Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] trudności z "wybiciem " pierwszego biegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124947)

hr dracula 08-03-2011 12:26

trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
witam
mam pytanko: jaka może być przyczyna , że czasami mam problem z "wybiciem" jedynki ???
zdarza się to stosunkowo rzadko ale np jeżeli jadę jakiś kawałek na jedynce i próbuję wbić 2 jest to utrudnione i mam wrażenie jak by coś trzymało.
ale jak mówiłem zdarza sie to rzadko po za tym nie ma żadnych zgrzytów puknięć i itd. wszyskie biegi chodzą ok
(może zapominam i trzymam lekko nogę na sprzęgle)
pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie

Grzenio 08-03-2011 12:38

Odp: problrem z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Sam brałem wielokrotnie udział w dyskusji na ten temat w różnych tematach. Więc trochę chęci i użycie szukajki. Tematów jest wiele i różne rozwiazania.

Biernaś 08-03-2011 13:56

Odp: problrem z "wybiciem " pierwszego biegu
 
U mnie też tak się dzieje. A jak już "puści" to mam wrażenie jakby skrzynia się urywała :/

hr dracula 12-03-2011 22:13

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
witam
kolega Grzenio sugerował że temat był wielokrotnie poruszany i owszem ale przejrzałem tematy i znalazłem tylko związane z "wbiciem -włączeniem" biegu natomiast u mnie czasami !!!! jest problem z "wybiciem" i to tylko pierwszego biegu. Może ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził ?????

Grzenio 13-03-2011 09:30

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Ja opisywałem właśnie problem z wybiciem jedynki w Skodzie Fabii. Identyczny problem jak u Ciebie i próbowałem wiele rozwiązań.
Ostatecznie pomogła wymiana płynu chłodzącego i problem zniknął.

Dopalacz 13-03-2011 09:45

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał Grzenio (Post 1616781)
Ostatecznie pomogła wymiana płynu chłodzącego i problem zniknął.

:shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:

Biernaś 13-03-2011 09:51

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Może chodziło o olej w skrzynii?? Zamiast pisać: "było", "przeszukaj forum", "pisałem o tym" lepiej w użyj opcji moje posty i wklej linka do tego tematu - szybciej i łatwiej

hr dracula 13-03-2011 21:25

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
wymiana płynu chłodniczego ???????????????????

Grzenio 14-03-2011 07:10

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Zdziewieni?
Ja też byłem mocno zdziwiony. MEchanik mi to tłumaczył ale nie będę powtarzać bo nie chce przekręcać - a fakt, że pomogło (wymiana płynu po 9 latach).
Wymienianye miałem wtedy płyny i hamulcowy i chłodniczy więc nie pamętam, który miał znaczenie dla lepszego wysprzęgania.

A co do haseł typu "szukaj" to nie chodzi mi tylko o moje wypowiedzi bo pewno nie pomogą ale tematów o problemach ze skrzyniami jest wieeeele.
np.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dopalacz 14-03-2011 12:59

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał Grzenio (Post 1617397)
płyny i hamulcowy i chłodniczy

No i właśnie o ten hamulcowy chodzi , bo chłodniczy to się ma jak siodło świni. Sprzęgło jest sterowane hydraulicznie tym samym właśnie płynem co hamulce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.