Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak Świateł pozycyjnych i drogowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277284)

majeran84 08-05-2010 02:04

brak Swiateł mijania i drogowych;-(
 
No witam;-)
A problem mam tego typu iż podczas jazdy (w nocy) nagle gasną mi światła mijania gdy wrzucam długie widzę też ich brak.... Ale całe szczęście że były przeciw mgłowe i powoli do jechałem do domu... I po szybkich oględzinach następnego dnia nic nie stwierdziłem na temat spalonych biezpieczników;-((((
I rebus jest taki że wszystko jest OK;-)
Są wszystkie inne światła oraz wszystkie bezpieczniki są OK itd itd.
Co mam robić???;-(
Czy są jeszcze gdzieś jakieś bezpieczniki,przekazniki???
Pod kierownicą i pod maską wszystko sprawdzone;-))
Z GÓRY DZIĘKI I POZDRAWIAM;-)

MINIO_STW 08-05-2010 07:37

Odp: brak Swiateł mijania i drogowych;-(
 
Ale czy sprawdzales wszystkie bezpieczniki czy tylko te odpowiedzialne za swiatla???
Mialem ten sam przypadek i bezp od swiatel byly ok ale jest jeszcze jeden (niestety nie pamietam teraz ktory) nie opisany ze do swiatel i on byl przepalony po jego wymianie problem ustal.
Poszukam zaraz i jak tylko cos znajde dopisze.
Ja rozwiazanie problemu znalazlem na tym forum wiec moze ktos wczesniej dopisze ktory to moze byc bezpiecznik.

majeran84 08-05-2010 18:56

Odp: brak Swiateł mijania i drogowych;-(
 
No siemanko;-)
Ja właśnie wszystkich bezpieczników nie sprawdzalem....
Sprawdzałem tylko te od konkretnego światła;-) Wiec idę przepatrzeć wszystkie po kolei.....
Bo te co sa pod maską sprawdzałem wszystkie ale tych pod kierownicą nie,tylko te od świateł... Idę patrzeć;-))))

majeran84 13-05-2010 21:32

Odp: brak Swiateł mijania i drogowych;-(
 
No siemanko;-) Dokładnie kolego tak jak mówisz... (bezpiecznik główny) wielkie dzięki i pozdrawiam;-)))

MINIO_STW 15-05-2010 18:33

Odp: brak Swiateł mijania i drogowych;-(
 
No to super ze juz dziala
Napisz ktory to bezp bo ja sie nie doszukalem.
Moze przyda sie jeszcze komus .
Pozdrowionka

Isbi 03-11-2012 12:27

brak świateł mijania
 
Witam, szukałem podobnego temetu lecz nie znalazłem. Mam problem ze światłami mijania. Problem polega na tym, że nie świecą, zgasły, raz się same zapaliły, a teraz już wogóle nie zapalają się. Żarówki są Ok, bezpieczniki Ok, gdy przełączam włącznik słysze jak przekaźnik pod maską tyka, podmieniałem go nawet lecz dalej nie działają. Wszystkie inne światła działają normalnie oprócz mijania. Jakieś pomysły ? podejrzewam jakąś wiązke od skrzynki z bezpiecznikami do lamp, ale obie nie świecą a każda ma osobną wiązke. Jest jeszcze jakaś możliwość oprócz tej wiązki ? może ktoś miał podobny problem i wie w którym miejscu może być brak obiegu ?

RS AUTO-RAF 03-11-2012 12:34

Odp: brak świateł mijania
 
kolego ja bym dokładnie sprawdził te żarówki. wymień na drugie. jak to nie pomoże to wtedy trzeba sprawdzić na kostkach od lamp czy jest zasilanie.

Isbi 03-11-2012 20:50

Odp: brak świateł mijania
 
wymienilem na nowe i dalej nic

Bump: a przełącznik na kierownicy długie/krótkie może mieć coś z tym wspólnego?

rednaxelA 04-11-2012 07:23

Odp: brak świateł mijania
 
W mk3 manetka do przelacania na dlugie nic nie ma do swiatel mijania.

U mnie kiedys wysiadly oba mijania na raz i sie okazalo ze to bezpiecznik 91 88 pod kierownicą.
(zle spojrzalem na schemat)

Jak nie dzialają oba na raz to albo ten bezpiecznik, albo przekaznik albo wlacznik.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to jest paczka ze schematami z mojego tematu o czujniku deszczu - tam jest PDF z kompletnymi schematami swiatel

Isbi 04-11-2012 08:19

Odp: brak świateł mijania
 
bezpieczbik 91 to jest od szyb przednich? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Przednia szyba też automatycznie się nie zamyk tylko musze trzymać, ale nie wiem czy to ta sama usterka czy zbieg okolicznosci. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i wydawały się dobre ale przyjże się temu co piszesz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.