Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] "Płukanka" silnika przy wymianie oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208397)

ukiuki 19-07-2014 19:21

"Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Witam, przymierzam sie do pierwszej wymiany oleju w moim 1.8tdci. Nigdy wcześniej nie miałem turbodiesla tylko zwykłe benzyniaki. I teraz pytanie co sadzicie o zrobieniu płukania silnika przy wymianie-żeby oczyści trochę tego syfu z kanałów olejowych, miski itd. Chodzi mi o preparaty wlewane na kilka/kilkanaście minut do silnika przed wymianą. Proszę o Wasze opinie na ten temat. Nie chodzi mi o dyskusję typu: preparat x za 20PLn jest gorszy/lepszy od y za 78PLN tylko o sam fakt stosowania:027:

korek007 19-07-2014 20:10

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Nie zaszkodzi, a syfu na pewno trochę wypłynie. Co do dyskusji na temat ceny - myślę, że masz na myśli płukankę jakiejś porządnej firmy.

marlon7676 19-07-2014 21:27

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Ja stosowałam płukankę - LIQUI MOLY , choć obawy były, bo opinie są różne , że niby komuś tam płukanka rozszczelniła silnik , zastosowałem i nic takiego się nie stało , natomiast po spuszczeniu oleju był syf niemiłosierny , w tej chwili po przejechaniu 3400 km. olej jest czyściutki.:619:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

piter!!! 20-07-2014 06:41

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Ja zastosowalem jak kolega wyżej, w poprzednim aucie. Oprócz tego że ubyło kasy to zero różnicy. To byłoby dobre jakbyś zmieniał klasy oleju. Przynajmniej wg mnie.

Fulara 20-07-2014 07:08

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
ja bym nie robił płukanki, wszystko zalezy na czym jeździłeś

Pitol321 20-07-2014 07:12

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Ja przy mojej Foce MK2 1.6TDCi po zakupie użyłem "płukanki" LIQUI MOLY.
Okazało się że nie ma informacji kiedy ktoś zmieniał olej i filtry. Ostatni wpis miał już ponad 30tyś km nalatane.
Z tego względu zdecydowałem się na użycie tego preparatu i wszystko poszło dobrze. Autem zrobiłem ponad 40tyś km i co roku zmieniałem olej już bez "płukanki" i wszystko było OK.

ukiuki 20-07-2014 11:12

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
No właśnie to moja pierwsza wymiana po zakupie auta i do końca nie wiem co było lane. Niby auto serwisowane w ASO ale kto tam wie-dlatego pytam czy zainwestować "parę złoty" w taki zabieg. Oczywiście nie spodziewam się niczego poza lepszą kondycją układu smarowania i np turbiny:570: ale chciałbym uniknąć ewentualnej awarii czy cos

marlon7676 20-07-2014 11:27

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Cytat:

Napisał ukiuki (Post 2243952)
No właśnie to moja pierwsza wymiana po zakupie auta i do końca nie wiem co było lane. Niby auto serwisowane w ASO ale kto tam wie-dlatego pytam czy zainwestować "parę złoty" w taki zabieg. Oczywiście nie spodziewam się niczego poza lepszą kondycją układu smarowania i np turbiny:570: ale chciałbym uniknąć ewentualnej awarii czy cos

No właśnie , stoisz przed takim samym dylematem jak ja kiedyś , decyzję musisz podjąć Sam , jedni mówią stosować , drudzy nie stosować ...:D

korek007 20-07-2014 14:16

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Przy ostatnich dwóch wymianach oleju użyłem płukanki. Silnik bierze sporo oleju i liczyłem na jakąś poprawę, np. poprzez wypłukanie nagaru blokującego pierścienie. Niestety, nic nie pomogło. Po płukance stary olej wyglądał jak smoła, więc jakaś tam korzyść była, choć miałem nadzieję na więcej. Oczywiście z silnikiem nic złego się nie stało w stylu rozszczelnienia, o czym przestrzegają niektórzy.

joe70 20-07-2014 15:09

Odp: "Płukanka" silnika przy wymianie oleju
 
Cytat:

Napisał ukiuki (Post 2243746)
Witam, przymierzam sie do pierwszej wymiany oleju w moim 1.8tdci. Nigdy wcześniej nie miałem turbodiesla tylko zwykłe benzyniaki. I teraz pytanie co sadzicie o zrobieniu płukania silnika przy wymianie

Producent nie przewiduje czegoś takiego jak płukanie , przy wymianie oleju , więc po co to robić , szkoda pieniędzy biorąc pod uwagę jakość obecnych olejów ...:mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.