to niech napisze a ja mniej więcej powiem jak przylutować miedzianą blaszkę :D

Jitter 25-10-2014 19:07

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Cytat:

Napisał rrubens (Post 2289033)
Jeżeli ktoś chce to niech napisze a ja mniej więcej powiem jak przylutować miedzianą blaszkę

Skoro nasze wysiłki, aby pomóc Tobie, są jawne i publicznie dostępne, to miło byłoby, aby Twój sposób na rozwiązanie innej "dolegliwości" znalazł się tu, na forum - w myśl zasady: dziś potrzebuje pomocy On, jutro możesz potrzebować Ty. Proszę, przemyśl to :).

yatzek13 19-11-2014 15:47

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Witam jestem nowy i też nie mam podświetlenia ..tyle tylko że podejrzenie pada na spaloną kontrolkę czyli żarówkę..i chyba słusznie bo wszystko inne jest..mam pytanie ..jak się dostać do wymiany żarówek podświetlenia zegarów i kontrolek.np. świateł..bo tu działa kontrolka tylko długich..bardzo bym prosił o pomoc..no bo jechać do serwisu z żaróweczką

rrubens 20-11-2014 08:15

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Witaj

O ile mnie pamięć nie myli w Fusionie nie posiadasz kontrolki świateł. Jest tylko niebieska oznaczająca długie.

Jeżeli chodzi o zdjęcie zegarów to przykro nie wiem, jeszcze nie rozbierałem tego elementu.

przemsky 20-11-2014 17:50

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Wersje przed liftem nie mają kontrolki świateł mijania.

http://images.tinypic.pl/i/00599/m0dwcw01npxv_t.jpg

onaro 03-12-2014 09:20

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Cytat:

bezpieczniki (7.5A - od podświetlenia i podtrzymania). Były sprawne.
Gdzie sa te bezpieczniki, pod maską, czy za schowkiem ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.