Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana klapy czy laik poradzi sobie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225380)

Adam-PM 26-05-2015 00:59

Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
Cześć, niedawno kupiłem Focusa i klapa jest w opłakanym stanie, zastanawiam się czy dam radę wymienić ją sam (chcę kupić używaną w zgodnym kolorze). Będę wdzięczny za wskazówki osób które już to robiły.

Fulara 26-05-2015 07:24

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
raczej nie ma większych problemów, wiadomo siłowniki, śruby. całą elektrykę trzeba przełożyć, chyba że kupisz w dobrym stanie. może być pomocna druga osoba, żeby tą klapę wyregulować

Adam-PM 26-05-2015 10:46

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
I lipa, klapa która jest na allegro już sprzedana. Jeśli ktoś ma klapę kombi w kolorze H8 to proszę o kontakt :)

Fulara 26-05-2015 12:10

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
kolor jest nie ważny, patrz czy zdrowa, każda klapa z allegro nadaje się do zawiezienia do lakiernika, chyba, że lubisz jeździć struclem w łatki

zdrowie, lakier nie ważny

czyli ranty patrz

moons 26-05-2015 19:10

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
Po pierwsze nie szukaj klapy w swoim kolorze bo nie znajdziesz. Jedyne wyjście to znaleźć jakąkolwiek zdrową klapę i odmalować. Sam przez to przechodziłem niedawno, każda już coś ma, tak samo jak drzwi. Dobry lakiernik jeszcze najlepsze egzemplarze uratuje na dwa, trzy lata.
Pozdrawiam

Fulara 26-05-2015 23:38

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
potwierdzam kolegę moonsa

Uziu 27-05-2015 14:45

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
masz kombiaka czy zwyklego ? szukaj zdrowej, te od poliftowych tez chyba powinny pasowac, w koncu polifty sa mlodsze, wiec stan powinien byc lepszy.

J@colo 28-05-2015 09:07

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
Ja proponuje zajrzeć do środka klapy w miejscach gdzie jest mocowana listwa z oświetleniem tablicy, w prawie wszystkich focusach tam zaczyna sie korozja klapy, mimo że na pierwszy rzut oka klapa wygląda na całkiem zdrową wewnątrz robią się purchawy, dlatego w większości kombiaków wychodzi na środku rdza nad listwą nad znaczkiem forda.

Fulara 28-05-2015 13:17

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
bo tam ta listwa ma wadę fabryczną, tzn nie ma zabezpieczenia i listwa przecina lakier od podnoszenia klapy ( dociska się jedna ścianka )

jak się lakier przetnie to niestety lata i purchel wychodzi

ja wsadziłem sobie pomiedzy listwę a lakier pasek skórkowy

Andrzej 28-05-2015 14:20

Odp: Wymiana klapy czy laik poradzi sobie
 
a ja do foki zakupiłem klapę polifrową z anglika, pasuje jak ulał. Malowanie w zakładzie i montaż z ojcem - prosta regulacja - dasz radę. Co do listwy, to dodatkowo uszczelniłem ją taśmą montażową i dodałem z tej taśmy podkładki, żeby nie ocierała o lakier (tak jak ktoś wcześniej wspomniał). Jak masz pordzewiałe blaszki w lampkach od rejestracji to masz okazję od razu to wymienić - potem będziesz miał spokój na długo, bo jakiekolwiek zwarcie w oświetleniu rejestracji, w zaciekających lampkach, powoduje ogromne straty w instalacji elektrycznej auta (topią się przewody)...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.