Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263907)

ŁukaszD 17-05-2017 14:02

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
Cześć. Czy nie ma ktoś z Was doświadczenia ze skrzynią automatyczną Toyoty w modelu Corolla Verso z 2004? Jest to skrzynia elektryczno-hydrauliczna, chodzi o dolanie w niej oleju. Samochód nie jest mój, właściciel obdzwonił kilka warsztatów, żaden nie chce się podjąć operacji dolania lub wymiany oleju w wymienionej skrzyni. Ewentualnie czy znacie warsztat w woj. świętokrzyskim, mazowieckim, lubelskim lub podkarpackim w którym można by takiej wymiany dokonać?

bodziofila 18-05-2017 11:58

Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
A co na to serwis?wlasciel gniecie sie z kasa?

ŁukaszD 18-05-2017 20:45

Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
Cytat:

Napisał bodziofila (Post 2804226)
A co na to serwis?wlasciel gniecie sie z kasa?

Serwis to ostateczność, oczywiście po części ze względu na koszty. Skoro stanowi to problem dla pewnej części lokalnych mechaników to w ASO może stanowić potężny wydatek.

Karwos00 19-05-2017 21:51

Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
co to za skrzynia - nr jakiś itp ?
Skrzynia automatyczna to taka sama skrzynia jak manual - robienie z niej jakieś kosmicznej technologii służy tylko serwisowi.
W mojej serwis nie chciał nawet sprawdzić stanu oleju. Znalazłem manual - okazało się że po pierwsze :
nie ma tam bagnetu
po drugie:
wszystko jest jak w manualu - korek spustowy i korek do nalewanie którego dolna krawędź jest stanem oleju.
Po prostu - prosta jak budowa cepu - tyle że całość w środku dość skomplikowana.

Daj numery bo nie znalazłem - jak już numer będzie to cała reszta się znajdzie.

ŁukaszD 19-05-2017 22:12

Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
Dzięki za opinię i chęć pomocy. Niestety zdobycie numeru będzie ciężkie, poza tym dzisiaj właściciel zdecydował się jednak na serwis ASO. To jest jakaś dziwna skrzynia bo to manual, ale sterowany siłownikami. No có, ciekawe jak ASO Toyoty :)

Karwos00 21-05-2017 20:45

Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
Czyli pewnie spuszczamy olej korkiem zlewu :) zakręcamy i wlewamy korkiem wlewu a poziom w korku to poziom oleju prawidłowy.

wrzoch 22-05-2017 22:25

Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 2805031)
To jest jakaś dziwna skrzynia bo to manual, ale sterowany siłownikami.

Czyli zautomatyzowana. Selespeed w grupie Fiata, MCP we francuzach.

Nic godnego polecenia - raczej unikać.

ŁukaszD 23-05-2017 07:30

Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej Toyoty
 
Toyota po wizycie w ASO. Okazało się, że dolewanie nie było potrzebne. Po podpięciu pod komputer wyregulowali siłowniki. Pomogło. Koszt 150 brutto. Do tego sprawdzenie i ponoć nabicie klimatyzacji plus filtry za 150 zł. Coś mi się wydaje, że w Fordzie byłoby drożej :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.