Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wentylator chłodnicy nie włącza się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304904)

Iped 10-01-2020 23:06

Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Witam. Kupiłem samochód w wakacje 2019r. I były upalne dni. I wentylator od chłodnicy nie włączał się.
Według wskaźnika temperaturę trzyma równe 90 stopni i nigdy nie przekroczyło. Samochód nie ma żadnych błędów w komputerze. Od 1-4 biegu,dmuchawa działa.
Wszystkie bezpieczniki pod kierownicą i jak pod maską były sprawdzone.
Zastanawiam się nad jednym przekaźnikiem. Dokładnie R16 pod maską. Miejsce jest,widać piny/blaszki są. A przekaźnika nie ma.
Przekaźniki R15 jest i ma ciemno zielony kolor.
Ma ktoś jakieś pomysły?
Ford Focus MK1 1.4 16V benzyna (według komputera 1.8 ) 1998r. Hatchback bez klimy

Buldi 11-01-2020 00:00

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Witam, ja moim jeżdżę od dwudziestu lat 1,4 16V benzyna i wentylator włącza się tylko po wymianie płynu chłodniczego przy odpowietrzaniu a tak go słyszę tylko jak włączę klimę. A robiłem trasy i po 1200 km non stop (przerwa tylko na tankowanie) i w cieplejszym klimacie i nie słyszałem nigdy aby dodatkowo włączył się wentylator po wyłączeniu silnika.Wskaźnik po nagrzaniu silnika stoi zawsze w pionie, na liczniku 280.000 tys.Do tej pory silnik nie naprawiany i ma się b. dobrze. U mnie nadmuch nie ma nic do silnika a tylko do klimy i regulacji nawiewu.Pozdrawiam.

Iped 11-01-2020 01:05

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Poziom płynu mam na Max. Układ jest odpowietrzony. Bo z nawiewu leci ciepłe powietrze.

Arturroant 11-01-2020 06:51

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
A jest tam jakiś czujnik na chłodnicy? Nie ten przy termostacie. Czasami wystarczy pukąć go to zacznie działać ale należało by go wymienić. Ewentualnie sprawdzić gotując i podłączyć miernik czy przejście prądu jest czy nie.
A wentylator jak już klimy nie masz włączy się zazwyczaj na postoju czy długim czekaniu w korku.
Sprawa nr 2 to sam wentylator padnięty. No i sprawa nr trzy to że termostat jest otwarty i silnik nie osiąga temperatury roboczej ale jak piszesz że ma 90 stopni to termostat powinien być sprawny.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Jaryska 11-01-2020 08:03

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Jak płyn sie nie gotuje, i jezdzisz od wakacji do tej pory, to wszystko jest w porzadku..
Gdyby nie działał wentylator, to nawet w zime, nie mógł bys jezdzic z normalna szybkoscia.

damianisko5 11-01-2020 08:35

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Cytat:

Napisał Buldi (Post 3211579)
Witam, ja moim jeżdżę od dwudziestu lat 1,4 16V benzyna i wentylator włącza się tylko po wymianie płynu chłodniczego przy odpowietrzaniu a tak go słyszę tylko jak włączę klimę. A robiłem trasy i po 1200 km non stop (przerwa tylko na tankowanie) i w cieplejszym klimacie i nie słyszałem nigdy aby dodatkowo włączył się wentylator po wyłączeniu silnika.Wskaźnik po nagrzaniu silnika stoi zawsze w pionie, na liczniku 280.000 tys.Do tej pory silnik nie naprawiany i ma się b. dobrze. U mnie nadmuch nie ma nic do silnika a tylko do klimy i regulacji nawiewu.Pozdrawiam.

Rewelacyjny przebieg - 280.000 tys. to 280 milionów. I ani raz nie włączył się wentylator?/
a to - to jakieś kuriozum - wentylator włącza się tylko po wymianie płynu chłodniczego przy odpowietrzaniu!!!

technik08 11-01-2020 08:57

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Cytat:

Napisał Iped (Post 3211576)
Od 1-4 biegu,dmuchawa działa.

Dmuchawa nawiewu nie ma związku z wentylatorem . Pracy wentylatora możesz w kabinie nie usłyszeć . Podłącz jakiś miernik lub żarówkę pod styki wentylatora , przeciągnij do kabiny i obserwuj co się dzieje .

Iped 17-01-2020 13:45

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Podłączyłem wiatrak bezpośrednio pod akumulator i cisza. Czyli wiatrak do wymiany. Nawet przez komputer nie da się go uruchomić.

Jaryska 17-01-2020 15:50

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Buldi, jesteś w błedzie, wentylator napewno sie włącza, bo żaden samochód nie będzie jeżdził, bez wymuszonego chłodzenia płynu wentylatorem.
Jeżeli chcesz sie przekonać, to włącz tryb serwisowy, ustaw na stopnie Celsjusza i przejedż sie z tak włączonym trybem, i zaobserwuj, jak temperatura płynu dojdzie do 105 stopni, to wtedy włącza sie wentylator, i temperatura płynu spada do 95,lub 97 stopni, wtedy wentylator sie wyłacza, temperatura rosnie, i tak w kółko.

Ale od 20 lat posiadać samochód, i tego nie wiedzieć, a jeszcze o tym pisac na Forum, hm dziwne.

Iped 19-01-2020 16:59

Odp: Wentylator chłodnicy nie włącza się
 
Witam. Chciałbym wam opowiedzieć jak szybko naprawić wentylator chłodnicy. Wystarczy kilka razy uderzyć młotkiem i będzie działać. Nie żartuje :D Podłączyłem na krótko i zaczął kręcić się. Podłączyłem pod kostkę i rozgrzałem silnik. I przy 110 stopni wentylator się włączył. Normalne że przy takiej temperaturze się włączył czy powinien przy niższej włączyć się?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.