Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki,Puki. Czyżby rozrząd??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78665)

majeran84 14-09-2009 14:22

Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
Witam;-)
Panowie Pomocy;-(((( Mam pytanie takie iż od niedawna mam problem chyba z rozrządem ponieważ strasznie puka mi coś w okolicy pokrywy rozrządu ale tylko wtedy kiedy stoi i to na wolnych obrotach i silnik jest czymś obciążony min. jak włączam klime albo jak stoi i włącza sie wentylator na chłodnice bo właśnie wtedy silnik ma jakby ciężej i wtedy właśnie strasznie głośno słychać takie dziwne pukanie metaliczne jakby metal o metal i to właśnie dochodzi tak od rozrządu.... I chciałbym podkreślić to że mocy żadnej nie stracił ani nic bo chodzi jak pocisk tylko dzieje sie coś takiego tylko na wolnych obrotach i co najlepsze nie za każdym razem ale przeważnie... Panowie pomocy;-)

dikileiden 14-09-2009 14:37

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
prawdopodobnie padło ci koło pasowe wału korbowego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub napinacz paska napędowego alternatora [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

majeran84 14-09-2009 14:52

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
Jadę właśnie zaraz do jakiegoś mechaniora to zobaczymy co on mi powie... A to koło pasowe mówisz że tak może walić takim dźwiękiem metalicznym??? A to koło masowe to mogę sam wymienić czy muszę gdzieś do mechaniora?? Ale chyba do rozrządy dobierać się nie będe musiał??? Z góry dzieki;-)

majeran84 14-09-2009 17:40

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
No Witam;-) Właśnie byłem u tych mechaniorów i zdania są podzielone ponieważ pierwszy stwierdził że to będzie jakaś rolka i napinacz łańcucha rozrządu i mówi że miał już taki przypadek a drugi na 100% jest pewny że to napinacz alternatora i nie wiem co robić;-((( Panowie miał ktoś taki podobny przypadek??? Bo naprawdę nie wiem co robić..... pozdrawiam;-)

keczup 14-09-2009 18:37

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
Tak tak czym będziesz więcej jeździł po pseudo mechanikach to ci pól silnika wymienią . Miałem podobne objawy, padło koło pasowe wału korbowego,napinacz paska napędowego profilaktycznie wymienił bym wszystkie rolki paska wieloklin , do wymiany tych części jest kurewski dostęp więc sam tego nie zrobisz ani niedoświadczony mechanik .Koszt wszystkich części to ok 1000zł plus robocizna powodzenia

mihowe 14-09-2009 18:55

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
W rozrządzie nie ma żadnych rolek są tylko ślizgi. Napinacz jest ale na 99% to nie to.
Moim zdaniem jak koledzy wcześniej pisali.
Napinacz paska lub koło pasowe z naciskiem na napinacz.

mihowe 14-09-2009 18:56

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
Cytat:

Napisał keczup (Post 1245073)
Tak tak czym będziesz więcej jeździł po pseudo mechanikach to ci pól silnika wymienią . Miałem podobne objawy, padło koło pasowe wału korbowego,napinacz paska napędowego profilaktycznie wymienił bym wszystkie rolki paska wieloklin , do wymiany tych części jest kurewski dostęp więc sam tego nie zrobisz ani niedoświadczony mechanik .Koszt wszystkich części to ok 100zł plus robocizna powodzenia

Chyba 1000zł....

keczup 14-09-2009 19:09

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
Kolego poczytaj trochę lektury [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

majeran84 15-09-2009 22:49

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
No witam tylko tym razem już z uśmiechem i dzięki dla "dikileiden" Właśnie jestem po samodzielnej naprawie i było tak jak mówiliście KOŁO PASOWE tak napierdziela i po wymianie nastała cisza hihi;-) Koszt naprawy 210zł no i oczywiście swoja robota a czasowo wyglądało to tak iż... bez czasu oczekiwania na część robudki było zaledwie 1.30min.max;-) Pozdro dla "keczup" i "mihowe" Trzymajcie sie;-)

keczup 16-09-2009 21:04

Odp: Stuki,Puki. Czyżby rozrząd???
 
No no gratuluje samodzielnej naprawy ,tylko gdzie znalazłeś tak tanie koło pasowe ja o ile pamiętam płaciłem 370zł pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.