Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   brak jakiegoś urządzenia proszę o pomoc (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15552)

srad 11-08-2006 13:42

brak jakiegoś urządzenia proszę o pomoc
 
witam

ostatnio oglądając silnik zauważylem że nie mam jakiegoś urządzenie które znajduje sie na wlocie powietrza zaraz za filtrem powietrza, czy szanowni forumowicze mogliby mi powiedzieć co to za urządzenie i czy w ogóle można bez tego jeżdzić, mam samochód od 2 tygodni ale niepokoi mnie moim zdaniem jego duże spalanie (w mieście 11 l) i straszne kopcenie, może to jest tego przyczyną

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

llechu 11-08-2006 13:55

Znaczy się jak to nie masz? Bo tam przepływomierz powinien się znajdować. I faktycznie jak komp nie wie ile powietrza zasysa silnik to nie wie ile i kiedy paliwo wstrzyknąć. Robi to "od czapy" i masz taki efekt jak masz.

srad 11-08-2006 13:58

no po prostu nie mam, od razu mi wygladalo ze tam czegos nie ma ale dzisiaj ogladajac zdjecia na necie upewnilem sie, ile takie cos moze kosztowac ??

destroyerr 11-08-2006 14:31

Orientacyjnie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

;)

srad 11-08-2006 14:37

a czy możliwe ze jak bylem z nim na diagnostyce, podłączony komputer nic by nie wykrył??

raf1k 11-08-2006 14:49

na moje to powinien odrazu wykryc ze cos jest nie tak...

llechu 11-08-2006 15:15

Kurde, przecież silnik od razu łapie błąd, że nie ma przepływki. A może w twoim jest gdzieś w innym miejscu? Bo wątpię, żeby ktoś zrobił emulator przepływki.

karex 11-08-2006 15:59

Hmmm nie jestem pewny ale czy w któryś silnikach diesla w MkIII nie bylo sytuacji, że przeplywka nie byla zakladana fabrycznie? Tak mi się coś pląta po glowie :/ .

srad 11-08-2006 16:18

wrocilem wlasnie z warsztatu ktory robi fordy i tam stwierdzili ze czesc silnikow tddi 115km miala takie cos a inna czesc nie miala, a komputer na 100 % wykazalby ze tego urzadzenia nie ma, takze jestem w punkcie wyjscia i musze gdzie indziej szukac kopcenia i wysokiego spalania

Zaba287 14-08-2006 11:00

Witaj!

Mam taki sam silnik i właśnie sprawdziłem.
Też nie mam tego "cacka" a autko hula jak trzeba.
Mam tylko takie miejsce na zamontowanie czujnika i 2 śrubki.
Natomiast dymienie i duży apetyt?
Jak na mój gust 90% to zacięty EGR. Zaślep i po sprawie. Znajduje sie pod tą "czarną pokrywką" silnika w lewym dolnym rogu. O tej czynności (zaślepianiu EGR) pisaliśmy juz jakiś czas temu. W razie problemów służę pomocą.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.