Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana baterii w pilocie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88515)

Krootki1 11-01-2010 20:21

Wymiana baterii w pilocie
 
Mam pytanie,
wymieniłem baterię w pilocie do zamka centralnego i przestał kompletnie działać.
Czy po wymianie baterii w pilocie do zamka centralnego trzeba go w jakiś sposób zakodować ?

Z góry dzięki za informacje

Dinar 11-01-2010 21:16

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Nie trzeba kodować,może żle założyłeś +,- ,uzupełnij profil,jaki kluczyk.

fujimore 11-01-2010 21:21

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Trzeba zakodować ;)
Ja tak miałem w swojej foczce, opis krok po kroku jest opisany w instrukcji samochodu :568:
(mowa oczywiście o kluczyku ze sterowaniem zamka)

Krootki1 11-01-2010 21:36

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Cytat:

Napisał fujimore (Post 1330790)
Trzeba zakodować ;)
Ja tak miałem w swojej foczce, opis krok po kroku jest opisany w instrukcji samochodu :568:
(mowa oczywiście o kluczyku ze sterowaniem zamka)

Niestety u mnie instrukcji brak :/ Możesz poda jak to zrobić ?

Dinar 11-01-2010 21:42

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Cytat:

Napisał Krootki1 (Post 1330700)
Czy po wymianie baterii w pilocie do zamka centralnego trzeba go w jakiś sposób zakodować ?

Masz kluczyk z okrągłym grotem,trzy przyciski w pilocie,wymieniałem już dwa razy i nic nie programowałem.

Krootki1 11-01-2010 21:57

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Niestety ja wymieniłem raz (sprawdzałem kilka razy czy dobrze włożyłem baterię, czy styki nie są powyginane) i nie działa :/

Dowiedziałem się, że właśnie trzeba czasami zakodować, dlatego moje pytanie

szurmen 11-01-2010 22:53

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Gdzieś wyczytałem coś takiego:
"Przestał działać pilot centralnego zamka? Zobacz jak, samemu i w prosty sposób ponownie go zaprogramować.

Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.

Ewentualnie czasami pomaga wyjęcie bezpiecznika od c.zamka i ponowne jego włożenie."

Spróbuj...

lucash 11-01-2010 23:11

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
W moim przypadku po wymianie nie polepszyło się działanie pilota, ani też nie trzeba było kodować na nowo ;)

Krootki1 12-01-2010 09:52

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Cytat:

Napisał szurmen (Post 1330891)
Gdzieś wyczytałem coś takiego:
"Przestał działać pilot centralnego zamka? Zobacz jak, samemu i w prosty sposób ponownie go zaprogramować.

Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.

Ewentualnie czasami pomaga wyjęcie bezpiecznika od c.zamka i ponowne jego włożenie."

Spróbuj...

Spróbowałem i działa :) Wielkie dzięki za pomoc

U mnie tylko zamiast mrugania diody było słychać pojedyncze sygnały dźwiękowe (dźwięk taki jak przy otwieraniu drzwi przy włączonych światłach)

zagmar 12-01-2010 14:49

Odp: Wymiana baterii w pilocie
 
Cytat:

Napisał fujimore (Post 1330790)
Trzeba zakodować
Ja tak miałem w swojej foczce, opis krok po kroku jest opisany w instrukcji samochodu
(mowa oczywiście o kluczyku ze sterowaniem zamka)

U mnie też obyło się bez kodowania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.