Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336796)

krf 26-08-2023 16:28

Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
1 załącznik(i)
Cześć. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was spotkał się z z brakiem opcji odpalania samochu za pośrednictwem apki? Mogę go otworzyć i zamknąć, sprawdzić cisnienie w oponach, przebieg, lokalizacje, natomiast samej możliwości uruchomienia brak. Sprawdzałem również w aplikacji Fordpass pro.

Zapomnialem dopisać. 2.0, A10, wersja limited.

SRS 26-08-2023 16:39

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
Cytat:

Napisał krf (Post 3468166)
czy ktoś z Was spotkał się z z brakiem opcji odpalania samochu za pośrednictwem apki?

to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję

SAR37 27-08-2023 00:06

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3468168)
to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję

A może Kolega wskazać, które to „przepisy”?:619:

W apce czasami znika opcja zdalnego uruchomienia (podobnie jak SECURIALERT), ale zazwyczaj powraca po aktualizacji apki.
Generalnie, ta apka jest spoko, ale ma właśnie takie „wariacje”.
U mnie teraz np. brakuje owego SECURIALERT (powiadamiania SMS o nieautoryzowanym otwarciu drzwi). Jeszcze w czerwcu było, ale za to nie miałem planu przeglądów:wink:
Z dwojga złego wolę już dostępne przeglądy:p

tomao 27-08-2023 05:11

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
Wydaje mi się, że zdalny start podpada pod punkt 1
art. 60 ust. 2 ustawy — prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260)
Zabrania się kierującemu:
1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu; (…)
3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;

Jackos 27-08-2023 07:20

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3468168)
to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję

To na pewno nie jest przyczyną, ja mam Focusa MK4.5 A7 z salonu w Polsce i posiadam opcje zdalnego włączenia silnika.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9dba448885.jpg

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

bartolini9 27-08-2023 17:59

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3468168)
to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję

Auto z 2022 roku, polski salon. Zdalnie odpalanie działa praktycznie zawsze, jedynie jak zostawię na 2 tyg na lotnisku auto to ze względu na długie nieużywanie auta jest to zablokowane do chwili odpalenia auta lokalnie.

Przepisy to jedno, rzeczywistość drga sprawa. Wątpię aby jednak ktoś zdalnie odpalał sobie auto zostawiając auto w centrum miasta czy galerii. Chyba ktoś ma na tyle oleju w głowie aby tego nie robić.

Jeżeli koledze nie pojawia się ta opcja, to podłączyć auto do FORSCAN i jest tam kilka opcji na REMOTE START, trzeba popróbować. Ciekawe tylko czy FORD niedługo "nie zniesie" tej funkcji w aplikacji, tak jak zrobił to z SECURIALERT a wcześniej ze zużyciem paliwa za dany miesiąc.

SRS 27-08-2023 19:11

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
Cytat:

Napisał SAR37 (Post 3468205)
A może Kolega wskazać, które to „przepisy”?

Cytat:

Napisał tomao (Post 3468207)
Wydaje mi się, że zdalny start podpada pod punkt 1 art. 60 ust. 2 ustawy — prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260) Zabrania się kierującemu: 1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu; (…) 3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;

Cytat:

Napisał Jackos (Post 3468212)
To na pewno nie jest przyczyną,

może być konfiguracja auta , lub brak odpowiedniego osprzętu do realizacji tej funkcji aż tak nie doktoryzowałem się nad tym tematem
Cytat:

Napisał bartolini9 (Post 3468277)
Przepisy to jedno, rzeczywistość druga sprawa

i tu masz rację
Cytat:

Napisał bartolini9 (Post 3468277)
Zdalnie odpalanie działa praktycznie zawsze, jedynie jak zostawię na 2 tyg na lotnisku auto to ze względu na długie nieużywanie auta jest to zablokowane do chwili odpalenia auta lokalnie.

tylko wtedy dostajesz powiadomienie że użycie zdalnego opalania jest nie możliwe.
i jeszcze jedno czy ja napisałem że aktywowanie tej funkcji w aucie jest nie możliwe ?

krf 28-08-2023 18:34

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
W IDS włączyłem opcje remote start, jednak niczego to nie zmieniło. Zakładam, że ctrzeba jesscze coś z tym zrobić.

Błąd aplikacji raczej odrzucam, zrobiłem reinstalacje, sprawdziłem również na innym urządzeniu. Usuwałem też pojazd z konta.

SAR37 29-08-2023 08:14

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
A miałeś wcześniej tą opcję w apce?
BTW: jaką masz wersję wyposażenia i status auta (nowe, używane)?

krf 29-08-2023 09:50

Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass
 
I tu się zastanawiam, czy ma to znaczenie. Samochód kuoilem używany, miał dodane z wyposazenia praktycznie wszystko oprócz pakietu z nawigacją. Z tego co wiem, ma najmniejszą pamięć z możliwych.

Oczywiście Sync zaktualizowany do najnowszego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.