Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338526)

siwy720 20-12-2023 18:35

wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
Mam problem ze zle działająca wycieraczką od strony kierowcy a mianowicie zwalnia i szarpie jak wyciera do góry, strona pasażera jest ok. Co może być przyczyną , czy to silnik czy może coć innego. Podłączyłem samochód do komputera do Forscan i żadnych błędów nie ma. A stało się to dzisiaj jak włączyłem szybkie odparowywanie szyby i po chwili zaczęła w ten sposób pracować.

link do filmiku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bynek 20-12-2023 19:50

Odp: wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
Zdejmij podszybie i wypryskaj kontakt sprayem wtyczki obu silników. U mnie pomogło.

Boniek 26-12-2023 10:04

Odp: wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
U mnie natomiast problem z prawą stroną... Chodzi normalnie ale piszczy niemiłosiernie.
Myślałem, że to sama guma się zużyła ale po wymianie nadal tak samo piszczy.
Okazuje się, że piszczenie jest przy osadzenia całego ramienia do nadwozia.
Dzisiaj za dnia chcę tam zajrzeć i zobaczyć co obciera.

Hansolo 26-12-2023 11:20

Odp: wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Trzpień obracając się trze o podszybie, bo nie jest dokładnie w środku otworu.

Boniek 26-12-2023 13:39

Odp: wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
Dokładnie tak.
Teraz tylko pytanie czy podszybie się przesuneło, czy jeszcze coś innego jest powodem?
Psiknąłem jakimś WD 40 i pomogło. Ale to zapewne będzie na krótką metę...

Matych 26-12-2023 15:10

Odp: wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
To niedokładne spasowanie otworu względemosi silnika przez producenta.Była dawno tremu na to pseudo akcja naprawcza.ASO podcinało to nożykiem:diabel2:

Hansolo 26-12-2023 16:42

Odp: wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] W starszych rocznikach otwór jest jakby gumowany , no ten plastik jest bardzo miękki i piszczy. W nowszych jest wiekszy otwór bez miękkiego plastiku. Nie ma mowy, żeby ktoś tak ładnie i idealnie to wyciął. Więc sami chyba zaczęli wkładać inne podszybia. Porównuję do listopada 2015 i marca 2018.

Boniek 26-12-2023 18:31

Odp: wycieraczka od strony kierowcy zwalnia i szarpie jak wyciera do góry
 
Mam troszkę zdolności manualnych więc ostry nożyk i heja... !!!
Ale tak na marginesie to Ford dał ciała z precyzją.
Ciekawe jest tylko, że autem jeżdżę od marca i nic się nie działo. Teraz jak się ochłodziło to może plastiki się pokurczyły i zrobił się problem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.