Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Ile obrotów silnika na postoju? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241148)

abone 20-03-2016 20:44

Ile obrotów silnika na postoju?
 
Mój Focus 1.8, 16v ma obroty na luzie ok. 650 czyli troszkę poniżej drugiej kreski na obrotomierzu, wiąże się to z dość nieprzyjemnymi wibracjami. Samochód ma założoną instalację gazową. I teraz mam pytanie, czy jest to typowe w tym silniku, czy trochę za nisko. Jeśli za nisko to jaka może być przyczyna? Dodam, że i na benzynie i na gazie jest tak samo.

damianisko5 21-03-2016 07:40

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
Uruchom test zegarów, pomiar będzie dokładny. Przyczyn cała lista.

abone 22-03-2016 07:58

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
Testu jeszcze nie zrobiłem, dziś mam nadzieję, że znajdę chwilę. Pytanie brzmi jakie obroty powinny być nominalnie, bo na moje oko kierowcy od hohoho - już lat te obroty są za niskie, są na krawędzi wpadania silnika w wibracje.
Może skoro cała lista przyczyn to od czego zacząć?
Silnik krokowy jest OK, świece, cewka i przewody WN wymienione, przepustnica czysta, luzy zaworowe nominalne.
Czego szukać dalej?

salom 22-03-2016 08:28

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
Silnik krokowy OK, to jeszcze nie wszystko, może przepuszczać za mało powierza, i obroty będą za wolne.
Zasilaniem w prąd silniczka krokowego steruje PCM, ale jeżeli w silniczku jest regulacja śrubką, to można zwiększyć dopływ powietrza, i obroty wzrosną.
Zasada, wkręcasz regulację, oddalasz zaworek, obroy wzrastaja, wykręcasz , maleją. Robi się to na wyjętym krokowcu, metodą prób i błędów.

Haden 22-03-2016 09:42

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
Ja u siebie wymieniłem krokowca bo też mam obroty w przedziale 680-720 i po wymianie bez zmian, zaworek odmy sprawdziłem, przepływka wsadzona inna czyściutka, a obroty nadal takie same, jednak mnie to zastanawia ten zassany przewód od odmy czy u mnie czasami to nie jest winowajca wielu problemów :)

abone 22-03-2016 14:32

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
Co do przewodu od odmy - czy chodzi o odpowietrzenie z pokrywy zaworów?
Jeśli tak to w zetecu 1.8 odpowietrzenie wchodzi przed filtr powietrza więc nie ma to wpływu na obroty, podejrzewam że w 2.0 działa to podobnie.

abone 22-03-2016 16:08

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
Sprawdziłem obroty - jest praktycznie równe 700 obr/min, czy to jest dobra wartość?
Poza tym mam błąd d262 i wygląda, że czujnik VSS jest uszkodzony bo od czasu do czasu opada wskazówka prędkościomierza i sinik traci moc.

Haden 22-03-2016 16:18

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
Jak Ci silnik równo pracuje na 700 to może być i 700, nie którzy mają np 800 w 1.8 :) No i nie chodzi o ten przewód co Ty mówisz tylko ten co wchodzi w kolektor, przewód odpowietrzania skrzyni korbowej.

abone 22-03-2016 16:24

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
No ok niechby i było te 700 obr. ale wibracje są denerwujące. Podejrzewam, że na wyższych obrotach byłoby spokojniej.

Haden 22-03-2016 18:37

Odp: Ile obrotów silnika na postoju?
 
U mnie to sytuacja wygląda tak, że albo ogarnę jakimś cudem aby było 800 albo się go wcześniej pozbędę więc się zobaczy ;d


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.