Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Szarpanie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32381)

Kamil Targoński 01-11-2007 07:28

Szarpanie silnika
 
Witajcie.
Mam taki mały problemik. :fcp5
Zauważyłem, że od jakiegoś czasu przy zmianie biegu na wyższy gdy obrotu utrzymują się w granicach 1000-2000 autem zaczyna delikatnie szarpać. Trwa to króciutko ale jest zauważalne i denerwujące. Wrażenie jest takie jakby na te kilka chwil nie dochodziło tyle paliwa ile potrzeba. Wszystko mija po przekroczeniu 2000 obrotów. Może dodam, że ostatnio wymieniałem przepływomierz i jest nowiutki. Mieliście może podobne problemy?
Pozdrawiam.

Jesio 07-11-2007 23:12

Mam dokładnie ten sam problem! Co może być powodem?

tomiscorpio 07-11-2007 23:22

a w dieselku macie cos w stylu regulatora zaworu wolnych obrotow??. Bo umnie tak poszarpywalo w beznynie jak przy nizszych obrotach sie zmienialo bieg wtedy puszcza sie gaz. Wtedy otwiera sie zawor( potocznie krokowiec) przpustnice zamyka , a jak brudny lub zacina sie albo lewe powietrze lapie wtedy sa takie numery. Lub jak jezdzilem bez krotki czas :fcp2 :fcp2

Kamil Targoński 08-11-2007 11:28

Witajcie...
Widzę,że problem nie jest spotykany i mało kto "przerabiał" coś takiego.
tomiscorpio - nie wiem czy u mnie jest taki regulator ale u mnie dzieje się to przy dodawaniu gazu i co najgorsze czasem to TO jest a czasem nie ma!!
Powoli zaczynam się przyzwyczajać :fcp2 ale i tak czekam na Wasze pomysły co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam

grinio 08-11-2007 11:32

Nastawnik pompy prawdopodobnie nadaje się do wyczyszczenia. jak macie jakiegoś dobrego pompiarza to popytać czy coś takiego robił. tu jest fotoporada jak to wykonać :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a tu podobne problemy z szarpaniem opisywane na forum.
Poszukaj na tym forum a na pewno znajdziesz przyczyne
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam

skbart 08-11-2007 15:53

A może tak podłączyć VAGA!! :fcp12

Jakby coś to służę choć nie mam jeszcze bardzo profesjonalnej wiedzy dopiero zaczynam się z tym bawić. :fcp13

Błędy odczytam, logi wykonam statyczne i dynamiczne ale będzie potrzeba poczekać na interpretację.

grinio 08-11-2007 16:14

Przy zabrudzonym nastawniku nie ma błędów w ECu, ale diagnoza to podstawa!!
A co do porad technicznych odnośnie silników w naszych galaktykach ze stajni VW to polecam czytanie tego forum do którego dałem linki powyżej. Naprawde jest tam masa bardzo przydatnych i fachowych porad!!
Pozdrawiam

skbart 08-11-2007 16:24

Cytat:

Napisał grinio
Przy zabrudzonym nastawniku nie ma błędów w ECu, ale diagnoza to podstawa!!

Ale jak zrobisz logi i je zanalizujesz to dojdziesz że to jest nastawnik. :fcp17

grinio 08-11-2007 17:53

Nie dojdziesz stosując tylko waga ponieważ jest to usterka mechaniczna którą Vag nie jest w stanie zdiagnozować. To tak jakbyś chciał zdiagnozować Vagiem czy np łożysko w pompie nie ma zadużego luzu:) jeżeli ktoś się zna w tym temacie to może to zdiagnozować w inny sposób.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.