Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] DPF temperatura za niska przy regeneracji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290873)

rfedyk 14-01-2019 22:47

DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Witam wszystkich! Jako, ze to jest moj pierwszy post, chcialbym sie ze wszystkimi przywitac :)

Szukalem na forum i nie znalazlezlem odpowiedzi na moj problem, mianowicie posiadam focusa z 2013 1.6TDCI Duratorq 105 KM i nie moze wypalic DPF. Na poczatku pojawial sie komunikat: temperatura spalin zbyt niska, teraz doszlo zapchany filtr DPF bank1. podczas regeneracji temperatura wzrasta do 505 degC i ani drgnie wyzej.
Sprawdzilem:

- dodatkowy wtryskiwacz wraz ze swieca zarowa i pompka - wszystko ok, paliwo dochodzi i swieca dziala.
- przekazniki i bezpieczniki ok
- EGR - czysty
- turbo - nowe
- dpf wymieniony rok temu
- rurki paliwowe drozne
- cisnienie na szynie paliwowej- ok
- kierownica turbo chodzi
- czujniki temp DPF ok.

Statyczne wypalanie nie pomoglo

Cisnienie przy wolnych obrotach 0.5kPa przy 2000 rpm wzrasta do 3kPa.

Czy ktos moze ma jakis pomysl co to moze byc? Kazda sugestia mile widziana bo juz trace wiare... :)

Z gory dziekuje slicznie! :)

zdzisiek664 15-01-2019 15:21

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Witam, również miałem z tym problem kilka miesięcy temu (sierpień) a mianowicie:
Kod: P244C - Temperatura katalizatora zbyt niska podczas regeneracji
Kod: P2463 - Filtr cząstek stałych silnika Diesel - nagromadzenie sadzy
temperatura nie chciała wzrosnąć wyżej niż 505 C, wszystko wskazywało na zawór pary paliwa (oryginał w ASO 1070 zł). Oddałem samochód do majstra i wymienił samą świecę (koszt 300 + 200 robocizna) mówił że zbyt słabo się nagrzewała, następnie wypalanie statyczne i od tego momentu na razie spokój. Prawdopodobnie nie zrobiłem więcej jak 25000-3000 km (jeżdżę bardzo mało i głównie po mieście) i tylko raz zauważyłem że rozpoczęło się wypalanie gdyż jak zgasiłem silnik na parkingu wentylator nadal działał przez jakiś czas.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maciej_b 15-01-2019 17:19

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Panowie, problem był opisany na forum.
U mnie problemem był nagar na świecy w dopalaczu, który zablokował/zmniejszył przepływ ON. Temp max ok 490 stC.
Po wyczyszczeniu ok 800 stC (nie pamiętam już).
Nawet oryginalna świeca była ok. Tylko był nagar...
Kwestią wtórną zatkania dopalacza jest możliwość zalania ON filtra (na zewnątrz) co może doprowadzić do pożaru... więc trzeba być świadomym co się dzieje pod maską.

pablo294 15-01-2019 20:06

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Pokazywały się Wam jakieś komunikaty na desce, czy błędy ukazały się dopiero po podpięciu do komputera?

maciej_b 15-01-2019 20:16

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Właśnie najlepsze jest to, że nie było żadnego 'czeka'. Zorientowałem się, że jest coś nie tak jak filtr był wypalany co kilkanaście km.
Wówczas komputer i... błędu nie było. Dopiero obserwacja temperatur pokazała, że jest coś nie tak.

Zmusiłem sterownik do wyświetlenia 'czeka'. Jazda z obrotami 3000-3500 przez ok 10-15 km. Po takim dystansie wywalił, że ma za niską temperaturę... przy normalnej jeździe przez ok 2-3 tyg nie było żadnego błędu...

zdzisiek664 15-01-2019 21:50

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Cytat:

Napisał pablo294 (Post 3080797)
Pokazywały się Wam jakieś komunikaty na desce, czy błędy ukazały się dopiero po podpięciu do komputera?

Awaria silnika natychmiast serwis - mniej wiecej taki komunikat pojawił się na wyswietlaczu podczas wypalania w trasie (po wyłączeniu i włączeniu silnika brak check engine) dopiero po jakimś czasie (kilkaset kilometrow później) pojawił się check engine P2463 czyli zapchany filtr który jest skutkiem tego że nie może się poprawnie wypalić.

rfedyk 16-01-2019 07:42

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
No u mnie wywala komunikat serwis silnika i pojawia się kontrolka check engine. Sprawdziłem dodatkowy wtrysk, czysty przepływ. Świeca 0.5 ohm wiec nie ma opcji, ze nie grzeje.

Moze ta dodatkowa pompka nie podaje wystarczajacej ilosci paliwa? Czy ktos wie jak ja wlaczyc w FORscan?

Wielkie dzieki :)

Pozdrawiam.

rfedyk 16-01-2019 20:34

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Usterka znaleziona- zamienione czujniki na Dpf. Poprawiłem i wszystko gra i bucz ;) dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia

daaro 16-01-2019 20:44

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
.....a po polsku?

rfedyk 16-01-2019 21:00

Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji
 
Cytat:

Napisał daaro (Post 3081271)
.....a po polsku?

Daaro, nie wiem jak to inaczej ująć- przy wymianie Dpf ktoś zamienił czujniki, egt11 i egt12 (fizycznie, nie na kostkach) lub jeszcze inaczej: czujnik z krótkim kablem(niebieski) był na dole, z długim (zielonym) na gorze. Zamieniłem miejscami i gitara, rozgrzewa, wypala. Jak będzie trzeba podeśle zdjęcie jak powinno być ;).

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.