Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Sensor poduszki powietrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117610)

ChrisB 17-12-2010 19:28

Sensor poduszki powietrznej
 
Witam!

Padł mi moduł poduszki powietrznej (kontrolka świeci się cały czas) no i muszę kupić "nowy" na allegro. Jest tam tego od zatrzęsienia ale najtańszy moduł z identycznym numerem kosztuje 70zł z przesyłką (gdzie najtańsze ok 30) więc zastanawiam się czy może ktoś z Was ma możliwość sprawdzenia czy dla sensora z numerem 93BG 14B056 A1B są jakieś "odpowiedniki" z podobnym numerem? Widziałem np. takie z końcówką B1A tylko nie wiem co to w tym przypadku oznacza. Mój moduł jest na jedną poduszkę kierowcy. Z góry dzięki, pozdrawiam!

Maxim93 09-02-2011 15:12

Odp: Sensor poduszki powietrznej
 
Kolego, u mnie też się świeci cały czas kontrolka poduszki. Skąd wiedziales ze własnie sensor padł? jak to sprawdzić?

GrzegorzD 10-02-2011 20:17

Odp: Sensor poduszki powietrznej
 
Własnie jak to sprawdziłeś? W mondeo MKI w 90% winna jest taśma airbagu kierowcy

ChrisB 16-02-2011 08:19

Odp: Sensor poduszki powietrznej
 
Ogólnie to do dziś 100% pewności nie mam bo jeszcze sensora nie wymieniłem choć "nowy" odpowiednik (93BG 14B056 A1C) już kupiłem - brak czasu ;) Uszkodzenie sensora stwierdzili w serwisie zajmującym się tymi sprawami (wolałem sam przy tym nie grzebać). W sumie gdyby padła taśma to kontrolka sygnalizowałaby to jakimś miganiem tak samo jak w przypadku uszkodzenia samej poduszki - tak wyczytałem na forum. W MK1 (no a przynajmniej nie w moim roczniku) nie ma pod siedzeniami złączy od napinaczy jak ma to miejsce w MK2. Oczywiście wszystkie bezpieczniki były sprawdzone. Jak już wymienię sensor to napisze co i jak.

ChrisB 13-03-2011 15:43

Odp: Sensor poduszki powietrznej
 
W końcu znalazłem czas na wymianę sensora i... niestety kontrolka nadal świeci się cały czas. Zatem albo taśma albo poducha (no chyba że kupiłem walnięty sensor). Zamówiłem już oba elementy na allegro. Zobaczymy...

ChrisB 15-05-2011 09:01

Odp: Sensor poduszki powietrznej
 
Odgrzewam temat. Wymieniłem taśmę i poduszkę a kontrolka nadal świeci :/

Szukając na google informacji o problemie z kontrolką AIRBAG znalazłem ciekawy wątek z mondeoclubpolska: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] szczególnie polecam piąty post od końca. Jak tylko sprawdzę u siebie dam znać.

miłosnik forda 13-02-2014 14:42

Odp: Sensor poduszki powietrznej
 
mam mk2 po przekreceniu kluczyka kontrolka od abs i poduchy nie zapala sie jaka moze byc przyczyna

krystian1410 13-02-2014 15:15

Odp: Sensor poduszki powietrznej
 
spalona kontrolka bądz jakiś nie kontakt kontrolki z taśmą


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.