Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Podmiana zegarów z temp. zew. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169028)

danynx 05-11-2012 11:19

Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Czy podmieniając zegary z wyświetlaczem temp. zewnętrznej i dokładając czujnik temp. zew. będę mógł się cieszyć wskazaniami temperatury i widokiem jej przed moimi oczami? :) Czy zbyt naiwny jestem....

moons 05-11-2012 15:27

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Jak dobrze kumam to nie jest potrzebna do tego wymiana zegarów. Wystarczy czujnik i aktywacja tej funkcji w zegarach za pomocą odpowiedniego programu.
Pozdrawiam

kuba0005 05-11-2012 17:41

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
jak masz w liczniku mały wyświetlacz to co masz aktywować masz tam tylko przebieg -moons. Jak nie wiesz to po co piszesz głupoty, Jak wymienisz licznik z większym prostokątnym wyświetlaczem to będziesz miał nie tylko temperaturę ale też chwilowe spalanie i średnie spalanie, ilość paliwa w zbiorniku, średnia prędkość oraz będą wyświetlały się komunikaty np. które drzwi są otwarte, maska lub klapa oraz komunikaty o usterkach np. uszkodzone esp itp.Do tych funkcji nic nie musisz dokładać jedynie czujnik temp. do temperatury na zewnatrz jak chcesz mieć. Po wymianie licznika niestety musisz dograć immo IDSem.

danynx 05-11-2012 19:31

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1900559)
Jak dobrze kumam to nie jest potrzebna do tego wymiana zegarów. Wystarczy czujnik i aktywacja tej funkcji w zegarach za pomocą odpowiedniego programu.
Pozdrawiam

ale w której pozycji na wyświetlaczu miałoby się pojawić wskazanie temperatury? bo poki co mam teraz miejsce zajęte przez "km ogólne" i "km od skasowania do skasowania"

Bump:
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 1900615)
jak masz w liczniku mały wyświetlacz to co masz aktywować masz tam tylko przebieg -moons. Jak nie wiesz to po co piszesz głupoty, Jak wymienisz licznik z większym prostokątnym wyświetlaczem to będziesz miał nie tylko temperaturę ale też chwilowe spalanie i średnie spalanie, ilość paliwa w zbiorniku, średnia prędkość oraz będą wyświetlały się komunikaty np. które drzwi są otwarte, maska lub klapa oraz komunikaty o usterkach np. uszkodzone esp itp.Do tych funkcji nic nie musisz dokładać jedynie czujnik temp. do temperatury na zewnatrz jak chcesz mieć. Po wymianie licznika niestety musisz dograć immo IDSem.

łałłłłłłłłłłł .... ale czy dobrze rozumiem? Bez konieczności wgrywania dogrywania czy jak to zwał wszelakich jakichkolwiek programów będzie mi wskazywało chwilowe spalanie, średnie spalanie itp? A czym będę mógł przełączać poszczególne wskazania? Póki co nie mam takiej opcji w manetce kierunkowskazów

arturek 05-11-2012 19:42

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1900701)
[...]A czym będę mógł przełączać poszczególne wskazania? Póki co nie mam takiej opcji w manetce kierunkowskazów

A co za problem wymienić?

Podobnie miałem w mondeo mk3 - miałem zegary bez komputera pokładowego, dorobili mi komputer, wymieniło się manetkę kierunków i było "lodzio, miodzio Panowie"

pozdrawiam
Arturek

danynx 05-11-2012 20:04

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 1900615)
Po wymianie licznika niestety musisz dograć immo IDSem.

tzn? zaprogramować immobiliser? kto takie usługi wykonuje?

moons 05-11-2012 20:22

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 1900615)
jak masz w liczniku mały wyświetlacz to co masz aktywować masz tam tylko przebieg -moons. Jak nie wiesz to po co piszesz głupoty,

A no pisze głupoty takie jak Ty bo kolega od pytania nawet nie napisał jaki ma licznik w focusie. Dopiero potem doprecyzował że ma mały wyświetlacz.

Immo programuje każdy kto ma dostęp do IDS czyli oryginalnego komputera serwisowego Forda, czyli najszybciej ASO Forda, choć jak to zwykle bywa nie każdy to potrafi.
Pozdrawiam

danynx 05-11-2012 20:42

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1900752)
kolega od pytania nawet nie napisał jaki ma licznik w focusie.

pisałem na początku że chcę wymienić wyświetlacz i dołożyć czujnik temperatury zew. Ale spoko :) Powiedz czy taki zestaw mnie zadowoli jeśli chodzi o temperaturę, chwilowe i średnie zużycie paliwa itp.?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

+ oczywiście czujnik temperatury

tedi_k 05-11-2012 23:10

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Manetka jest OK, ale wskazany przez Ciebie licznik nie nadaje się (ma przecież mały wyświetlacz...). Najlepiej wymień sobie od razu na licznik poliftowy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Będziesz miał ładniejszy samochód i na wyświetlaczu wszystko, o czym marzysz. Roboty tyle samo a efekt bez porównania lepszy...:one:
Licznik pasuje na pewno, tylko trzeba znaleźć fachowca, który będzie go umiał zainstalować. W razie czego służę poradami.

Ważne warunki:
1) musisz mieć okablowanie do manetki z przyciskami komputera (jeśli brak, to opłaca się poszukać a nie dorabiać)
2) wybrany licznik musi mieć mniejszy przebieg niż jest na Twoim liczniku. Standardowo bez problemu wskazanie przebiegu się podwyższa, zmniejszenie przbiegu wymaga kontaktu z "magikami" za dodatkową opłatą...

danynx 06-11-2012 06:14

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1900862)
Manetka jest OK, ale wskazany przez Ciebie licznik nie nadaje się (ma przecież mały wyświetlacz...). Najlepiej wymień sobie od razu na licznik poliftowy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

będzie pasował ten po liftingu do mojego? A co z podświetleniem? Zegary bedą na czerwono a reszta auta na zielono? :/
A ten chyba ma komputer pokładowy? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1900862)
1) musisz mieć okablowanie do manetki z przyciskami komputera (jeśli brak, to opłaca się poszukać a nie dorabiać)

te okablowanie powinno być w moim aucie czy zakupuje się razem z manetką?

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1900862)
2) wybrany licznik musi mieć mniejszy przebieg niż jest na Twoim liczniku.

a jeśli będzie miał większy to auto nie ruszy czy co?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.