Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|śląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Dobra ropa na stacji paliw. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187493)

Ajvi1988 08-08-2013 08:35

Dobra ropa na stacji paliw.
 
Witam.

Kilka dni temu zakupiłem Focusa 1.8tdci. Przyszla pora na pierwsze tankowanie i ... no właśnie, jest problem. Dużo czytałem że zakup nie odpowiedniego diesla bedzie kosztował mnie wymianą części w silniku... Chciałbym dowiedziec sie czy jest jakas stacja ktorej rope mozecie polecic "w ciemno"?? Gdzie tankujecie swoje "Ropniaki"?? Dodam tylko że jestem z Jastrzębia Zdroju i jak by ktos znal stacje z tej miejscowosci, bede wdzieczny.

Pozdrawiam

hirotaro 09-08-2013 14:45

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Ja mam Mondeo TDCi i leje tylko na Orlenie, zdecydowanie ze swojej strony odradzam Schella dwa razy zima stanąłem po ich paliwie

lgtm 09-08-2013 14:57

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Po tankowaniu na Shell komputer zawsze pokazuje mniejszy zasięg, między innymi dlatego staram się omijać te stacje ( w Polsce ).

Tvvardy 09-08-2013 15:10

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Z tymi stacjami i paliwami to różnie bywa jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Ja ze swojej strony poleciłbym BP Ultimate a wystrzegał się Orlenu z własnych przykrych doświadczeń i obserwacji ale to jest kwestia regionu kraju.

m.palka1 09-08-2013 17:03

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Ja zaś od ponad pól roku leje na Lotosie i też zastrzeżeń nie mam.

Ostatnio kumpel zatankował na Shellu ten super v power czy coś tam.. ale to kilka litrów na przepalenie flaków. Podobno auto ciągło jak wściekłe

krzysiek19817 09-08-2013 17:33

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Ja na shellu zatankowalem v-power caly bak w zime i mi się rozdzielilo i wszystko zatkalo. A miało wybic wode z układu jak to obsluga powiedziala

xander! 09-08-2013 17:49

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Z paliwami "premium" IMHO w zimę jest tak, że czasami gdy przyjdą pierwsze mrozy w zbiornikach znajduje się jeszcze paliwo letnie bo ludzie mniej ich kupują ;)

Osobiście od pewnego czasu staram się tankować dynamic Lotosa i nie narzekam.

Choć naprawdę poczułem różnice zalewając autko ultimate'em z niemieckiego Arala podczas podróży wakacyjnej ;)

Ajvi1988 11-08-2013 12:23

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Ja osobiście jakiś czas pracowałem na Shellu i również nie polecam tej stacji. Poprzedni samochód (Punciok w benzynie) tankowałem WYŁĄCZNIE NA BP i powiem szczerze że byłem zadowolony. Jednak Benzyna to nie Diesel... :/ Czytałem też opinie o stacji ORLEN w moim mieście i 72% negatywnych opinii o ropie, daje do myślenia... Wracając jednak do BP z Jastrzębia, doszły mnie słuchy że lubią "chrzcić" swoją ropencję... Jest ktoś może z Jastrzębia, kto posiada podobny silnik jak mój (1.8 tdCi) i tankuje dłuższy czas jakąś ropę i jest z niej zadowolony?? :/

m.palka1 12-08-2013 08:32

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
Tak. Ja właśnie od początku roku tankuje tylko i wyłącznie na Lotosie ten sam silnik i nie mam zastrzeżeń.

jareczek1980 13-08-2013 08:14

Odp: Dobra ropa na stacji paliw.
 
mnie tez w zimie, po tankowaniu na shellu auto się przytkało. Odradzam. Tankuję tylko na BP, bo tak mam na wlewie paliwa napisane :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.