Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana Sync 1 na Sync 1.1 PL - po co drugie USB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280760)

lordwader 10-08-2016 12:54

Wymiana radia
 
1 załącznik(i)
witam, mam pytanie związane z wymiana fabrycznego radia w focusie Mk3.
Chciałbym wymienić radio na jakieś z bluetoothem aby wykorzystac je jako zestaw głośnomówiacy. To co mam zamontowane w tej chwili jest na zdjęciu.
Moje pytanie brzmi czy moge to radio bez problemu podmienić na jakiś model z bluetoothem oraz czy w tym wypadku musze także wymienic panel czołowy radia, a także czy muszę doinstalować mikrofon? bo przypuszczam, że fabrycznie nie jest zainstalowany w moim modelu, tak więc jaki muszę dokupić mikrofon oraz czy wiązka okablowania jest przystosowana do wpięcia go pod ewentualnie nowe radio?

Z góry dziekuję za pomoc
pozdrawiam,
Krzysztof

BrudnyHenryk 10-08-2016 13:50

Odp: Wymiana radia
 
masz najprostsze radio. trzeba kupić
1. radio z panelem, które ma po prawej stronie pełną klawiaturę do telefonu (od 0 do 9). możesz też kupić radio z większym ekranem 4.2".
2. moduł Sync1 lub BVC.
3. sprawdź, czy masz wiązkę do BVC/Sync1 - jest z tyłu za panelem klimatyzacji.
4. mikrofon - sprawdź, czy masz wiązkę do niego - jest pod plastikiem na okulary w podsufitce - tam jest miejsce na mikrofon (podłużne dziurki).

jest o tym wątek dotyczący bvc

akajo 10-08-2016 14:37

Odp: Wymiana radia
 
Albo zrób to co ja zrobiłem czyli zestaw Bury cc 9056 plus do tego przejściówka do Forda.
Godzina dłubania i za ok 600zł masz ogarnięty temat:) Prąd do czerwonego kabla ciągniesz z zapalniczki reszta idzie po kostkach z przejściówki
Mikrofon dajesz nad lusterkiem - kabel przeciągasz nad schowkiem i po prawym słupku a ekran od zestawu po lewej stronie przy słupku - przeciągasz pod zegarami, i przez lewy słupek. Nawet kolor wyświetlacza fajnie dobrany pod Forda

Przy wymianie radia zdaje się dochodzi jeszcze wymiana kierownicy. Wiem, że można coś taniej ale np w serwisie za takie coś zaśpiewali ponad 2500zł

BrudnyHenryk 10-08-2016 18:41

Odp: Wymiana radia
 
na Alegro, eBay trzeba szukać, albo od kogoś na forum

lordwader 10-08-2016 18:56

Odp: Wymiana radia
 
4 załącznik(i)
Witam ponownie, dziekuję za odpowiedzi, ale mam kilka pytań dodatkowych.
Facet z którym rozmawiałem, a sprzedaje radio do focusa mk3 na allegro- model sony stwierdził, że po podłączeniu do mojej wiązki nie będą działały klawisze 7,8,9. To jest prawda? sądziłem, że tam jest jakaś transmisja cyfrowa po CAN.
O uruchomieniu bluetootha to mogę generalnie zapomnieć stwierdził, potrzebny jest dodatkowy moduł z odpowiednią wiązką, której nie ma w moim pojeździe.
Z ta wiazka to chyba prawda, ale nie mozna tego jakoś ominąć?
Kolejna sprawa - zastanawiałem się nad wymianą samego monitaora na wyswietlacz 4,2" zamiast obecnego dwuliniowego, czy będzie on współpracował z moim obecnym radiem? i czy będzie pokazywał wskazania fabrycznego czujnika cofania?
W załączniku wrzucam zdjęcia mojego radia i wiązek.

Byłbym wdzięczny za wskazanie odpowiednich aukcji np na allegro ze kompatybilnym sprzetem którym mogę upgradować swoje auto.

I tak dla potwierdzenia przyłacza w radiu to po kolei: antena, usb, głosniki+LCD ??

Z góry dziękuję za pomoc. Krzysztof

jadja 10-08-2016 20:27

Odp: Wymiana radia
 
Przekalkuluj dobrze. Jeśli kupisz radio z Chin, dedykowane, na Aliexpress zapłacisz za nie 1,5 do 1,8 tys. Ale mieć będziesz dotykową nawigację, ekran 8", radio, bluetooth (a więc od razu zestaw głośnomówiący z wbudowanym lub zewnętrznym mikrofonem), DVD iCD z MP3 z płyt albo micro SD. Możesz łatwo podłączyć KAŻDĄ kamerę wsteczną i do przodu. Może być nawet z Telewizją. Zapamiętuje 30 stacji radiowych i steruje się z kierownicy. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Mam wszystko to co wymieniłem powyżej. To działa pod Androidem i możesz zainstalować praktycznie każdą aplikację jak na smartfonie. A wszystko właściwie plug and play - od razu działa bez kombinacji. Długo by jeszcze pisać. Tu masz przykładowy link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Nie jest to oczywiście model najtańszy, ale "pierwszy lepszy". Są też modele pracujące pod windows. Te z reguły tańsze i często dostępne na allegro.

BrudnyHenryk 11-08-2016 06:23

Odp: Wymiana radia
 
musiałbyś kupić wiązkę i z niej wyjąć dwie kostki z przewodami. ta wiązka ma 3m długości i kilkadziesiąt kostek = duży koszt.

Radio dotykowe android jest warte rozważenia, jeżeli masz taki budżet

lordwader 11-08-2016 10:23

Odp: Wymiana radia
 
a kwestia samego wyswietlacza? jak podłacze graficzny 4,2" w miejsce obecnego dwurzedowego to zagra jakos? będą wskazania czujnika cofania?

pozdr.

rumunn95 11-08-2016 10:36

Odp: Wymiana radia
 
Tutaj potrzebny jest sterownik wyswietlacza i odpowiednie sygnały raczej nic nie zdzialasz

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

lordwader 11-08-2016 11:43

Odp: Wymiana radia
 
tu jest ciekawy watek, coś jdednak chyba można zadziałać ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.