Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Fabryczne webasto - sterowanie z pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285533)

Wo0ki3 31-08-2018 10:03

Fabryczne webasto - sterowanie z pilota
 
Witam,
mam w swoim Mondeo w Convers+ dwie takie opcje:

1. Ustawienia - Konfiguracja - Grzej. pomocn
2. Ustawienia - Grzej. postoj.

a z Etisa:
Kod:

Sterowanie nagrzewnicy alt. typ A
Z dod. nagrzewnicą/programowalną

Rozumiem, że (1) to nagrzewnica, która szybciej nagrzewa samochód podczas jazdy, a (2) webasto.
Czy posiadając pilot Keyfree mogę odpalić zdalnie webasto bez ustawiania włącznika czasowego?

radkor 31-08-2018 10:07

Odp: Fabryczne webasto - sterowanie z pilota
 
1 i 2 tak. :)
Co ciekawe to wiele aut ma "pełny" piec a na wyposażeniu tylko dogrzewanie silnika. Zmiana jednej opcji w ELMConfig i jest już pełne ogrzewanie postojowe. ;)

Jeśli chodzi o zdalne załączenie to nie pilotem od auta. Musisz dokupić i podpiąć moduł Webasto Telestart T91 z anteną i pilotem.
No i aktywować w ELMConfig.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...ba66c8ee0c.jpg

Wo0ki3 31-08-2018 12:16

Odp: Fabryczne webasto - sterowanie z pilota
 
Dzięki za info!
Już myślałem, że może jakoś magicznie mogę sobie to odpalić z pilota :D

Dman666 02-09-2018 12:48

Odp: Co to jest - dodatkowa nagrzewnica i jak to działa?
 
Podłączę sie pod temat. Z VINu wychodzi mi, ze mam webasto (Z dod. nagrzewnicš/programowalnš). Czy istnieje możliwość dokupienia pilota (np na rynku wtórnym) i czy wymagane jest jakies programowanie tego kontrolera, żeby współpracował z instalacją/ Jak wygląda ten pilot (Galaxy 2008) - ma ktoś zdjęcie?

radkor 03-09-2018 16:12

Odp: Fabryczne webasto - sterowanie z pilota
 
2 posty wyżej?

Kris_36 21-09-2019 19:45

Nagrzewnica postojowa - doposażenie w pilot zdalnego sterowania
 
Witam,

Posiadam fabrycznie zamontowaną nagrzewnice postojową (webasto).
Nie ma do niej pilota, jak dowiedziałem się od poprzedniego właściciela pojazdu który kupił auto w polskim salonie (czerwiec 2010r. model przed liftingiem) - nie był na polskim rynku oferowany pilot do obsługi webasta, jeśli auto by było kupione w Niemczech to tam dawali piloty, tak powiedzieli w salonie.
Można sobie ustawić na komputerze kiedy się ma włączać nagrzewnica itd.

Czy jest możliwość dokupienia pilota i zaprogramowania? Ile może to kosztować?

tomaszjan31 21-09-2019 21:17

Odp: Nagrzewnica postojowa - doposażenie w pilot zdalnego sterowania
 
Nie wiem jak do mondeo, ale do fokusa, kugi pilot z centralką to kosz od 700 do 1250zł plus ewentualny montaż

radkor 21-09-2019 21:44

Odp: Nagrzewnica postojowa - doposażenie w pilot zdalnego sterowania
 
Sam pilot nie wystarczy. Musisz kupić centralkę Telestart T91 z pilotem i anteną. Poszukaj, było już o tym sporo.
Nie wiem tylko czy musisz kupić Telestart z Forda czy będzie też działał np. z VAGa.

Cytat:

Napisał Kris_36 (Post 3175893)
nie był na polskim rynku oferowany pilot do obsługi webasta,

Był. Mam auto z 10.2010 (międzylift) z PL salonu i fabrycznie pełne Webasto Thermo Top V z Telestartem T91 i pilotem.

Podejrzewam, że u Ciebie fabrycznie Webasto było jako dogrzewacz (mozna sprawdzić po VIN) i zostało przeprogramowanie ELMConfigiem na ogrzewanie postojowe sterowane z Conversa.

Kris_36 21-09-2019 22:00

Odp: Nagrzewnica postojowa - doposażenie w pilot zdalnego sterowania
 
Cytat:

Napisał radkor (Post 3175953)

Podejrzewam, że u Ciebie fabrycznie Webasto było jako dogrzewacz (mozna sprawdzić po VIN) i zostało przeprogramowanie ELMConfigiem na ogrzewanie postojowe sterowane z Conversa.

Masz możliwość sprawdzenia? ---

pgrob 21-09-2019 23:49

Odp: Nagrzewnica postojowa - doposażenie w pilot zdalnego sterowania
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] miałeś fabrycznie pełne webasto, ale rzeczywiście bez pilota. Jeśli chcesz mieć sterowanie z pilota to tak jak wcześniej było napisane - kupno centralki, kupno pilota i zmiana komputerem konfiguracji samochodu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.