Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Urwana antena, problem z założeniem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98693)

caroolek 25-04-2010 20:52

Urwana antena, problem z założeniem
 
2 załącznik(i)
Witam,

Mój problem dotyczy anteny. Otóż podczas mycia auta na stacji automatycznej urwało mi antenę razem z podstawą plastikową. Wszystko wygląda teraz tak, jak na zdjęciach w załączniku. Byłem pewien, że antena nie jest odkręcana, niestety się myliłem...po prostu zapiekła się tak, że nie dałem rady jej odkręcić. Kupiłem oryginalną podstawę i bagnet, ale nie pasuje mi podstawa do blachy, która mi została na dachu. Powiedzcie mi o co w tym wszystkim chodzi? Czy muszę wykręcić jakoś tą blachę? Jeśli tak, to jak to zrobić? Gniazdo kupionej nowej przeze mnie anteny wygląda tak: http://sklep.auto-watin.pl/do/image/_small/1087087.jpg

Dodam, że w samochodzie nie mam nawigacji, ale mam zestaw głośnomówiący do telefonu.

Jeśli potrzebna jest ta droższa podstawa (w związku z telefonem w samochodzie), to czy można ją zamienić na zwykłą podstawę do anteny? Kupiłem już zwykłą z zapewnieniami Pana w sklepie, że "musi pasować"...

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

cosmo80 25-04-2010 20:54

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
Zdemontuj lampke w podsufitce i już będziesz wiedział jak sie do tego zabrać.

caroolek 25-04-2010 20:58

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
Cytat:

Napisał cosmo80 (Post 1423077)
Zdemontuj lampke w podsufitce i już będziesz wiedział jak sie do tego zabrać.

A mogę zamontować zwykłą (tańszą) podstawe anteny w momencie, gdy mam zestaw głośnomówiący do telefonu w samochodzie?

bastek_m 26-04-2010 07:37

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
No pewnie że możesz, telefon będzie wtedy łapał sygnał ze swojej anteny a nie z anteny zestawu głośnomówiącego, ot całą różnica.

jendrekmak 26-04-2010 08:31

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
caroolek może jednak powinieneś zwrócić się do kogoś kto ma pojęcie o tym a nie robić/kupować samemu. przy antenie nie zostaje żadna podstawa tylko wymienia się całość. dostęp od strony kabiny. skoro urwała ci się reszta anteny to można ją pokazać w sklepie i ci sprzedadzą odpowiednią.
nie wiemy czy antena dachowa telefonu jest w ogóle wykorzystywana u ciebie bo nie opisałeś tego. jeśli nie to ta którą podałeś jak najbardziej pasuje.

kosteg 26-04-2010 08:38

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
a zestaw do telefonu to fabryczny? bo cos mnie sie wydaje ze ford nigdy z wspolnej anteny nie kozystal wiec zdejmij lampke i podmieniaj

caroolek 30-04-2010 11:51

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
4 załącznik(i)
Problem w tym, że reszty anteny nie mam, bo podczas jazdy odpadła mi doszczętnie (po próbach klejenia na domowe sposoby...). Teraz został mi sam metal w dachu. Próbowałem dzisiaj coś z tym zrobić, lecz nie mam przy sobie śrubokręta gwiazdkowego. Poniżej zdjęcia, jak to wygląda od spodu (przez dziure od lampki).

Co do telefonu, to zestaw mam chyba fabryczny, dokładnie nie wiem, bo kupiłem używane auto. Sami zobaczcie po blaszce od dołu. Z tego, co widziałem wchodzi do niej jeden kabel.

Jeszcze jedna uwaga: zestaw głośnomówiący chodzi mi bez anteny! Czyli najprawdopodobniej korzysta z anteny wbudowanej w telefon.

Na zdjęciach pokazuje Wam jeszcze podstawę anteny, którą kupiłem w sklepie. Jak widać na zdjęciu podstawa, którą kupiłem za cholerę nie pasuje do pozostałej na dachu blachy... Jesteście pewni, że mogę zamontować kupioną podstawę?

kosteg 30-04-2010 12:10

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
jak odkrecisz ten wkret od strony lampki i przewod antenowy bedzie wolny to element metalowy z gory swobodnie sciagniesz. w jego miejsce dajesz w odwrotnej kolejnosci antene nowa, od spodu wkret i przewod antenowy. tyle

caroolek 30-04-2010 12:16

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
Cytat:

Napisał kosteg (Post 1426331)
jak odkrecisz ten wkret od strony lampki i przewod antenowy bedzie wolny to element metalowy z gory swobodnie sciagniesz. w jego miejsce dajesz w odwrotnej kolejnosci antene nowa, od spodu wkret i przewod antenowy. tyle

Ok, dzieki wielkie. Sprobuje dzisiaj zrobić i dam znać jak poszlo.

kosteg 30-04-2010 12:34

Odp: Urwana antena, problem z założeniem
 
sprawdz tylko wczesniej czy nowa antena ma ten sam sposob mocowania. moja np nie jest dokrecana wkretem tylko nakretka ktora laczy do kupy przewod antenowy od srodka i antene z zewnatrz. moze sie okazac ze bedziesz musial przewod ktory dostales do nowej anteny tez podmienic... jesli w mk3 jest jak u mnie to przewod leci z dachu slupkiem przed pasazerem i za schowkiem po prawej jest laczony w takiej skrzynce - tam go sie odpina


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.