Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.8 tddi usuniecie katalizatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256707)

cv91 10-01-2017 14:16

1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
Czesc wszystkim. Następne moje pytanie. 1.8 tddi 99r . Katalizator. Wycinal ktos ? Gdzie sie znajduje w focusie i na czym polega 'wyciecie' co daje i czy mozna by było zrobic to samemu. Przebieg 380 tys egr zaslepiony. Znajomy wspomnial o katalizatorze. Jest sens ?? Prosze o opinie .
Pozdrawiam Krzysztof

J@colo 10-01-2017 15:25

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
U ciebie jest pewnie jeszcze katalizator dwuczęściowy, co jest bardzo proste do wykruszenia, wyciągasz cała puchę, jak masz łączenie przy siatce to tam odkręcasz, ale siatkę tez musisz wyjąć bo nie wyjmiesz kata, wywalasz to co jest w środku najlepiej wszystko na jakiś kartonik, jedziesz na skup z wywalonym środkiem, ale zabierz ze sobą puszkę by pokazać z jakiego kata to jest, najlepiej zadzwoń i zapytaj czy tak można lub zrobią tobie ekspertyzę. Pustą puszkę wkręcasz w to samo miejsce jak przedtem, dorabianie rury w tym silniku nie ma sensu.

grodzian 10-01-2017 20:31

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
Najlepiej rozwiercić przez środek mozliwie jak największą dziurę.Ja po 200tys mialem taką masakre w kacie że nie było sensu wbijać 5biegu bo juz jechać nie chciał...

Uziu 10-01-2017 20:43

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
jak go jeszcze masz to wybij jak pisze Jacek. Nic nie trzeba rozcinac.

cv91 11-01-2017 10:44

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
Ok dam znac jak poszlo pozdrawiam i dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie nie chce zakladac nowego tematu. Mam pòłoś nowa i chciałbym zalozyc samemu. Jest to ta krotka od strony kierowcy. Posiadam kanal klucze itd troche pojecia o samochodzie. Wiem mniej wiecej jak to zrobic ale chciałbym od kogos instrukcje by byc pewnym. Jakby ktos pomogl bylo by super. Pozdrawiam

Uziu 11-01-2017 10:54

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
spuszczasz olej korkiem ze skrzyni, odkrecasz nekretke na przegubie klucz 30, wypinasz wahacz na swozniu ze zwrotnicy, klucz 15 i ew imbus lub torx do przytrzymania sruby, przekręcasz zwrotnice, wyjmujesz przegub z piasty a pozniej polos ze skrzyni, uzywajac do tego np jakiejs łapki itp. No i jeszcz przydało by sie koło zdjąc dla lepszego dostepu :)
i Na koncu nie zapomnij wsadzic blaszki na swozen tej co osłania gume od tarczy hamulcowej :)

cv91 12-01-2017 08:41

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
Dzieki czyli wszystko tak jak myslalem aby z tym olejem . Odkrece spuszcze tak jak piszesz kolego a pozniej musze zalac oczywiście i pytanie gdzie w mk1 sie ten oto olej wlewa i ile i czy wymieniać na nowy czy zalac ten co byl.

Uziu 12-01-2017 15:34

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
z przodu tak mniej wiecej na polowie wysokosci jest korek na ampul 8 lub 7 patrzac od przodu auta, a jak olej od nowosci nie wymieniany ja bym wymienil, wchodzi jak dobrze pamietam 2,6 litra. Wlac to zalezy czy stary bedziesz lał czy nowy, w noych butelkach litrowych sa takie rurki i nimi sie wlewa bez problemu, jak stary olej to musisz jakas pompke lub mini lejek kombinowac. Z wlaniem nie ma wiekszego problemu bo dojscie dobre.

J@colo 12-01-2017 19:28

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
Śruba od strony piasty to klucz 32, reszta tak jak napisał Uziu. Jak się przechyli mocniej auto to można wymienić półoś bez spuszczania oleju, ale jak jest smoła to warto wymienić.

cv91 13-01-2017 11:05

Odp: 1.8 tddi usuniecie katalizatora
 
Ok dzieki 😀 jak tylko skoncze z katalizatorem i połoska to dam znac jak poszlo ! pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.