Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205467)

Szym0n 26-05-2014 09:37

2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
Witam
Od kilku miesięcy walczę z wyciekającym płynem chłodniczym.
Kiedy auto mocno się nagrzeje i odstawię je do garażu rano widzę kałużę pod silnikiem i musze płynu dolewać.
Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca wycieku kiedy jest nagrzany, wygląda na to że zaczyna cieknąć kiedy silnik stygnie ( przy spadku ciśnienia) .
Na pewno uszczelkę pod głowicą mam ok, wymieniłem czujnik temp. płynu, termostat , gumy w obiegu chłodzenia również całe podobnie jak chłodnica.
Ręce opadają, płynu ubywa -pomóżcie.

MIREKTERAZPOLSKA 26-05-2014 16:51

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
Sprawdź pompę wody-często robi taki numer

Basra 26-05-2014 20:47

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
Witam

Szymon.Z jednej strony dobrze że cieknie na zew. a nie do wew.silnika.Jeżeli masz plamę pod autem to jest ona do zlokalizowania.Musisz włożyć w poszukiwanie więcej siebie.Płyn musi zostawić po sobie jakiś ślad.Ma słodkawy smak.Może poszukaj z kumplem,sąsiadem.Co wiele głów to nie jedna.Ja to robię tak.Podaję do zbiornika wyrównawczego ciśnienie nie więcej jak 1,5 bara i obserwuję.Jeżeli jest wyciek na zew. zawsze go zlokalizuję.Powodzenia.Zrób to na podnośniku.

pozdrawiam

mk2 1.8 16v 100pb 26-05-2014 21:07

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
W jednym z mych samochodów kiedyś miałem podobny wyciek. Jak był ciepły nic nie kapało,
jak zimny zaraz płyn na kostce,Okazała się opaska zaciskowa,która była na przewodzie od chłodnicy Nie ściskała już na tyle mocno by uszczelnić przewód na zimnym silniku. Na ciepłym opaska kurczyła się uszczelniała i było wszystko Git :)

Szym0n 27-05-2014 06:14

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
Wczoraj odkręciłem zbiorniczek, wytarłem do sucha wszystko , podłożyłem suchy papier i dziś obserwuję. Martwi mnie że widać było jakby sączenie na klejeniu zbiorniczka wyrównawczego pomiędzy białą i czarną częścią. Może przy wzroście ciśnienia właśnie tamtędy zapier.ala?

arttk 27-05-2014 19:45

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
Jeśli będzie ciekło ze zbiorniczka to powinieneś widzieć zaciek na blachach pod zbiorniczkiem. Jeśli cieknie z pompy wody to na obudowie pompy znajdziesz zaciek w kolorze płynu.

Szym0n 28-05-2014 06:45

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
Kurde chłopaki, pod zbiornikiem sucho na pompie sucho a wczoraj znów płynu "ubyło".
Może ja tępy jestem i nie wiem jak to dziadostwo odpowietrzyć i cały czas mi przez to spierdziela.

Basra 30-05-2014 21:43

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
Witam

Podjedz do machera od chłodnic,on poda ciśnienie w układ chłodzący i zlokalizuje w pół minuty.Szkoda wydatku na płyn ,który uzupełniasz.

pozdrawiam

Szym0n 24-06-2014 10:05

Odp: 2.0 16V Wyciek płynu chłodniczego - Nie widać jakiegoś konkretnego miejsca
 
W kwestii wyjaśnienia
Wyciek zlokalizowany.
Okazało się że pęknięty jest wąż wodny wchodzący na nagrzewnicę kabiny .
Pęknięcie było idealnie POD opaską zaciskową. Płyn sączył się po wężu i kapało w zupełnie innym miejscu niż była usterka.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.