Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Czujnik ciśnienia klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76645)

skbart 17-08-2009 09:03

Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
Witam, na VAGU wyskoczył mi taki błąd

792 Włącznik ciśnienia w klimatyzacji - F129, Przełącznik ciśnienia klimatyzatora - F29

i to raczej to ponieważ wywalił mi gaz przez zawór w sprężarce

Czy ktoś wie gdzie to ustrojstwo się pod maską znajduje.

pawelew 17-08-2009 11:59

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
Czujnik ciśnienia (presostat) jest na osuszaczu znajdującym się pod prawym kierunkowskazem - dostęp dość niewygodny od spodu lub przez otwór po halogenie.

RafałB 20-03-2010 16:42

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
Witam.Dziś miga mi po raz pierwszy w tym roku panel climatornica,VAG wywalił taki błąd:

792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Pomoże same nabicie,czy coś trzeba i co wymienić?Jakie koszty wchodzą w gre???

Przemek_PC 20-03-2010 23:08

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
Zacznij od odpięcia wtyczki z czujnika, może po prostu coś nie kontaktuje. A czy jest czynnik to po podłączeniu do manometrów klimiarz stwierdzi.

RafałB 22-03-2010 08:37

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
Wiem że z czynnikiem to do klimiarza,a co do tego czujnika to gdzie on jest i jak sie do niego dobrać???Moze jakies foto,schemat macie?

Mario16 22-03-2010 09:45

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
1 załącznik(i)
Czujnik jest na osuszaczu który znajduje się po prawej stronie przed przednim kołem a pod kierunkiem. Najlepsze dojście do niego po zdemontowaniu zderzaka, jeśli jednak chcesz tylko sprawdzić kostkę to wystarczy Ci dojście od spodu np. na kanale lub lewar. Często utlenia się połączenie (gwint aluminiowy) i tamtędy ucieka czynnik, dlatego nie polecam używek (chyba że wraz z osuszaczem bez demontażu) tak to wygląda w całości:

RafałB 22-03-2010 09:51

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
Ok,dzięki.Tylko dla przypomnienia u mnie błąd jest taki:

792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129

jeśli chodzi o to,to już jakoś znajde.Czyli jest po strone pasażera przed kołem...?

Mario16 22-03-2010 10:05

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
W zeszłym roku przerabiałem naprawę klimy i prócz tego co widać na zdjęciu nie ma tam żadnego innego czujnika ciśnienia. Czujnik to to małe czarne po prawej na zdjęciu jest nakręcony na osuszacz i widać aluminiowy gwint na tle listwy mocującej do karoserii. To on odpowiada za sygnał ciśnienia czynnika w układzie. Jeśli zaś chodzi o włącznik ciśnieniowy to nie mam pojęcia gdzie takie coś mogłoby być na instalacji prócz "sprężarki" czego nie życzę.

RafałB 22-03-2010 12:22

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
O tym pisał kolega Stefano tutaj,ale temat zamknęty: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
licze na pomoc Stefano w tej sprawie i rade co z tym robić...?

Stefano 22-03-2010 19:58

Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Mario16 (Post 1393014)
Czujnik jest na osuszaczu który znajduje się po prawej stronie przed przednim kołem a pod kierunkiem. Najlepsze dojście do niego po zdemontowaniu zderzaka, jeśli jednak chcesz tylko sprawdzić kostkę to wystarczy Ci dojście od spodu np. na kanale lub lewar. Często utlenia się połączenie (gwint aluminiowy) i tamtędy ucieka czynnik, dlatego nie polecam używek (chyba że wraz z osuszaczem bez demontażu) tak to wygląda w całości:

To co pokazałeś na fotce to osuszacz ze starszego modelu MK1 w 2 jest inny, a presostat tak jak piszesz jest przed przednim prawym kołem.

Do RafałB.
Moze włączyłeś pierwszy raz po zimie klimę, a nie ma w układzie czynnika i stąd mruga do ciebie klimatron. prosząć o jedzonko. Mogło być troche wilgoci w układzie i przy pierwszym uruchomieniu, przytrzymało ma zaworze rozsprężnym i celem ochrony przed rozsadzeniem wyłaczył układ presostat.
To takie gdybanie, trzeba schylić sie pod auto i zobaczyć czy kostka jest wpięta na presostacie, moze lód, sól czy śnieg ją uszkodsził, czy jest czynnik, można przycisnąć któryś zaworek / uwaga na oczy / dokładnie cisnienie sprawdzic manometrem, najlepiej na chodzącej klimie po stronie wysokiego i niskiego cisnuienbia.
Moze przycięło zoworek w spręzarce i daje na cały gwizdek???
Czy błąd sie da skasować, czy powraca?
Po wyłączenie ECON na panelu klimatron., sprzegiełko sie załącza i sprężarka chodzi?
Pozdrowienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.