Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194618)

palmak 02-12-2013 09:39

[Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
Witam

Temat poruszany wiele razy, wiem. Chcę tylko zapytać czy ktoś z użytkowników forum ma założone w swoim MK3 lampy wyładowcze formy Osram :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czyli Osram XENARC 66240CBI

oraz użytkownicy "zwykłych" fabrycznych lamp o temp. barwowej 4300K Philipsa bądź Osram.
Czy warto dopłacać do 5500K ...?
Jeśli zły dział proszę o przeniesienie

Juzek 02-12-2013 10:07

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
4300K będzie żółte w dzień i żółte w nocy

ja kupiłem 5000K Phillipsa i jestem zadowolony (białe w dzień, niebieskie w nocy)

SrebnaStrzała 02-12-2013 10:10

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
Jak 4300K jest żółte a 5000K jest niebieskie to zalecam wizytę u okulisty ;)

palmak 02-12-2013 10:17

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
4300K to raczej białe światło :)
Nie powiem odcień błękitu nieźle wygląda ... i kusi :)

SrebnaStrzała 02-12-2013 11:07

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
Ja mam w mk3 6000K za 20zł/sztuka i tak już jeżdżę na takich z 4-5 lat. Na lato na pewno zmienię na Philipsy(nieoryginalne niszczą przetwornice) 6000K w mk4 bo obecnie są tam fabryczne 4300K.
Dla mnie generalnie nie ma dużej różnicy między w miare nowymi 4300K a 5000K bo 5000K z czasem zmienią barwę na tę zbliżoną do 4300K
Coś w tym stylu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Oczywiście przed założeniem upewnię się że mają oryginalną elektronikę bo jak nie to zwrócę;]
Na rynku jest pełno podróbek nawet za kwoty 500zł, także trzeba uważać co sie kupuje.
O ile w przypadku samych lamp wyładowczych bez elektroniki generalnie nie ma różnicy czy lampa jest za 20zł czy za 200zł o tyle w przypadku lamp z elektroniką różnica jest już znaczna.

palmak 02-12-2013 11:33

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
Hmm lampa D2S chyba nie ma elektroniki ? dobrze rozumiem Twoją wypowiedź?:) że w MK3 według Ciebie można śmiało założyć "podróbkę"?

Juzek 02-12-2013 11:56

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 2117420)
Jak 4300K jest żółte a 5000K jest niebieskie to zalecam wizytę u okulisty ;)

Nie mówię o NIEWYPALONEJ lampie tuż po załączeniu, ale o lampie, która popracowała powiedzmy 200 h :) radzę się nie sugerować tabelką, tylko tym co faktycznie daje taka lampa.

Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 2117446)
Oczywiście przed założeniem upewnię się że mają oryginalną elektronikę

D2S i elektronika ? :)

SrebnaStrzała 02-12-2013 11:59

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
Tak w lampie D2S nie ma żadnej elektroniki jak i w D1S wszystko jest osobno.
Wypowiedzi są różne na temat zamienników.
Jedni mówią że strzelają inni że migają ale ja wymieniałem już z 6 kompletów i nigdy nie miałem żadnych problemów. Ostatnia wymiana miała miejsce 3 tygodnie temu i kupiłem jakieś za 30zł sztuka co miały już stalowe nóżki mocujące lampę i takie zalecam kupować.
Generalnie wymieniam raz w roku bo lubię mieć świeże światło a jak wiadomo im dłużej używa się lampę tym bardziej robi się ona żółta:)
Nie mogę Ci zagwarantować ze Twój zestaw nie zrobi problemu, natomiast ja z niczym takim się nie spotkałem. Oczywiście warunkiem prawidłowego świecenia jest sprawny starter oraz przetwornica bo to one w głównej mierze odpowiadają za miganie i inne problemy.

Bump:
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2117471)
Nie mówię o NIEWYPALONEJ lampie tuż po załączeniu, ale o lampie, która popracowała powiedzmy 200 h :) radzę się nie sugerować tabelką, tylko tym co faktycznie daje taka lampa.



D2S i elektronika ? :)

Czy widziałeś aby w Mk4 montowało sie D2S ?

To jak po 200h u Ciebie 4300K robi się żółte a 5000K niebieskie to już w ogóle nie mam pytań. Może zmień producenta lamp których używasz do montażu w kloszach;)

Oczywiście najlepsze światło w teorii dają lampy 5000-5500K gdyż jest to barwa światła dziennego.

Juzek 02-12-2013 12:19

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
przecież temat jest o D2S :) dobra, ustąpię pola bo mi się nie chce tłumaczyć :)

palmak 02-12-2013 12:36

Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S
 
Miałem przez jakieś pół roku (lato) palniki za 15zł sztuka .... na początku nie zauważałem różnicy, ale z czasem stwierdziłem że nic nie widzę :)

Nie miałem problemów z miganiem itp. Założyłem stare oryginalne palniki, jeden już przygasa i świeci na fioletowo. Lepiej widzę niż na "chinczykach".

Chciałem zregenerować odbłyśnik oraz klosz lampy w środku ... ale zrezygnuję chyba bo wygląda całkiem dobrze ... tak mi się wydaję.

Mam wielki dylemat, jakie palniki kupić .. czy ori Philipsa czy Osram za odpowiednio 140zł i 200zł za sztukę czy może zaryzykować i zakupić "chińczyki" za ok. 50zł komplet.
Chciałbym mieć porządne, czyste i prawidłowe światło przed autem :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.