Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Silnik gaśnie po wrzuceniu na D (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105366)

MMkrzysiek 17-07-2010 16:55

Silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
Mam Galaxy 2,0 w automacie. W skrzyni zaczęło się dziać coś dziwnego. Obroty na D i R zrobiły się niższe, niż były, samochodem trzęsło. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu na P wszystko ok, ale po wrzuceniu na D od razu gasł. I tak kilka razy. Dopiero ja zrzuci się najpierw na bieg 1, potem na D w czasie jazdy, to jakoś jedzie, ale tylko na pierwszym biegu. Do tego odgłos charczenia, ale nie wiem, czy ze skrzyni. Pojawił się w tym samym czasie, co reszta objawów.

Jak myślicie, co się stało? olej raczej skrzyni nie rozwalił... Jaki może być powód...?

Proszę o poradę

Arpgor 18-07-2010 22:05

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
sprawdź jaki olej zalali do skrzyni biegów

MMkrzysiek 19-07-2010 11:02

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
to prawda, że winą może być zła ilość oleju? tzn za mało lub za dużo? może sterownik?

Sporo tu tematów o automatach, ale brak konkretów. ilu forumowiczów, tyle opinii. jeden twierdzi- tylko żółty olej, inny- czerwony.

MMkrzysiek 19-07-2010 11:05

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
co ciekawe, chciałem sprawdzić, ile powinno być oleju w skrzyni, żeby wyeliminować opcję z niewłaściwą ilością, a w książce "ford galaxy- obsługa..." nie ma wcale mojego modelu z automatem, jakby silniki 2,0 nie występowały w automacie

Przemek_PC 19-07-2010 12:30

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
A nie prościej podjechać tam gdzie wymieniali olej i powiedzieć co się dzieje? Zaraz po wymianie było tak jak teraz czy przez jakiś czas było dobrze i się zepsuło? Gdzie wymieniałeś olej, u pana Kazia w garażu czy u speców od automatów?

RafałB 19-07-2010 14:29

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
Pewnie u "złotej rączki" skoro przed było dobrze,a po jest do d... Ale jedź i powiedz co sie dzieje.

MMkrzysiek 19-07-2010 17:00

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
od razu wróciłem, na początku stwierdzili, że skrzynia jest ok i o co mi chodzi, ale po przejechaniu się, a właściwie po odpaleniu, powoli zaczęli kapować, że tak cudownie, jak w ich wizji, nie jest.

auto stoi teraz u nich, na bieżąco dzwonię i ciągle są nowe koncepcje.

to jest normalny serwis, warsztat samochodowy. w dodatku "nie raz robili już automaty".

wcześniej zdarzyło się kilka razy, że nie odpalił za pierwszym razem. parę razy też jechał na pierwszym biegu.

tylko, że teraz już nie tylko odpala za 5-tym razem, ale gaśnie po wrzuceniu biegu, a jak już ruszy, to cały się trzęsie ( jak w przypadku bardzo niskich obrotów), albo jedzie na jednym biegu i nie zmienia

Przemek_PC 19-07-2010 18:16

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
Na forum można przeczytać o przypadkach pogorszenia pracy skrzyni po wymianie oleju. Skoro jest problem z odpalaniem to może usterka jest zupełnie gdzie indziej? Nie chce odpalić w jakim sensie, rozrusznik nie kręci jak przy próbie odpalenia na biegu innym niż "P' i "N" czy kręci a po prostu nie chce zapalić? A VAG coś stwierdza?

D245 20-07-2010 11:21

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
Producent zaleca olej zgodny z esso ilestam (taki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) i to jest olej ZÓŁTY i w dodatku syntetyczny a nie czerwony - czerwony to jest zwykly najtanszy mineralny dextron nie nadajacy sie do skrzyn ag4 - ile zaplaciles za olej bo chyba ktos cie w... bez mydla.
Wg TIS ford zaleca olej zgodny ze specyfikacja N052162VX00 (pewenie to ten sam olej co w vw tylko przelany do innych opakowan) jedz do nich i niech pokaza na opakowaniu czy olej spelnia te wymagania...

MMkrzysiek 20-07-2010 16:58

Odp: silnik gaśnie po wrzuceniu na D
 
kręci, ale nie odpala. po kilku próbach udaje się. wczoraj wyjęto sterownik i wyczyszczono. dziś ma być ponownie zalany olejem. i podobno żółtym. to akurat dziwna zmiana bo jeszcze w piątek najlepszy był czerwony...

"vag nie czyta, bo skrzynia jest vw, ale reszta z forda"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.