Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] rezerwa za wcześnie w Focusie 2010 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103155)

alienboy 18-06-2010 10:07

rezerwa za wcześnie w Focusie 2010
 
Witam, mam Focusa 1.6 Duratorq- Ghia z maja 2010. Problem jest taki ze rezerwa zapala sie (oraz pojawia komuniakat dźwiękowy) przy około 121 km do końca paliwa- zgodnie z tym co podaje komputer. Poprzednio jeździłem Focusem 1.6 tez diesel (ale standardowa wersja) ze stycznia 2010- ale zawsze pojawiała sie równo przy 80km- oczywiscie jesli jezdze "mocniej" to 80 km pojawia sie wczesniej jesli "delikatniej" to pozniej ale zawsze jest to 80 km do konca paliwa, u mnie rowno 121.
Mimo ze silniki sa identyczne.
Inne osoby w mojej firmie ktore jezdza takim samym Focusem- rezerwa pojawia sie rowno przy 80ciu. Co moze byc przyczyna? Blad w komputerze, problem z plywakiem? Zadzwonilem do serwisu- stwierdzili ze tak ma byc bo to tylko orientacyjny wskaznik ale boje sie ze te 120 wg. wyswietlacza to naprawde 80 km i kiedys samochod mi poprostu stanie.
:>

kapik1,6 19-06-2010 19:23

Odp: rezerwa za wcześnie w Focusie 2010
 
Cytat:

Napisał alienboy (Post 1458720)
Witam, mam Focusa 1.6 Duratorq- Ghia z maja 2010. Problem jest taki ze rezerwa zapala sie (oraz pojawia komuniakat dźwiękowy) przy około 121 km do końca paliwa- zgodnie z tym co podaje komputer. Poprzednio jeździłem Focusem 1.6 tez diesel (ale standardowa wersja) ze stycznia 2010- ale zawsze pojawiała sie równo przy 80km- oczywiscie jesli jezdze "mocniej" to 80 km pojawia sie wczesniej jesli "delikatniej" to pozniej ale zawsze jest to 80 km do konca paliwa, u mnie rowno 121.
Mimo ze silniki sa identyczne.
Inne osoby w mojej firmie ktore jezdza takim samym Focusem- rezerwa pojawia sie rowno przy 80ciu. Co moze byc przyczyna? Blad w komputerze, problem z plywakiem? Zadzwonilem do serwisu- stwierdzili ze tak ma byc bo to tylko orientacyjny wskaznik ale boje sie ze te 120 wg. wyswietlacza to naprawde 80 km i kiedys samochod mi poprostu stanie.
:>

Ha!? Mi w serwisie powiedzieli podobną ściemę, gdy brakło mi paliwa,a podziałka (wskażnik)wskazywał 1/3 poj. zbiornika.:oops:

jasiuprezes1 20-06-2010 07:29

Odp: rezerwa za wcześnie w Focusie 2010
 
tak jak powiedzieli w serwisie że to odczyt na tzw. oko ale po co liczyć ile kilometrów przejade od zaświecenia rezerwy,gdy się zaświeci to oznacza że kończy się paliwo i trzeba zatankować, chyba tego nie trzeba nikomu tłumaczyć.a kolega kapik miał zawieszony pływak co się często zdarza przez te polskie paliwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.